Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » secesní kachlová kamna

Vykupminci.cz
Numisargo

secesní kachlová kamna

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
V poděděné nemovitosti máme kamna a zajímal by mne odhad jejich hodnoty. Připadá mi to jako Muchův styl, ale jsem laik, možná je to jen nápodoba.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jsou to krásná secesní kamna, určitě pravá. Pokud jsou kompletní a nepoškozená pohybuje se jejich cena v desítkách tisíc korun.
Adalbert
Registrovaný uživatel
S cenou s Adalbertem sůhlas, i styl Jugenstyll / Vídenský / je správný ......ALE.....................ale zkuste si je rozebrat,naložit ,odvézt a prodat, to musí dělat zkušeny kamnař /a ti již vymřeli / takže se moc z penízků neradujte. ..................tož tak :lol:
« Poslední úpravu provedl(a) narval v 22. 8. 2018, 6:21. »
Registrovaný uživatel
V tomto souhlasím s Narvalem..to je ten největší kámen úrazu.
Registrovaný uživatel
Kamna jsou funkční, v zimně se v nich topilo, takže předpokládám, že jsou kompletní. Děkuji za vaše odpovědi, byt se bude prodávat, tak snad budoucí majitelé tuhle krásu budou chtít.
Registrovaný uživatel
Já kdybych kupoval byt tak dám rozhodně přednost tomu s těmito kamny.
Registrovaný uživatel
Kluci nové kachláky se dají pořád koupit a jsou lidé, kteří je nově staví. Je jich málo, ale jsou takoví fachmani, kteří se přímo tímto zabývají. Ale taky si to nechají fest zaplatit to je jasné. Třeba tady https://www.firmy.cz/Remesla-a-sluzby/Remesla/Kamnarstvi/Kachlova-kamna
Registrovaný uživatel
krbová kamna jsou pěkná ale nechtějí topit uhlím ani uhl.brigety a dom.odpadem,vidím ze snímku uhlák.Mám na chalupě dvoje kach.kamna-jedny jako sporák-druhé krbové.,topit pouze dřevem alespon 3 roky vysušené.,jinak se poškodí vnitřek kamen-šamot,dehet a ztvrdlé saze.Cena nám vyšla v roce 2003 na 210.000czk,kachle jsou ručně vyrábeny-lépe akumulují teplo,máme vyvložkovaný komín,kvůli lepšímu tahu-komín není studený,mužu kdykoliv zatopit.revizi kamen dělám jednou za dva roky.soused má nové kachláky z prodejny ,nestojí zanic jak přestane topit,jsou hned studená,naše kamna,když přestanu topit,třeba ve 12.00hod dopoledne,vydrží být teplá do 22.00 hodin.
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
krbová kamna jsou pěkná ale nechtějí topit uhlím ani uhl.brigety a dom.odpadem,vidím ze snímku uhlák.Mám na chalupě dvoje kach.kamna-jedny jako sporák-druhé krbové.,topit pouze dřevem alespon 3 roky vysušené.,jinak se poškodí vnitřek kamen-šamot,dehet a ztvrdlé saze.Cena nám vyšla v roce 2003 na 210.000czk,kachle jsou ručně vyrábeny-lépe akumulují teplo,máme vyvložkovaný komín,kvůli lepšímu tahu-komín není studený,mužu kdykoliv zatopit.revizi kamen dělám jednou za dva roky.soused má nové kachláky z prodejny ,nestojí zanic jak přestane topit,jsou hned studená,naše kamna,když přestanu topit,třeba ve 12.00hod dopoledne,vydrží být teplá do 22.00 hodin.
Jasně Davi já chtěl svým příspěvkem říct.že ještě pořád jsou fachmani, kteří dokážou stará kamna odborně a bez poškození rozebrat a následně je postavit v jiném objektu. Musí hledat firmu, která se nebude bát toho, že jsou už starožitná a není to úplně stejné ta instalace , jako u kamen novodobých. No ale tím se nemusí zakladatel vlákna asi trápit, protože když sežene kupce, tak je na něm aby si je nechal odborně rozebrat u prodávajícího a poskládat u něj doma. Doporučoval bych , ale vyinkasovat peníze před rozebráním , protože kdyby to firma toho kupce poškodila, tak by nemusel dostat nic. Dej mi peníze a teď si rozebírej, tak nějak asi. Jinak kamna exkluzivní do měšťanské domácnosti je to nádherná secese.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 23. 8. 2018, 9:10. »
Registrovaný uživatel
přesně tak,pokud najde kupce,peníze před rozebráním,ono to není jednoduché rozebrat...lepší by bylo aby kamna zustala na místě kde jsou...
Registrovaný uživatel
DavidXXX napsal
přesně tak,pokud najde kupce,peníze před rozebráním,ono to není jednoduché rozebrat...lepší by bylo aby kamna zustala na místě kde jsou...
Viděl jsem i taková stará kamna, ve kterých byl schován radiátor a vlastně hřála. Nešlo v nich topit normálně, protože nebyla zaručena demontáž a zpětná montáž bez poškození. Ten pokoj byl celý zařízen v měšťanském stylu ... pro milovníka starožitností - oáza neskutečná ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » secesní kachlová kamna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1