Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Shánka - staré VHS a BETA kazety

Vykupminci.cz
Numisargo

Shánka - staré VHS a BETA kazety

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Vážení Přátelé,


Pokud máte doma náhodou staré BETA, VIDEO 2000 a VHS kazety (max. do první poloviny devadesátých let) se zahraničními Filmy a byli by jste ochotni je darovat prodat, prosím, ozvěte se mi, sdělím podrobnosti
Registrovaný uživatel
Hladas originaly, alebo nahravky z tv, povodny cesky dabing, dobove reklamy atd ?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Sháním nahrávky z tv, ale i original, jen betamax nebo video2000 pokud bude z českým Rychlodabing ale může být i normalní český dabing byl bych moct rád děkuji.
« Poslední úpravu provedl(a) spanel22 v 7. 7. 2015, 16:24. »
Registrovaný uživatel
Zdravím,mám dotaz ohledně VHS kazety James Bond 007 je to originál kazeta i s obalem z roku 1974.Jestli je zajímavá a jakou by mohla mít cenu.děkuji
Registrovaný uživatel
VHS Z roku 1974? To určite nie
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
VHS Z roku 1974? To určite nie
Spíš BETA, nebo VIDEO 2000 , že ? O VHS také pochybuji, ale to by bylo zajímavé, kdyby to byla BETA, nebo 2000, ne ?
Registrovaný uživatel
Jano, ale stejně ty tři systémy a v roce 74 ??? To by byla rarita , jako prase si myslím. Nejsem sice kovaný ve video systémech, ale tedy z dob, kdy jsem ještě chodil do základní školy si nepamatuji žádné videopřehrávače.... vždycky promítačky. Teda VHS v roce 74 to jsem také neslyšel , to máš pravdu .... Nespletl se není to rok 84 ... to ty tři systémy tuším byly BETA, VIDEO 2000 a VHS byla lacinější a jako systém vyhrála v masovém (domácím) užití. Pamatuji si rok 1984 to měl kamarád BETU, jako jediný ve městě (byl na montážích v Africe a měl peníze) . Tenkrát nám pustil horor o lidožroutech a já čoveče 14 dní nemohl spát, jak jsem se bál :P
Registrovaný uživatel
Chlapi a pamatuji si, kdy za komárů stála WHS kazeta hodina a půl 1000 Kč, tak si to přepočítejte na ceny dnes. To byla půlka výplaty !!!! Video přehrávač VHS v té době stál cca 30 000 Kč , průměr platu v té době 2000 Kč :) ;) :D :P
Registrovaný uživatel
Kdo měl v té době videopřehrávač a kazety s filmem, tak byl největší frajer .... ženský se na něj lepily a všechny ho chtěly do postele. Kamarád stál u dveří, ženský stály v řadě před nimi a trhal lístky, jak v kině a holky mu lezly postupně do postele, to bylo lepidlo na baby větší než, když měl někdo škodovku erko :D
Registrovaný uživatel
Video sme kúpili tusim V 1990 Prahe za nejakých 20 000 kcs. Niekde by som našiel účet ešte. Bola to značka Toshiba.
Kazeta 120 minútová stala 200 Kčs - značka: filmové laboratore barandov :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Dnes som bol na zbernom dvore, bola tam vyhodena poloplná krabica od banánov s napisom funkcne A V nej rozprávkové vhs kazety originál S obalom Z rokov cca 91-96 od firmy Davay. Tak som si to prehrabal. Nechal som smolkov asterixa nejaké disneyovky a zobral si jednu lepsiu - Posledný jednorožec. Ešte som ju neskúšal ale už sa teším :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
Dnes som bol na zbernom dvore, bola tam vyhodena poloplná krabica od banánov s napisom funkcne A V nej rozprávkové vhs kazety originál S obalom Z rokov cca 91-96 od firmy Davay. Tak som si to prehrabal. Nechal som smolkov asterixa nejaké disneyovky a zobral si jednu lepsiu - Posledný jednorožec. Ešte som ju neskúšal ale už sa teším :)
To bude nostalgie, že ? Asi stejné, jako se HIFI amatéři pídí po starých vinilových deskách a přehrávají to na nových gramofonech. Před 14 ti dny jsem poslouchal starou vinilovou desku ze 70 tých let skupiny KISS na novém gramofonu a starém zesilovači a reprobednách .... sakra chlapi ten skvělý zvuk prostě moderní CD a nová aparatura NEUMÍ nemůžu si pomoci :D Ten starý zvuk je SUPER !!!
Registrovaný uživatel
Jasné že Z nostalgie. Ta rozprávka rozplakala každé decko :D A som zvedavý na dabing. Či je iný ako vo verzii Z ulož.To :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
1974 bude rok kdy byl ten film natočen

