Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Secesní závažové hodiny - VELKÝ DÍK KANTOROVI

Vykupminci.cz
Numisargo

Secesní závažové hodiny - VELKÝ DÍK KANTOROVI

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Někdy v únoru jsem pořídil na aukru staré hodiny. Líbila se mi skřínka,která mi už dvakrát unikla tak jsem si ji ted nenechal utéct..bohužel jsem nepoznal,že hodiny do ní nepatřily - ted už by se mi to nestalo :D . Zprvu jsem nevěděl co s tím..byl jsem nahnutý to prodat ale nakonec jsem si ji nechal,když KANTOR přišel s tím skvělým nápadem pokračovat v investici a pořídit do ní závažový stroj. Spustila se lavina e-mailů,kdy mi KANTOR radil jaký strojek tam asi má být,jaký ciferník atd. Nakonec jsem sehnal dvouzávažový Gustav-Becker za 1900. Bylo o něj asi dobře staráno takže rozborka probíhala hladce. Mezitím jsem si stále dopisoval s KANTOREM,který mi byl takřka online 24 hodin k dispozici jako technická podpora :D . Nakonec se vše zdařilo a díky KANTOROVI mám dvouzávažovky za nějaké 4000,tato investice se mi ale ještě sníží až prodám nějaké věci navíc okolo,třeba ten strojek Kienzle co tam byl..Takže komu čest,tomu čest,děkuji vám příteli za vaše cenné rady a zkušenosti a že neváháte se s nimi nezištně podělit,bez vás by tyto hodiny nikdy nevznikly. Kdyby hodináři měli mít prezidenta,můžete to být jedině vy díky vašim znalostem o opravách a historii hodin. No a jelikož jsme v sekci starožitnosti,přidávám i pár fotek 8) .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Super a s tím Prezidentem souhlasím .... KANTOR NA HRAD !!! Zdravím Vás srdečně oba :D
Registrovaný uživatel
Též tě zdravím :D . Myslím,že kdyby byl na hradě,poradil by si i s chodem republiky :D. Je to moudrý a zkušený muž.
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Též tě zdravím :D . Myslím,že kdyby byl na hradě,poradil by si i s chodem republiky :D. Je to moudrý a zkušený muž.
To je bez debat ! Toho, co tam je klidně vyměním za Kantora :D
Registrovaný uživatel
no takže ja začnem s kritikou,aby ste neboli namyslený. Na prvý pohľad je to skladačka,stroj a bedna. Ako je sklo na ciferníku? Od vonku by malo byť drevo a pod ním sklo,tu sa mi to zdá naopak. Je problém vyrezať zodpovedajúcu veľkosť na ciferník? Ten je 18,5 cm a otvor 21 cm. Takže kritika je na svete,ale ako prvé hodiny,dajme tomu zodpovedajú norme. Takže aj sa trochu môžem za žiaka aj červenať aj ho musím za snahu pochváliť.Však je mladý a časom sa to naučí
Registrovaný uživatel
No jo, ale on rámeček nemohl dát zvenku, když tam má čtvercové sklo jestli blbě nevidím ... no a ciferník s okružím je menší než otvor v bedně... tak to vyvložkoval zevnitř , co mu jiného zbývalo ?
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
No jo, ale on rámeček nemohl dát zvenku, když tam má čtvercové sklo jestli blbě nevidím ... no a ciferník s okružím je menší než otvor v bedně... tak to vyvložkoval zevnitř , co mu jiného zbývalo ?
Jo kantore už jsem to pochopil .... musí místo skla na ciferníku vyrobit desku a vyřezat kulatý otvor a na tu desku zvenku teprve dát rámeček. No jo ty jsi to hned poznal, proto jsi náš hodinářský prezident a právem. Tak šup hodinářský učni PŘEDĚLAT , ale sofort :D Já si toho nevšiml, teda ten náš prezident má oko ostříže :D
Registrovaný uživatel
Fenix kuva fix, prodej tu bednu a sežeň si bednu od altdojček, protože ten stroj je v té kisně fakt divnej... nezlob se kámo :D On ten stroj tam nepatří ... tam patří secese...
