Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » skameneliny

Vykupminci.cz
Numisargo

skameneliny

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mam taketo skameneliny nevenujem sa tomu len chcem vediet ci su niako zaujmave. Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 23. 2. 2017, 19:28. »
Registrovaný uživatel
..tak ten první určitě. Sice nepoznám, zda je to nějaký platyceras, orthoceras nebo amonit (to určí určitě někdo znalejší), ale tyto typy zkamenělin jsou vyhledávané.
Registrovaný uživatel
Ako? ten prvy je dajaki vzacnejsi???
korunka napsal
..tak ten první určitě. Sice nepoznám, zda je to nějaký platyceras, orthoceras nebo amonit (to určí určitě někdo znalejší), ale tyto typy zkamenělin jsou vyhledávané.
Registrovaný uživatel
A aku mozu mat cca hodnotu???? Jeden znami ich chcel za 3€ sa mi to zdalo dost malo.
korunka napsal
..tak ten první určitě. Sice nepoznám, zda je to nějaký platyceras, orthoceras nebo amonit (to určí určitě někdo znalejší), ale tyto typy zkamenělin jsou vyhledávané.
Registrovaný uživatel
..no, ono na tomto moc zbohatnout nepůjde, protože zkamenělin jsou mraky za nízké ceny (mluvím-li o běžnějších). Záleží na tom, co to přesně je a z jaké lokality, jaká je velikost, zachovalost..... Někteří sběratelé sbírají na lokality, jiní co se jim líbí odkudkoliv (třeba já :P ) a podobně. Sběratelů zkamenělin moc není, takže bude i nižší poptávka a tedy i ceny. Kdyby to byl nějaký vzácný druh, pak by to mohlo být jiné, ale musel by to napřed někdo přesně určit- pokud by se ti podařilo nalézt nějaké sběratele z oblasti, kde jsi to našel, třeba by poradili, pokud se ještě neozve někdo zde...
Registrovaný uživatel
Tu nepoznam u nas nikoho kto sa tomu venuje a nemas niekoho znamehokto by to mohol vedet urcit????? A ta prva fotka to je dost velka skamenelina cca 15cm na 20cm.
korunka napsal
..no, ono na tomto moc zbohatnout nepůjde, protože zkamenělin jsou mraky za nízké ceny (mluvím-li o běžnějších). Záleží na tom, co to přesně je a z jaké lokality, jaká je velikost, zachovalost..... Někteří sběratelé sbírají na lokality, jiní co se jim líbí odkudkoliv (třeba já :P ) a podobně. Sběratelů zkamenělin moc není, takže bude i nižší poptávka a tedy i ceny. Kdyby to byl nějaký vzácný druh, pak by to mohlo být jiné, ale musel by to napřed někdo přesně určit- pokud by se ti podařilo nalézt nějaké sběratele z oblasti, kde jsi to našel, třeba by poradili, pokud se ještě neozve někdo zde...
Registrovaný uživatel
v prvom rade uved, z akej je to lokality?
odpovede na vsetky ostatne otazky nasleduju az potom.
_______________
Registrovaný uživatel
okolie Ilavy to jest Trencansky kraj
tocomabyt napsal
v prvom rade uved, z akej je to lokality?
odpovede na vsetky ostatne otazky nasleduju az potom.
Registrovaný uživatel
korunka napsal
Sběratelů zkamenělin moc není, takže bude i nižší poptávka a tedy i ceny ....


A hlavně, většina sběratelů zkamenělin si je raději chodí nacházet sama, takže náklady mají akorát tak na benzín ... :D Alespoň já několik takových znám. Loni jsem se jedné takové jejich expedice zúčastnil a ještě teď tu mám plný batoh šutrů v chodbě, kde leží tak, jak jsem ho tam tenkrát položil :lol:
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
... a ještě teď tu mám plný batoh šutrů v chodbě, kde leží tak, jak jsem ho tam tenkrát položil :lol:

