Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Sedmohradské kniežatá (Transylvánia)

Vykupminci.cz
Numisargo

Sedmohradské kniežatá (Transylvánia)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Malkotent napsal
...samozrejme falosna kontra...


Podľa čoho vieš rozlíšiť pravú a falošnú? Nemal by si foto fejkovej?
Registrovaný uživatel
Posielam maila.
Registrovaný uživatel
V publikácii Platidlá na Slovensku (Národná banka Slovenska) je vyobrazená XX poltura s kontramarkou/značkou, ktorú teda vidím prvýkrát...vedel by niekto niečo bližšie?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
NBS je mimo 🤣 asi prebrane z nejakej velmi starej publikácie ked neboli známe nariadenia pre mincovne.. aj niekedy v 70-80 rokoch bola zaujimava teoria o kontramarkovani "prepichovanim"..mam par ks 1 poltur ktore su podobne poprepichovane .. ale je to blbost .. tiez zaujimave su kontramarky s hlavou Rakocziho - nieco ako nostalgia 😁 a tiez novsi vytvor .. no a samostatna kapitola Sú falošné novodobé kontramarky.. posledne roky uz aj vo vacsich aukciach . Pred par mesiacmi v madarskej aukcii 90perc.falosne .. je to hnus..niekedy ppkazia peknu mincu :-/
_______________
Registrovaný uživatel
Sedmohradsko, ale trošku z iného súdku... ;) holdovací žetón, Sibiu, 1837

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Čo poviete na toto? 10 poltura 1705, 11,70g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Pridem mi to ako pekné falzum, ale ešte som takú nevidel.
Registrovaný uživatel
Rakocziho mince sa urcite falsovali /hlavne prve roky - potom to uz stracalo vyznam/ - aj literatura uvadza par zaujímavých okolnosti - niektore zmienky by mali byt aj v archívoch ..
No ja nepoznam vela minci ktore by mali jasne znaky falz - tato je jedna z takých a bolo by zaujimave urobit aspon spektralku - no este zaujimavejsie prejst depozitare a objavit falza v nálezoch /aj ked nalezov kde budu X poltury asi nebude vela../
tento konkretny kus som chcel tiez - ale 100€ ta minca hodnotu nema :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Minca je razená a je výborne zachovalá. Pôvodne som ju nechcel kupovať, lebo som si myslel, že je to novodobá napodobenina, hlavne kvôli perfektnej zachovalosti, rovným líniám, krásnej patine a tmavým častiam, ktoré mi prídu ako schválne vyleptané kyselinou a následne patinované. Ale po diskusii s iným členom fóra som dostal argumenty, že je to razená dobová napodobenina, tak som si ju kúpil.

Minca pochádza zo zbierky Andy Singera - doktor stredovekej histórie, ktorý v súčasnosti pracuje pre aukčnú spoločnosť Dix Noonan Webb a po 300 rokoch pri svojej ceste domov do Uhorska za 6 týždňov precestovala 10.000 km... :)

Mám rád zaujímavé mince. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Tak je fajn ze som tiez neprihadzoval ;) ak niekedy bude moznost rad by som sa dostal k spektralke ;) je to urcite zaujimava minca ..uz len najst inu z rovnakeho razidla niekde v lote v muzeu ..
_______________
Registrovaný uživatel
Ps.a upravim to moje tvrdenie hore - nema 100€ hodnotu pre mna 😁 ale 100 zjavne hodnotu ma ked sa predala ;)
_______________
Registrovaný uživatel
Malkotent napsal
tento konkretny kus som chcel tiez - ale 100€ ta minca hodnotu nema :roll:
Ps.a upravim to moje tvrdenie hore - nema 100€ hodnotu pre mna 😁 ale 100 zjavne hodnotu ma ked sa predala ;)

Som rád, že si sa opravil. Inak si protirečíš - "ja nepoznam vela minci ktore by mali jasne znaky falz... tento konkretny kus som chcel tiez - ale 100€ ta minca hodnotu nema :roll:"

Malkotent napsal
Tak je fajn ze som tiez neprihadzoval ;) ak niekedy bude moznost rad by som sa dostal k spektralke ;) je to urcite zaujimava minca ..uz len najst inu z rovnakeho razidla niekde v lote v muzeu ..

