Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna » Sbirka minci po 2 rokach..

Vykupminci.cz
Numisargo

Sbirka minci po 2 rokach..

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
citronek napsal
Hledam detektorem, ale nikdy jsem nalez neprodal ani to prodavat nechci!!!
Řekl bych, že jsem jeden s hledacu, ktery se snazi zanechat dobre jmeno..


Kdyz uz jste se tu zacali rejpat v pravu.. Divim se, ze jste si mimo toho, ze jste naprosto bezduvodne zacali zpochybnovat jeho vek, puvod minci a dale, taky nerejpli do tyhle pasaze ;)

Tohle forum je hrozne fajn, clovek se toho tu plno dozvi, prohlidne si obrazky rozmanitejch minci a treba i jenom zabije cas kdyz neni co delat, ale taky tu skoro pokazdy dostane od nekoho cocku s tim, ze sbira neco spatne, neceho se dopousti a podobne. To me mrzi asi nejvic. Skutecne mi prijde, ze nenajdu jediny vlakno od novyho sberatele kterej se chce s necim pochlubit, protoze s tim zacina a ma radost nebo treba jen poradit, aniz by to nasledovalo podobnejma komentarema jako tady..
Moderátor
tak právně je to vyřešené a teď se mužete bavit v pohodě o mincích :)
Registrovaný uživatel
prosim Vas nevite jak je to s daněmi?
Dekuju
Registrovaný uživatel
Konkrétně?
Registrovaný uživatel
no jak je to z odvodem dani statu? z prodeje
Registrovaný uživatel
z predaja minci si ktorykolvek stat nezasluzi ani halier.
neries to.
Registrovaný uživatel
Tak v případě nezletilé osoby se to má tak, že daň z příjmu za ní platí jeho zákonný zástupce (rodič), pokud příjem dítěte přesáhne myslím 20 tisíc korun ročně. Rodič takovéto přiznání podává jménem dítěte, nikoliv na sebe, tzn. příjem dítěte si nezapočítává do svých příjmů a následnou daň logicky platí též jen z příjmu dítěte.
Registrovaný uživatel
dekuju :-)
Registrovaný uživatel
dracom napsal
citronek napsal
Hledam detektorem, ale nikdy jsem nalez neprodal ani to prodavat nechci!!!
Řekl bych, že jsem jeden s hledacu, ktery se snazi zanechat dobre jmeno..


Kdyz uz jste se tu zacali rejpat v pravu.. Divim se, ze jste si mimo toho, ze jste naprosto bezduvodne zacali zpochybnovat jeho vek, puvod minci a dale, taky nerejpli do tyhle pasaze ;)

Tohle forum je hrozne fajn, clovek se toho tu plno dozvi, prohlidne si obrazky rozmanitejch minci a treba i jenom zabije cas kdyz neni co delat, ale taky tu skoro pokazdy dostane od nekoho cocku s tim, ze sbira neco spatne, neceho se dopousti a podobne. To me mrzi asi nejvic. Skutecne mi prijde, ze nenajdu jediny vlakno od novyho sberatele kterej se chce s necim pochlubit, protoze s tim zacina a ma radost nebo treba jen poradit, aniz by to nasledovalo podobnejma komentarema jako tady..


Myslim, ze je to obecny efekt diskusnich for ... anonymita, velmi omezena moznost komunikace,ale nakonec I profil diskutujicich. Nektere valky co se tu vedou by mozna nekomu vystacily na doktorat z psychologie.
_______________
Spořiti se dá i z mála, jen začni a vytrvej!
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
z predaja minci si ktorykolvek stat nezasluzi ani halier.
neries to.
To znamená, že pokud třeba prodám na aukci u Raucha sbírku mincí za mega, tak nic nedaním? sem myslel, že se platí 5%...
Registrovaný uživatel
krokodill napsal
tocomabyt napsal
z predaja minci si ktorykolvek stat nezasluzi ani halier.
neries to.
To znamená, že pokud třeba prodám na aukci u Raucha sbírku mincí za mega, tak nic nedaním? sem myslel, že se platí 5%...

nejdřív si musíš ale sehnat vývozní povolení :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Jasně, ale pak daním?

Jinak sorry za OT
Registrovaný uživatel
krokodill napsal
Jasně, ale pak daním?

Jinak sorry za OT

nedaníš nic, pouze platíš za zprostředkování Rauchovi, ale problém vidím právě v legálním "převozu" sbírky mincí "za mega" do Rakouska a následný převoz "milionu" z Rakouska do ČR. Pokud to budeš dělat oficiálně a poctivě, tak u toho určitě zešedivíš. Asi je jednodušší vše převézt v tašce.........
Registrovaný uživatel
Nj, ale jak si mám potom vysvětlit toto (našel jsem to na stránkách ..numismatici.cz)
Citovat
Podle daňových zákonů, zejména zákona o DPH jde o vývoz pouze tehdy, a jenom tehdy, pokud se věc /mince/ prodává mimo celní území EU. Pokud se prodává např. do Německa, Rakouska, o vývoz se nejedná, ale pouze o obchodování na území EU, které není vývozem. Legislativa EU považuje za vývoz, pouze obchodování a přepravu zboží mimo celní území EU, tedy např. do Ruska nebo USA.
Registrovaný uživatel
Je to tam dobře, to je z daňového hlediska(vytržený kus textu z celku), ale u předmětů starších 50 let jde ještě o kulturně historické hledisko z pohledu příslušných zákonů a to je jiné...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
jak píše dracek, vývoz předmětů do zahraničí podléhá zákonu 71/1994 Sb., když to trochu zjednoduším, prakticky vše co je starší jak 50 let (mince, poštovní známky, medaile, řády, vyznamenání atd.) až na drobné výjimky podléhá tzv. vývoznímu povolení, už to tady na foru bylo mnohokrát probíráno, podobně tak zákon upravuje fyzické převážení peněz (Kč, Eura apod) přes hranice, kdy od určité částky to musíš ohlásit, to jsou ty problémy
Registrovaný uživatel
citronek: nenech se odradit,většinou je to tak,že ti co závidí tak řeší nesmysli a ti co nezávidí jako třeba já,tak s tím nemají problém a můžu v klidu říct,že to máš pěkné,jen tak dál :)
Registrovaný uživatel
pěknej depůtek grt :-)
Registrovaný uživatel
Dnes jsem si koupil dalsi mince. Udelali mi hodne velikou radost, takze se musim pochlubit :-) .

Doufam, ze nevadi, ze jsem to dal do tohoto prispevku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mince v pěkném stavu. Slovensko nesbírám, ale klipy se mi líbí, ať jsou to medaile či mince. Jen tak dále.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Chlubírna » Sbirka minci po 2 rokach..

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1