A bude tam ležet tak dlouho dokud o něj tvá družka nezakopne a nehodí to do popelnice... :|
Registrovaný uživatel
To ne, ona byla na té expedice také a hlavně kvůli ní jsme ho tak naplnili, protože brala úplně všechno, kde byl nějaký otisk :D Marně jsem jí říkal, že budeme brát jen ty hezčí kusy. Ona se pak samozřejmě s tím metrákem na zádech nemusela tahat, no ale znáš to, s ženskýma se člověk nemůže příst :D No a teď se nikomu nechce ten batoh otevřít a nějak to vytřídit, nehledě na to, že to pak nemáme kde vystavit .... Byli jsme v září na trilobitech, ale v podstatě jen šéf výpravy našel jednoho krásného celého (pozitiv i negativ), jinak jsou to víceméně kousky trilobitů a pak nějací hlavonožci ....
Registrovaný uživatel
..tak mi to pošli, já si to už nějak přeberu :twisted:
Né, bane, tohle přesně znám. Když jsem naposledy byla v jednom lomu, musela jsem se hodně ovládat, abych nesebrala všechno a sbírala jen pěkné vzorky. Teď tu mám krabici plnou přebytků (křemeny)

miki- no, v této velikosti už by to mohlo být sběratelsky zajímavé. Pokud se toho chceš zbavit, hoď to na aukro a máš to. Když něco nevím, posílám fotku do našeho Národního muzea v Praze a poprosím je o názor. Ještě se nestalo, aby mi neporadili. (zkus to, u nás jsou ochotni, mail najdeš když si najdeš stránky Národního muzea- Praha)
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 1. 2. 2014, 10:26. »
Registrovaný uživatel
miki01 napsal
Tu nepoznam u nas nikoho kto sa tomu venuje a nemas niekoho znamehokto by to mohol vedet urcit????? A ta prva fotka to je dost velka skamenelina cca 15cm na 20cm.
korunka napsal
..no, ono na tomto moc zbohatnout nepůjde, protože zkamenělin jsou mraky za nízké ceny (mluvím-li o běžnějších). Záleží na tom, co to přesně je a z jaké lokality, jaká je velikost, zachovalost..... Někteří sběratelé sbírají na lokality, jiní co se jim líbí odkudkoliv (třeba já :P ) a podobně. Sběratelů zkamenělin moc není, takže bude i nižší poptávka a tedy i ceny. Kdyby to byl nějaký vzácný druh, pak by to mohlo být jiné, ale musel by to napřed někdo přesně určit- pokud by se ti podařilo nalézt nějaké sběratele z oblasti, kde jsi to našel, třeba by poradili, pokud se ještě neozve někdo zde...


Venuje sa tomu chalan z B. Bystrice občas predáva na Hobby burze v Trenčíne .
Prípadne Gemologický Ústav pri UKF. Nitra , nájdi na webe riaditeľka je pôvodom paleontoložka. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Na burzu chodievam aj teraz 22.2. je pod sokolicami myslíš nie????????!!!
grofik napsal
miki01 napsal
Tu nepoznam u nas nikoho kto sa tomu venuje a nemas niekoho znamehokto by to mohol vedet urcit????? A ta prva fotka to je dost velka skamenelina cca 15cm na 20cm.
korunka napsal
..no, ono na tomto moc zbohatnout nepůjde, protože zkamenělin jsou mraky za nízké ceny (mluvím-li o běžnějších). Záleží na tom, co to přesně je a z jaké lokality, jaká je velikost, zachovalost..... Někteří sběratelé sbírají na lokality, jiní co se jim líbí odkudkoliv (třeba já :P ) a podobně. Sběratelů zkamenělin moc není, takže bude i nižší poptávka a tedy i ceny. Kdyby to byl nějaký vzácný druh, pak by to mohlo být jiné, ale musel by to napřed někdo přesně určit- pokud by se ti podařilo nalézt nějaké sběratele z oblasti, kde jsi to našel, třeba by poradili, pokud se ještě neozve někdo zde...


