Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Secesní závažové hodiny - VELKÝ DÍK KANTOROVI

Vykupminci.cz
Numisargo

Secesní závažové hodiny - VELKÝ DÍK KANTOROVI

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Tak se omlouvám za reklamu a příspěvek nemazat :D ! Byla by škoda,aby svět nevěděl,jak šikovní jsou někteří sběratelé ;)..škoda,že se zdejší příspěvky nedají upravovat zpětně,tu větu bych z tama vymazal. A moc si toho vážím že jsem teda takový VIP ;) . Mám z těch hodin radost fakt obrovskou,furt se na ně chodím dívat :D . Takže,jak je psáno,altdojčky už mám super,ted i houslovky a ppomalu už pracuju na těch královských,tam bude práce a práce..
Registrovaný uživatel
Nicku , nebo i Fenixi poraďte ... koupil jsem repliku nástavby (ze starého dřeva) na ty Alt dvojky. Namořil jsem tu nástavbu do odstínu bedny mořidlem na bázi lihu . Bedna je lakovaná do matu původně. Chtěl bych ten lak na nástavbě sjednotit s celou bednou, aby to neřvalo. Jaký lak použít na lihové mořidlo, aby to nerozežralo to mořidlo .... vodou ředitelný lak, nebo nějaký syntetický ??? V minulosti jsem namořenou novou část zkurvínkoval lakem, tedy že se to jakoby zdrštilo a udělalo žmolky. Tedy jestli Nick rozumí čížkovským termínům zdrštit a žmolky :D Musel jsem to pak znovu přebrousit a láknout matem bezbarvě znovu a už si nepamatuji co to bylo za lak ...
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 25. 7. 2016, 7:44. »
Registrovaný uživatel
napíš mi to mailom a pošli foto čo si to natrel
Registrovaný uživatel
nick napsal
napíš mi to mailom a pošli foto čo si to natrel
Jde jen o nástavbu a původní bedna je šelakem. Už jsem si poradil, dík.
Registrovaný uživatel
Největší škůdce starožitností není červotoč nebo dřevomorka ale kutil domácí. :evil:
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
Největší škůdce starožitností není červotoč nebo dřevomorka ale kutil domácí. :evil:
To máš pravdu, ale jde jen o pouhou nástavbu na hodiny, kterou jsem sjednotil barevně s původní bednou hodin, což se mi podařilo bez problémů, ale jde jen o to jaký lak použít na to lihové mořidlo, aby se to tzv nehádalo. Tedy lak nenarušoval mořenou lihovou vrstvu a nesráželo se to .... myslím, že již nějaké zkušenosti mám ... např. odborník - restaurátor nepoznal mnou zaretušovanou čistě litinovou sošku 100 let starou a myslel si, že je to bronz, byla to čistě jen odlitá litina. Chtěl po mně recept, jak jsem z litiny patinou vyrobil bronz, který působí, jako 100 let starý a zašlý (zestaření). Přišel jsem na to náhodou a mám tak zestařené staré rámy na obrazy a každý si myslí, že jsou původní. Jinak poradil jsem si kupodivu sám experimentováním s tou nástavbou. Postupy nebudu uvádět, restaurátoři by si klepali na čelo , že to je amatérské. No litinu nepoznali a nevěřili, že to není bronz... jsem kutil domácí :D
« Poslední úpravu provedl(a) kmotr v 25. 7. 2016, 15:52. »
Registrovaný uživatel
Tak trochu oživím téma, po hodně dlouhé době jsem se teda rozkýval a na hodiny hodil číselník s arabskýma číslicema, takže Kmotře alisa Lachtane, ted už snad nepovíš, že to patří do altdojček :D.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tomu se nedá nic vytknout . Jsi šikula kámo :D

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Starožitnosti » Secesní závažové hodiny - VELKÝ DÍK KANTOROVI

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1