Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Skleněná váza

Vykupminci.cz
Numisargo

Skleněná váza

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mohu Vás poprosit o informaci, zda má tato váza nějakou hodnotu? Je to Hand made Škrdlovice. Nalezl jsem ji při vyklízení sklepa. Mockrát Vám děkuji za radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
autorem vázy je Pavel Juda.
Registrovaný uživatel
váza pochází ze 4 dílné soupravy ,cena vázy cca. 500,-
Registrovaný uživatel
veškeré škrdlovické sklo.jejich cena cenově stoupá,je vyhledáváno sběrateli.
Registrovaný uživatel
Autor se jmenuje Jan Juda!
Váza je z roku 1985, vyráběla se v mnoha barevných verzích.

https://www.webareal.cz/ceskoslovenskesklo/25-STARE-CLANKY-OLD-ARTICLES/995-Na-navsteve-u-Jana-Judy
Registrovaný uživatel
Mockrát Vám všem děkuji
Hezký den, všem
Registrovaný uživatel
no sběrateli vyhledáváno možná je, no mě se nelíbí.
Registrovaný uživatel
pepek1 napsal
no sběrateli vyhledáváno možná je, no mě se nelíbí.

nesmíš opomenout,že se jedná o ruční práci tvz. z volné ruky.veškeré hutní sklo at to jsou Škrdlovice,Chřibská,Mstisov atd jsou nadčasové,do dnešních minimalistických interiéru velmi dobře zapadá,vyniká tvarem a barevností.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, moc prosím, pokud je to možné, o hrubé ocenění těchto "kousků".

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím o identifikaci... že to je skleněná váza už vím. :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pro qalbi:1.snímek mísa hutní sklo j.Beranek-cena cca 350czk,2.snímek váza Frant.Vízner-vyhledáván sběrateli cca 1500czk i více,3.snímek svícen J.Svoboda cena cca 600czk,vše hutní sklo ze sklárny Škrdlovice.4.snímek nelze poznat-lepší snímek na vázy.
Registrovaný uživatel
DavidXXX - moc děkuji za odpověď. Posledním snímek je tzv. zlatá sada od Jana Beránka - dvě vázy, mísa na ovoce, popelník a košík. Předpokládám, že jako celek by to mělo pro sběratele větší cenu, než jednotlivé kusy? Celá léta jsem se mylně domnívala, že svícen je od stejného autora.
Registrovaný uživatel
Opět zdravím a mám další dotaz/prosbu: Myslíte, že je to originál váza od F. Víznera nebo zdařilá napodobenina?
P.S. Omlouvám se, ale netuším, proč se fotky zobrazují naležato!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Proč se fotky otočily? Pravděpodobně jste chtěla co nejvíce využít plochu fotografie pro zachycení vázy a při fotografování jste otočila fotoaparát do svislé polohy. V různých programech se potom fotografie chová různě - někdy se zobrazí na výšku, někdy, jako zde, na šířku. Správné zobrazování se dá napravit, ale jednodušší je fotit s fotoaparátem ve vodorovné poloze a fotku následně ořezat.
Registrovaný uživatel
modrá váza lisované sklo,návrh Vladislav Urban,model 3405 ,Libochovice-Heřmanová huť.
Registrovaný uživatel
Vřelé díky.
Registrovaný uživatel
Dobrý, tentokrát večer, opět přicházím s prosbou o odtajnění autora, i když nějaké tušení mám :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A ještě další prosba o identifikaci. Jen mi prosím neříkejte, že léta používám na ovoce mísu od Pavla Pánka?! A úplně se bojím, od koho by mohla být mísa na posledním obrázku. Moc děkuji za odpověď.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přeji hezký den a přikládám další foto k posouzení. U porcelánové čajové soupravy si nejsem jistá, jestli vůbec má nějakou sběratelskou hodnotu. Děkuji za ochotu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Opět vás zdravím a přicházím poprosit o radu, kdo by mohl být autorem tyrkysové vázy. Sestava váziček+karafa by mohla být od už zmiňovaného Pavla Pánka?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Halo, halo, je tu ještě někdo, kdo by reagoval na můj dotaz? :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Skleněná váza

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1