Registrovaný uživatel
kmotr napsal
Fenix kuva fix, prodej tu bednu a sežeň si bednu od altdojček, protože ten stroj je v té kisně fakt divnej... nezlob se kámo :D On ten stroj tam nepatří ... tam patří secese...
No prostě k bedně si sežeň stroj a k hodinovému stroji altdojč bednu. Takhle je to hybrid ... omlouvám se ti, ale já na to koukal zběžně ráno a neměl jsem čas to pořádně prohlídnout a ta secesní bedna je fakt pěkná, tak sežeň stroj a je to ... :oops:
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 30. 4. 2016, 17:06. »
Registrovaný uživatel
No,ono je otázka jestli ta destička tam vůbec má být :D . Přijde mi, že je tam časem dodělávaná..jako na té fotce to vypadá fakt blbě,je tam rozdíl asi jak když se vyfotíš normálně a pak na občanku :D ve skutečnosti to nevypadá vůbec zle i s tou destičkou..do budoucna možná budu mít destičku s odpovídajícím průměrem,uvidím. Každopádně,navzdory kritice,jsem s hodinama velice spokojen,prodávat nic nebudu. Altdojčky,to je cíl číslo dva a na tom druhém místě se to dělí s houslovkama..ted mám plno jiných povinností a jiných vysavačů financí bohužel,ale přes zimu jsem rozhodnutý něco zas pořídit a uvidím co přijde dřív za lepší cenu,asi ty altdojčky,ty houslovky nejsou tak časté. Ale tentokrát snad už kompletní a v rámci možností originální..uvidíme. Mám toho ted vážně moc ;) . Jsem rád že jsem to vůbec dodělal,už mi tady jakou dobu leží trojzávažovky na opravu a vůbec na to nemám čas..a ani moc chut. Je tam zdvojené bití na čtvrtkách a to bude porod to pak skládat zpátky aby to šlapalo :twisted: .
Registrovaný uživatel
No jo,strojek,ale ten je celkem problém přímo na ty dvacáté roky..popravdě jsem rád že jsem sehnal aspon tento. Jakože hybrid..já bych to tak černě už neviděl. Ten strojek tam teoreticky být může,protože je starší než ta bedna,ten případ kdy byl novější je tragičtější :D ..hele,fakt to naživo vypadá dobře,to že ten strojek je starší poznáš ty nebo Kantor ale "obyčejní" smrtelníci nepoznají nic pokud jim to neřeknu ;). Fakt toho mám moc a tyhle jsou první,v zimě se v inzerci prohrabu pořádně a koupím něco fakt originálního..a taky se mi opět začíná rýsovat možnost originál Junghans čtvrtek,tak uvidím.
Registrovaný uživatel
to je jedno aké je tam sklo,či štvorec alebo kruh. Otvor je na tomto type bedny vždy štvorcový. Takže len všetko vybrať,dať od vonku rámik a naň sklo.Musíme Fenixa len buzerovať,aby všetko robil poriadne. Odflinkaná robota stojí,však viete za čo a potom to aj zle vyzerá.Dúfam že sa Fenix nenaštve za kritiku.
Registrovaný uživatel
Za oprávněnou kritiku se nenaštvu,nejsem žádná slečinka ;) :D . Uff,ale jste mi dali teda,já se tu od rána raduju jak malý jarin a ted mám skoro po náladě :? . Chjo. Ale buzerovat nééé,se mnou se každý domluví po dobrém :) ..takže znovu a pomalu. Za prvé - vyhodit ven sklo a tu původní desku. Za druhé - zadat do výroby druhou destičku s kruhovým otvorem. Za třetí - osadit sklo a na to sklo zvenku přidělat novou destičku s odpovídajícím otvorem? Nebo mě i napadá,ty dvířka jsou hrozně tlusté, takže krok čtyři - nechat to tak jak to je a jen zvenku přidělat tu novou destičku s odpovídajícím otvorem? Kurna,nebude to vypadat blbě :D ? To sklo zvenku na té destičce mi přijde logičtější :P ..
Registrovaný uživatel
takto by to malo vyzerať,od vonku drevo a až pod ním sklo