Ak by si prihodil, tak by si pravdepodobne zistil, že má cenu väčšiu než 100€. :D
Na spektrálku ju môžem poslať. Ale čo si myslíš, že by sa tam ukázalo? Že je razená z "nekvalitnej" medi? :D
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ano sem tam si protirecim :-D nepoznam ich vela len par ks - ale stale je to v rovine ze je to neiste ..moze sa jednat aj o nieco novodobe - a predpokladam ze novodobe by nebolo robene z medi - kedze spektralka je len uplne mini povrchova zalezitost chcel by som len vediet ci je to med 99percentna .. lebo mam par kuskov z inych kovov ;)
_______________
Registrovaný uživatel
No najvacsiu výpovednú hodnotu by aj tak mal podobny archeo nalez - keby sme vedeli co mali v tej dobe kuruci po vreckach (vackoch) .. takze prebadat alebo zdigitalizovať depozitare..
_______________
Registrovaný uživatel
Malkotent napsal
No najvacsiu výpovednú hodnotu by aj tak mal podobny archeo nalez - keby sme vedeli co mali v tej dobe kuruci po vreckach (vackoch) .. takze prebadat alebo zdigitalizovať depozitare..

Myšlienka hodná 21.storočia. V pondelok ťa čakám pred ministerstvom kultúry s transparentom s požiadavkou o digitalizáciu a sprístupnenie zbierok. Zavolám nejakých novinárov z mienkotvorných denníkov nech o našej iniciatíve informujú laickú verejnosť. ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Mam pre teba dobru spravu - netreba robit transparenty :D
proces uz bezi napr tu :

http://www.regionnitra.sk/nitriansky-kraj/poklady-kraja/hladat?keyword=poltura&limitstart=0&option=com_virtuemart&view=category

aj depozitar sa da - len je potrebny odborny garant - ludia sa menia aj v muzeach - nove generacie su na tom ovela lepsie podla mna ;)
_______________
Registrovaný uživatel
Retrográdne písmeno alebo opis, to tu už bolo, ale retrográdna polovica slova? :D
Btw. predáva sa v Brazílii ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nadviažem na tento zaujímavý prípad, kde som tvrdil, že ikonografia a písmo (alebo celkovo opis) nehrá pri určení predlohy pre falzum zásadnú úlohu. Tam to ale bolo celkom jasné, lebo jagelovský stredový štítok a značka K-B moc nepustí:
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/jan-i-zapolsky-1526-1540-_post_-591992#post591992

Toto je ale práve prípad, kedy madona a opis hrajú podstatnú úlohu pre priradenie, lebo štít a značka môžu ukazovať na Mateja II., Ferdinanda II. a Bethléna.
Takže, kedže dieťa je na ľavej ruke a drží žezlo a opis začína "T.R.P...", tak predlohou pre toto falzum bol jednoznačne denár Gabriela Bethléna.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekný denárik 1556 NP Ján II. Zápoľský

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekný, takýto tu dávno nebol. Tiež mám tento ročník, ale trochu ozobaný. :) V podstate nadväzuje na nedávno diskutované budínske denáre jeho tatu s jedným puncom pre "A" a "V". Tento ale bol vyrazený vo Veľkej Bani.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ako by ich jedna mater mala :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pekné. :) Tak ešte 1554, nech je to komplet...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Moc pekné kúsky.
Registrovaný uživatel
Zdravím, posílám něco na pokuk.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj, tak super, zberateľ Sedmohradska z Česka, to tu asi ešte nebolo. :) Môžeš, prosím, dať fotku aj druhej strany tých mincí? Alebo stačí aj reverz toho druhého groša. Podľa potrétu by to mohlo byť niečo zaujímavejšie. Ak nie mincovňa, tak určite to bude pekný stav.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Sedmohradské kniežatá (Transylvánia)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1