Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Faleristika » Skupování stříbrných vyznamenání a řádů na aukru

Vykupminci.cz
Numisargo

Skupování stříbrných vyznamenání a řádů na aukru

Moderátoři: Altmann, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Chtěl jsem se zeptat zda-li v tom je nějaký úmysl či smysl.....jeden kupující na aukru již několik měsíců s železnou pravidelností skupuje veškeré vyznamenání a řády ve stříbře tj. Řád práce, Vyznamenání Za statečnost, Řád Rudé hvezdy práce, Řád Rudého praporu práce, Medaile za obranu vlasti, Řád 25.února II.třída, Za zásluhy o výstavbu.......téměř na každé z těchto ocenění pán přihazuje a také jej vyhraje.......chce dosáhnout toho, že jednou bude nedostatek těchto stříbrných řádů a bude jej prodávat se ziskem nebo , jak tomu lze rozumět, že skupuje stejné řády , které musí mít již několikrát....

Pouze uvažuji nad tím k čemu to je...
Moderátor
Je to rozumná investice na stáří příspěvek k penzi. Za dalších dvacet let tam jistě malý zisk bude.
Registrovaný uživatel
Ja si ich tiež kupujem pre radosť, tiez len v striebre. Minule som zistil, že mám 5 rovnakých :D . Do budúcna by sa mohli zhodnotiť.
Registrovaný uživatel
Třeba je to nějaký zhrzený soudruh a jeden má na obleku, jeden na teplácích, jeden na pyžamu ...atd. :D ;)
Moderátor
Na Aukro se dá většinou nakoupit (a nejen stříbrná vyznamenání) mnohem levněji než na ofiko aukcích.
Tedy, pokud se člověk v daném oboru vyzná a nenakoupí falza...

Takže, už jenom tím své "investice" dražitel zhodnocuje, neboli, když to po čase prodává na "regulerních" faleristických/numismatických/filatelistických/uměleckých/knižních,.... aukcích, tak může slušně vydělat.
Registrovaný uživatel
LUKYNA napsal
Chtěl jsem se zeptat zda-li v tom je nějaký úmysl či smysl.....jeden kupující na aukru již několik měsíců s železnou pravidelností skupuje veškeré vyznamenání a řády ve stříbře tj. Řád práce, Vyznamenání Za statečnost, Řád Rudé hvezdy práce, Řád Rudého praporu práce, Medaile za obranu vlasti, Řád 25.února II.třída, Za zásluhy o výstavbu.......téměř na každé z těchto ocenění pán přihazuje a také jej vyhraje.......chce dosáhnout toho, že jednou bude nedostatek těchto stříbrných řádů a bude jej prodávat se ziskem nebo , jak tomu lze rozumět, že skupuje stejné řády , které musí mít již několikrát....

Pouze uvažuji nad tím k čemu to je...
Áno aj nie.Vyznamenanie Za statečnost nekupuje on.Zabudli ste na Rad červenej hviezdy.Trochu mu to trvá s platením a nie je komunikatívny.U mňa vydražil minulý týždeň cca 10 vyznamenaní a neboli všetko Ag.Aj v minulosti odo mňa bral ,napr.stužky Štátnej ceny KG v obyčajnom kove,vlastne kvôli nemu teraz nevykladám,lebo by asi znovu prihodil a dokedy čakať,že zaplatí?Pritom mám na predaj 4 rady Červenej hviezdy aj s veľkými dekrétmi.Ale na druhej strane ,naozaj,je to on, kto zdvihol ceny československých vyznamenaní na aukro.Aj preto sa rozmohol predaj vyznamenaní Za zásluhy o obranu a iných.
« Poslední úpravu provedl(a) -mikulas v 19. 11. 2019, 5:40. »
Registrovaný uživatel
Mikulas : Pane kolego ode mne kupoval i medaili Za statečnost atd. je to starší člověk , možná proto se zdržuje s platbou, ale platí vždy. Má na aukru 233 nákupů a 0 prodejů a jen pozitivní komentáře. Díky němu se ceny opravdu zvedly a dnes již těžko seženu za rozumnou cenu stříbrný řád.
Registrovaný uživatel
Zdravím kolegové, tak těch co kupují Řády a Medaile ČSSR v Ag je asi více :-) není jen jeden. Na druhou stranu je dobře že se to hnulo :-)No uvidíme dále jak to půjde nebo jesti je to jenom nějaká bublina. Možná že Řády mizí do zahraničí je to přeci jen Řád navíc v Ag org.etue. s matr.číslem většinou do 10000 čísla udělení.
Registrovaný uživatel
Nu je to zajímavé.
Já je teď holt prodávám ... Ještě před rokem se ta běžá vyznamenání (jako je Za zásluhy o obranu vlasti) prodávaly za cenu stříbra .. No ale těch snad bylo uděleno desetitisíce ! U těch lepších řádů se možná dá dosáhnout "vyluxování" trhu, ale u těchto ?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Faleristika » Skupování stříbrných vyznamenání a řádů na aukru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1