stoupa napsal
Zdravím,mám dotaz ohledně VHS kazety James Bond 007 je to originál kazeta i s obalem z roku 1974.Jestli je zajímavá a jakou by mohla mít cenu.děkuji
Moderátor
Lachtane- jsi pocitář při poslechu hudby. Jako můj otec. V gramci peněz, v hifi a bednách a akustice nemluvě a mluví o pocitu z poslechu. Jenže pak přijde nahrávka v hi-res a analog končí. Je to teď taková velká vlna návratu (nemluvím o tvé staré desce!) analogu a na vinyl se řežou očesané digitální nahrávky a tak taky dnes nové desky hrají. Škoda peněz. Novou tvorbu v hi-res a tu starou sehnat na US pressech nebo Japoncích. CD je dnes již minulostí a velmi rychle se přestává vyrábět. Opakuje se to, co s deskama začátkem 80-tých let. No a ve výprodejích různých vydavatelství, se za pár korun prodávají cd remastery, jejichž zvuk je tragický i na tom cedlu co je doma za 2,5k€ ;)
Registrovaný uživatel
Pavlínko od převratu 89 jsem prostě nenašel zvuk, který by lahodil uchu ať se to týká aparatur , nebo nosičů. Všecko je takové plechové a ořezané, tedy ten zvuk. Mám známého starého pána 75 let, který mi opravuje mechaniku starých hodin a byl vývojářem Tesly Litovel na mechaniku gramofonů a má několik patentů . Ten mi říkal, že v těch 70 tých letech se každý díval spatra na naše gramofony, ale opak byl pravdou naše patřily ke špičce a říkal mi, že se u našich gramců odstraňovaly znaky výrobce, přelepovaly se značkami japonskými a pak se pod nimi prodávaly venku. Pod Teslou by to nikdo nekoupil a přitom to byly výrobky na velice vysoké úrovni HI-FI zvukem a i mechanikou. No a my se tenkrát blbci honili za SONY, TOSHIBA a jinými šikmoočkami, přitom jsme mohli mít super gramec za pár korun a doma :D No jo, ale kdo měl japončíka byl IN v té době, TESLA IN nebyla a hlavně jsme to nevěděli, že náš gramec předčí ty zápaďácké ve většině parametrů. Ty KISS jsem poslouchal u tohoto pána a byl to jeho prototyp z té doby. Můžu říct, že bedna vypadala, jako nejdražší západní gramec té doby a zvuk ... to se nedá popsat. Jinak má doma asi 5000 desek té doby ve sbírce a jedna pecka vedle druhé pro mně Nazareth, Uriah Heep, Kiss, Queen, Sweet , B.Sabbath, AC/DC... no prostě rockerova touha té doby a tehdy těžko sehnatelné na našem trhu za komárů :D
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Chlapi a pamatuji si, kdy za komárů stála WHS kazeta hodina a půl 1000 Kč, tak si to přepočítejte na ceny dnes. To byla půlka výplaty !!!! Video přehrávač VHS v té době stál cca 30 000 Kč , průměr platu v té době 2000 Kč :) ;) :D :P
................uber,VHS okolo 20ti a mzda tak 2500Kčs :lol:
Registrovaný uživatel
bobinek21 napsal
lachtan napsal
Chlapi a pamatuji si, kdy za komárů stála WHS kazeta hodina a půl 1000 Kč, tak si to přepočítejte na ceny dnes. To byla půlka výplaty !!!! Video přehrávač VHS v té době stál cca 30 000 Kč , průměr platu v té době 2000 Kč :) ;) :D :P
................uber,VHS okolo 20ti a mzda tak 2500Kčs :lol:
No jo já měl necelých 2000 Kčs plat, ale 20000 Kčs tuším stál ten přehrávač Philips ¨-Tesla a 10000 Kčs přehrávač CD Tesla. Já jsem myslel spíš ten systém BETA a video 2000 tyto stály i hodně přes 30 000 Kč a kazety na ně byly obrovské...
Registrovaný uživatel
Tak nevím možná,že v německu byly trochu dál než u nás :D
Jé já zapoměl jak se vkládají fotky...
Registrovaný uživatel
To je divný jak se tu vkládají fotky? díky
Registrovaný uživatel
stoupa napsal
To je divný jak se tu vkládají fotky? díky
Musíš napsat text a dole pod těmi smajlíky máš přidat soubor...
Registrovaný uživatel
problém je ten,že tu žádné smajlíky nemám...
Registrovaný uživatel
Proč se někteří diví,však první video vhs bylo už 1952 a u nás bylo první myslím v 80 létech a nemůžu si vzpomenout jak se jmenovalo ale je fakt,že to byla hrůza ale fungovalo :)
Registrovaný uživatel
v zahraničí byly mnohem dál než u nás :)
Registrovaný uživatel
Tomako: a když je na té kazetě napsáno Copyright C 1974 a zbytek už je v němčině něco o právech...
Nejdou mi obrázky mám Mozilu

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Shánka - staré VHS a BETA kazety

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1