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ráno je moudřejší večera..stará pravda. Takže to nakonec to není taková křeč a hybrid jak se včera zdálo :D ..nakonec jsem od původnosti jen krůček. Díky za fotku,takže jsem to pochopil správně. No,tak je to výzva,nenechám to polovičaté..Problém je,že nejsem truhlář,tak nevím,jak to olakovat. Destičku s průměrem už vím kde vezmu - ze staré bedny v které jsem ty hodiny koupil,na tlouštku mi to sedne,ořežu ji do čtverce a pak jen olakovat..tato venkovní strana bude otočená dovnitř,protože ty léta by byly vidět,zespod je podlepená kusem vcelku,tak ten bude otočený ven.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak využiji své téma znovu a opět budu pět chválu na největšího žijícího hodinového znalce :) . Kdo tu do vlákna nahlédne,může se pokochat krásnými zrestaurovanými houslovkami,jsou to malé závažovky s vídenským strojkem a zároven získat třeba kontakt na člověka který to umí dát dohromady. Krom toho,že jsme s Kantorem neustále v kontaktu tak mi posháněl ze exkluzivní ceny hodiny které jsem chtěl mít doma ale problém nastal u houslovek. Když se objeví,tak za strašlivou cenu..nakonec jsem jedny sehnal za 5000 ale byl tu háček..stav viz. foto. Jsou to malé závažovky,o to mi to přijde zajímavější ale s tou skřínkou bych si neporadil. Kantor se mi nabídl že mi ji dá dohromady..jeho práce je neskutečná,když ze smutné hromádky hnilých prkýnek dokazál udělat toto. Trochu to zkusím popsat..na bocích bylo plexisklo,přední sklo bylo velmi silné,zadní stěna hodin měla odlámanou dýhu,byla prohnutá od vlhka a hnilá..dvířka byly prasklé nahoře i dole,dole byl vrazený hřebík a napravo nahoře dokonce kousek chyběl. O chybějících lištách nahoře se ani nezminuju,jakož i o chybějící spodní kuželce. Tohle vše dokázal,a během pár dnů (!) zrenovovat do "bezvědomí"..Chci mu tu veřejně poděkovat,takový fortel má dnes už málo lidí a já si velmi cením ruční práce dělané od srdce. Tento člověk má zlaté ruce,viděl jsem je na vlastní oči,akorát tam nemá vyražený punc,protože taková jednotka ryzosti ještě nebyla určena :D . Strojek a ciferník jsem si dělal sám,musel jsem sehnat akorát ručičky a kladku,s čímž mi opět poradil Kantor. Neměl jsem k nim pořádnou kličku,ta průchodka je velmi malá takže mi Kantor jednu věnoval. Hodiny mi tu jedou teprve chviličku,takže ještě nemám vyleštěné závaží - poslední věc,co jim chybí ;). Takže ještě jednou veliký dík a uctivá poklona před touhle uměleckou prací.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kantor už nejestvuje,takže zbytočná chvála a reklamácie neprijíma
Registrovaný uživatel
admin by mal FENIXOV posledný príspevok vymazať z dôvodu nevhodnej reklamy
Registrovaný uživatel
nick napsal
admin by mal FENIXOV posledný príspevok vymazať z dôvodu nevhodnej reklamy
:D ty šibale, už jsem chtěl vystartovat proti Nickovi :D
Registrovaný uživatel
Kantor to dělá jen pro nejlepší kamarády a zadarmo. Je dobrý řemeslník, ale hodně zapomíná třeba hesla :D Jinak jsou to krásné ložnicové houslovky, gratulace oběma ... a ty Nicku nezáviď :D
Registrovaný uživatel
tak trochu ma nutkalo na závidenie,ale keď som videl Fenixovu radosť tak ma to prešlo.Ja mu ich prajem,pomaly sa mu začínajú plniť tri túžby:altdojčky,královské,huslovky
Registrovaný uživatel
nick napsal
tak trochu ma nutkalo na závidenie,ale keď som videl Fenixovu radosť tak ma to prešlo.Ja mu ich prajem,pomaly sa mu začínajú plniť tri túžby:altdojčky,královské,huslovky
Teď jsem měl svrbění koupit pozdní bídr, ale chyběla tam ta horní vlnka, taková ta černá. Možná bych měl někoho, kdo by mi to udělal, kdybych se rozhodl je koupit (9000 Kč !!!) , ale nicku co to je za černou barvu, kterými se to moří ? Je to takový černý mat. A ještě má to tu cenu ? Je to stroj v chodu dvojky , ale bez jakéhokoliv značení, má vteřinovku. Je to klasika pozdní bídr, ty velké s těmi černými štíhlými věžičkami a těmi řezbami .... tak nějak mne svrbí ruka je vzít za tu devítku, ale nevím jestli bych je nepřeplatil .... poraď Nicku :D
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 24. 7. 2016, 14:35. »
Registrovaný uživatel
máš moju adresu,pošli mi foto,ale myslím že by si sa mohol pokúsiť jednať o cenu.Zdá sa mi dosť vysoká.Potom poradím mailom aj s morením
« Poslední úpravu provedl(a) nick v 24. 7. 2016, 14:44. »
Registrovaný uživatel
nick napsal
máš moju adresu,pošli mi foto,ale myslím že by si sa mohol pokúsiť jednať o cenu.Zdá sa mi dosť vysoká.Potom poradím mailom aj s morením
No foto ti poslat nemůžu, protože ho nemám. Známý prodával ALT dvojky GB bez nástavby a ukecal jsem ho na 3800 Kč s tím, že musím nechat udělat nástavbu (už to mám hotovo) , ale stroj v 99 % stavu . No a měl tam i ten pozdní bídr a já koketoval s tím, že je vezmu oboje .... za oboje chtěl 14 000 Kč, tak jsem to zatím rozdělil a koupil jen ty ALT a počkám si myslím, že za devítku je neprodá a bude hledat kupce dlouho. Nechám tomu klidně tři měsíce před Vánoci to bude přístupnější ke slevě. Jinak stroj je fakt neznačka ani na cifru a vzadu nic není, má tu vteřinovku ta se mi líbí, jsou to klasické dvojky a ty bídrové kladky a štíhlé závaží. Jsou krásně štíhlé, prostě klasika. Pokud se mi je podaří koupit, tak se pak ozvu mailem.... Musím počkat a pokud nechytí kupce, tak ho stáhnu na sedmičku, chce to trpělivost, ale možná po tom někdo skočí dřív , ale pokud ne, tak je můj :D
Registrovaný uživatel
mail som poslal,tak sa mi ozvi

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Secesní závažové hodiny - VELKÝ DÍK KANTOROVI

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1