Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Signatura FS

Vykupminci.cz
Numisargo

Signatura FS

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Netusi nekdo jaky malir krajinar se skryva za signaturou FS?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kdo je autorem nevím, ale už jsem zaznamenal snahy přiřadit tento monogram Františku Škrabánkovi. Přeci jen ty máš obraz doma a vložené fotky jsou nic moc, takže zkus porovnat tu zimní krajinu se zimními krajinami na této stránce a uvidíš sám, zda tam nějaká podobnost v malířské technice je či není.
http://www.galerie-narodni.cz/cs/obrazy/?malir=97
_______________
Kdo zná všechny odpovědi, tomu nebyly položeny všechny otázky.
http://www.youtube.com/watch?v=4T2ptyJE4f4
Registrovaný uživatel
Diky. Ja je bohuzel doma nemam. Dostal jsem to dotazem od znamych s informaci, ze by malir mohl teoreticky byt nejaky soucasnik Rabase. Podobnost s krajinami v odkaze sice nejaka je, ale jestli se jedna o tehoz autora si jist nejsem (nejsem ovsem zadny expert). Pokud by mel jeste nekdo nejaky tip tak predem diky.
Registrovaný uživatel
to uz tady jednou bylo....a taky bez odezvy:

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/prosba-o-odhad-ceny-a-doplneni-autora-11287
Registrovaný uživatel
Tak to moc nepomuze:)...
Registrovaný uživatel
Jeste si dovolim ozivit toto tema a zeptat se zbylych aktivnich prispevatelu (Wjem & spol.) zda netusi.
Diky.
Registrovaný uživatel
mno podle mě teda první obraz Škrabánek asi nebude, na něj je to moc propracované, ale těžko soudit podle fotky. Navíc minimálně podle stylu bych to řadil spíš někam do romantismu...možná 19. století...autorem by mohl být některý český němec, nebo rakušák...

To druhé už vypadá škrabánkovitě...

ale ty fotky zrovna nejsou nejkvalitnější, takže mě berte s rezervou...
Moderátor
xjert01 napsal
Jeste si dovolim ozivit toto tema a zeptat se zbylych aktivnich prispevatelu (Wjem & spol.) zda netusi.
Diky.


Ve známějších českých signaturách se takto tvarovaný monogram FS nevyskytuje. Spíše bych uvažoval o tom Německu, jak už zmínil Infinity. Ale to mohou být "tuny" a "tuny" malířů...
Registrovaný uživatel
Dekuji za shlednuti a informace.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, též jsem našla na půdě po babičce jeden obraz s touto záhadnou signaturou FS.Je malován na plátně, tahy štětcem jsou velmi výrazné, plastické, po přejetí rukou jsou znát hrbolky
zaschlé barvy. Rozměr plátna: 63x48 cm. Rok není uveden ani na zadní straně. Pátrala jsem na netu a našla téma jen u Vás. Malba krajiny je pozoruhodná. Vím, že obrazů s krajinným motivem je hodně, tento bych ráda prodala, třeba by někoho chytl za srdíčko. Prosím Vás, odborníky i zde autora příspěvku xjert01, o ocenění a hlavně zda někdo určil malíře se signaturou FS od doby napsání tohoto příspěvku. Mnohokráte děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nad písmenem S není v signaci sice háček, ale obrazy takto podepisoval i Františk Šesták
Registrovaný uživatel
Dobrý den . vlastním dva obrazy signace .FŠ. Oba olej na plátně..autora stále nemám určeného J

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji za Vaši pozornost k mému dotazu. Opomenula jsem podotknout, že signatura je umístěna v pravém rohu dole a háček skutečně chybí.
Vámi zmiňovaný malíř, po shlédnutí jeho obrazů, má signaturu v rohu levém. Nejsem odborník, naopak, jen si myslím, že v podpisech malíři pravděpodobně neměnili umístění.


quote=filomena]
Nad písmenem S není v signaci sice háček, ale obrazy takto podepisoval i Františk Šesták
Registrovaný uživatel
Ve kterém místě je podpis, není moc důležité. Většinou se malíři řídili kompozicí a signaturu umísťovali prostě tam, kde se jim to nejvíc hodilo.
Registrovaný uživatel
Kolemjdouci napsal
Ve kterém místě je podpis, není moc důležité. Většinou se malíři řídili kompozicí a signaturu umísťovali prostě tam, kde se jim to nejvíc hodilo.


Děkuji. Snažím se cokoli vypátrat, ale bezúspěšně. Mohu poprosit o vyjádření odborníka-moderátora pana Wjema? Děkuji a přeji příjemný a pohodový den všem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Signatura FS

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1