Venuje sa tomu chalan z B. Bystrice občas predáva na Hobby burze v Trenčíne .
Prípadne Gemologický Ústav pri UKF. Nitra , nájdi na webe riaditeľka je pôvodom paleontoložka. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 1. 2. 2014, 19:18. »
Registrovaný uživatel
Ano . ;)

EXPO CENTER a.s.
Pod Sokolicami 43
911 01 Trenčín

22.02.2014
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Presne :mrgreen:
grofik napsal
Ano . ;)

EXPO CENTER a.s.
Pod Sokolicami 43
911 01 Trenčín

22.02.2014
Registrovaný uživatel
Osobne odporúčam Gem lab. Nitru, tam sú traja odborníci na Tvoje skameneliny.
Možnosť je navštíviť Geologický Ústav B. Bystrica , Košice , Spišká N. Ves, Blava .
Múzeum Piešťany atd..

Záleží kde máš bližšie . :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
No Vsetko mam dost od ruky ci uz ta nitra blava aj piestani. Ale pisal som do Prahy do narodneho muzea tak som zvedavy kedy a co mi odpisu.
grofik napsal
Osobne odporúčam Gem lab. Nitru, tam sú traja odborníci na Tvoje skameneliny.
Možnosť je navštíviť Geologický Ústav B. Bystrica , Košice , Spišká N. Ves, Blava .
Múzeum Piešťany atd..

Záleží kde máš bližšie . :roll:
Registrovaný uživatel
miki01 napsal
No Vsetko mam dost od ruky ci uz ta nitra blava aj piestani. Ale pisal som do Prahy do narodneho muzea tak som zvedavy kedy a co mi odpisu.
grofik napsal
Osobne odporúčam Gem lab. Nitru, tam sú traja odborníci na Tvoje skameneliny.
Možnosť je navštíviť Geologický Ústav B. Bystrica , Košice , Spišká N. Ves, Blava .
Múzeum Piešťany atd..

Záleží kde máš bližšie . :roll:



Verím Prahu máš poruke . :D :mrgreen: :mrgreen:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
No e-mailovo hej!! :twisted:
grofik napsal
miki01 napsal
No Vsetko mam dost od ruky ci uz ta nitra blava aj piestani. Ale pisal som do Prahy do narodneho muzea tak som zvedavy kedy a co mi odpisu.
grofik napsal
Osobne odporúčam Gem lab. Nitru, tam sú traja odborníci na Tvoje skameneliny.
Možnosť je navštíviť Geologický Ústav B. Bystrica , Košice , Spišká N. Ves, Blava .
Múzeum Piešťany atd..

Záleží kde máš bližšie . :roll:



Verím Prahu máš poruke . :D :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Je to amonit zo skupiny ceratidů jurske obdobie :mrgreen: ....praha odpisala.
korunka napsal
..tak ten první určitě. Sice nepoznám, zda je to nějaký platyceras, orthoceras nebo amonit (to určí určitě někdo znalejší), ale tyto typy zkamenělin jsou vyhledávané.
« Poslední úpravu provedl(a) miki01 v 3. 2. 2014, 17:17. »
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Ano . ;)

EXPO CENTER a.s.
Pod Sokolicami 43
911 01 Trenčín

22.02.2014

Na 90% sa tam zjavim,tos dufam,ze bude taka,aka bola minuly rok v lete,ked sme mali gulasku v Zamarovciach.
Registrovaný uživatel
Ja na 100% idem!!!!!! a berem dva stoly na predaj!!!!!
tomi napsal
grofik napsal
Ano . ;)

EXPO CENTER a.s.
Pod Sokolicami 43
911 01 Trenčín

22.02.2014

Na 90% sa tam zjavim,tos dufam,ze bude taka,aka bola minuly rok v lete,ked sme mali gulasku v Zamarovciach.
Registrovaný uživatel
Zamarovce hmm. v roku 1975 - 76 sme tam ako Banské Stavby razili cez kopec vodný privádzač pre Trenčín.

Pekná doba v Trenčíne naplno fungovala Pleta , to bol život. :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Grofik - tak sa ukaz na najblizsej gulaske BM :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Minerály » skameneliny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1