Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Slezské knížecí, církevní a městské ražby

Vykupminci.cz
Numisargo

Slezské knížecí, církevní a městské ražby

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Minci jsem koupil před dvěma lety na Ebay. Krátce nato začal prodejce nabízet kvalitnější provedení, kde už se při ražbě netrhá střížek. Takže datum ražby Tvé mince bych tipoval do roku 2013. Potrhanou, variantu jsem v aukci viděl jen jednou, ty pozdější mockrát.
Ještě foto pozdější ražby:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
rst na tu potrhanú variantu by ma v pohode predajca uvaril.
_______________
Registrovaný uživatel
Ja mám to isté ako tocomabyt a od toho istého predajcu, akurát ma vyšiel 3x lacnejšie :) Aspoň že mám vzácnejší variant tohto fejku, keď bol v aukcii videný len raz :D

rst: Je to stiebro? A značka "COPY" sa tam vzala od výrobcu?
Registrovaný uživatel
Mimochodom, fotku som vtedy posielal aj fachmanovi na Sliezsko a potom som ju dal aj na toto fórum a nikto nerozpoznal, že je to novodobé falzum.
Vážne nechápem, na čo tí ľudia vyrábajú, keď je to bežná minca.
Registrovaný uživatel
já si myslím, že to bude něco na tenhle způsob a primárně ta ražba nemá sloužit k oklamání sběratelů .....

http://www.dzierzoniow.pl/sites/default/files/pliki/folder_2.jpg
Moderátor
potiz je, ze zas tak uplne bezna neni (pokud jo, nejak mne minula, nastesti jak prava tak leva), slezsko v posledni dobe celkem tahne, je o nej zajem, lidi by si ji radi do sbirky zaradili a tak si na tom podle mne nekdo slusne namastil kapsu (na tech falzech). no a uprimne, pokud se nejakej skoromedenej fufnik dostatecne sikovne oboucha a necha sezrat, tezko se pak poznava, bez kvalitniho srovnavaciho materialu, jak moc je to "leve". a to bez ohledu na to, zda, jak prave pise kekule, ze to nutne nedelal zamerne producent, ale az prodejce. ostatne u nas mame dobre zname Souskovy repliky, taky je nekteri prodejci bez vetsich obtizi (nekdy po uprave) udavaji :)
Registrovaný uživatel
Dajte niekto na porovnanie pravý kus. Na nete sa mi akosi nedarí nič nájsť.
Registrovaný uživatel
tady je máš

http://www.cieszyn.pl/?p=categoriesShow&iCategory=2373
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Ja mám to isté ako tocomabyt a od toho istého predajcu, akurát ma vyšiel 3x lacnejšie :) Aspoň že mám vzácnejší variant tohto fejku, keď bol v aukcii videný len raz :D

rst: Je to stiebro? A značka "COPY" sa tam vzala od výrobcu?

Stříbro to není a COPY tam bylo už od výrobce. Je možné, že ho tam dával kvůli Ebay a jinými kanály prodával mince bez označení.
Registrovaný uživatel
Ok, dík za info, môj pochádza z Maďarska.
Idem po tom je..úť kladivom, nech to znesiem zo sveta a pritom si budem opakovať "ševče, drž se svého kopyta" :twisted:
Registrovaný uživatel
V rámci prevence bych to kladivo raději použil na prodejce. :)
Registrovaný uživatel
Bolo to dávnejšie, ani som to nedohľadal v mailoch. Ak si ale dobre pamätám, tak to bolo zaradené v kategórii "Ostatné" a v popise bolo "Neurčená minca".
Registrovaný uživatel
Aby sme to mali kompletné, tu je ten môj "krásavec"...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tiez si neodolal, co ?
pekne nas ten chuj odrbal.
:mrgreen:
myslim ze moj bol uvedeny ako: ismeretlen denar, predajca erdekes32.

''sevce drz sa kopyta'' je fakt pekne ponaucenie, ako si spravne podotkol.

co si myslis, co je to za kov ?
_______________
Moderátor
pokud by se jich par naslo, asi by stalo za to napsat o tom kratke sdeleni treba do NC. analyza by se nechala udelat taky, pokud by se vam do toho chtelo a par falesnejch kousku by se seslo.
Registrovaný uživatel
ja osobne si myslim ze tam nejake Ag bude,
pri tak zanedbatelnom mnozstve kovu sa to ani nevyplati delat z niecoho ineho nez Ag.

Sn ani Pb to neni, pri tak tenkom strizku by to bolo ohybne jak hajzlpapier.
_______________
Registrovaný uživatel
No síce som už synovi sľúbil, že mu na tomto kúsku názorne predvediem, ako sme voľakedy dávali na koľajnice 10 haliere a čakali, čo s tým narobí vlak :D Ale jasne, som za, ten môj ti nejako pošlem. Dohodneme cez mail.

tocomabyt: Jo, to bol ten zmrd :twisted: Fakt mi nelezie do hlavy, že sa to niekomu oplatí robiť. Tiež tam podľa mňa nejaké Ag bude, lebo tá "pôvodná patina" mi príde ako nejaký sírnik.
Registrovaný uživatel
Zdravim, poradte mi prosim nejakou vhodnou literaturu k mincim knizectvi Würtemberg-Olesnice (Christian Ulrich). Snazil jsem se doplnit si v databazi opis k 3 krejcaru 1696 LL, ale na netu jsem zatim nenasel minci se stejnym opisem. Asi tam bude vic variant a budu to muset pojmout sofistikovaneji.. ;)
Moderátor
Ejzenhart-Miller, Monety 3-krajcarowe z menic slaskich (uvádějí u r.1696 tři opisové varianty).
Registrovaný uživatel
jv64 napsal
Ejzenhart-Miller, Monety 3-krajcarowe z menic slaskich (uvádějí u r.1696 tři opisové varianty).


Diky moc za info, pokusim se to dohledat. Ale tusim, ze uz ji tu nekdo loni neuspesne shanel.
Moderátor
Takhle to tam píšou :
CHRIST•VLR•DUX•WURT•TI•S•O&B
CHRIST•VLR•DUX•WURT•TI•S•OB
CHRIST•VLR•DVX•WURT•TI•S•OB
Registrovaný uživatel
Jeste jednou diky, me by se mela tykat ta prvni varianta. Druha a treti je stejna? Celou knihu zkusim poptat v jine sekci.
Moderátor
druhá DUX
třetí DVX
Registrovaný uživatel
Jj, uz to vidim, nejak mi to splynulo..
Registrovaný uživatel
Nedávný přírůstek do sbírky,groš Jiří-Ludvík-Kristián,rok 1651.Je běžný,nebo vzácnější?Nevěděl by někdo katalogové určení a mincmistra?Nad hlavou je kytička,u roku 1658 mám kříž v kolečku-viz.fotky.Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Slezské knížecí, církevní a městské ražby

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1