Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Slezské knížecí, církevní a městské ražby

Vykupminci.cz
Numisargo

Slezské knížecí, církevní a městské ražby

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Ročník 1651 je mincmistr Christian Pfahler (značka je pod orlicí). Po stranách orlice je ještě značka VT která patří neznámému vardajnovi.
Katalog Friedensburg 1711.
Moderátor
Ročník 1658 je mm.Christian Pfahler a vardajn Elias Weiss (značka EW). Katalog Friedensburg 1772.
Registrovaný uživatel
Děkuji pane Kučera za určení
Registrovaný uživatel
Sylvius Friedrich, 1664-1697
Olešnice-Wurttemberg
3 krejcary 1695
pomohl by někdo s mincmistrem?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
vardajn Johann Justus Tolle
Registrovaný uživatel
děkuji
Registrovaný uživatel
Trochu to tu oživím.
Pekný Adam Václav 1596 troj groš tešínsky a o dosť slabší stav 3 grajciaru 1629 Albrechta z Valdštejnu mincovňa Jičín. Dúfam že som to určil správne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Také sem tedy přidám něco ze Slezska - Olešnice, aby to zde nezamrzlo. Hezcí jsou ti dva "bubáci" :lol: Jinak měl by to být mm. Samuel Pfaler... Stav pruměr, ale hezká patina takže si ho nechám...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dnes jsem ukořistil 15 krejcar Vratislavského biskupa Fridricha z Hessenu, stav takový jaký je, ale zde si nepamatuji, že by ho někdo vystavil. Tak sem hodím, aspoň toho mého chudáka :P cena byla adekvátní stavu!!!

Avers je špatnej, ale na reversu aspoň hezkej erb s kardinálským kloboukem a biskupovým heslem: PRO DEO ET ECCLESIA - PRO BOHA A CÍRKEV. Mince né zcela ve sběratelském stavu, ale moc se také nevidí - ražena myslím pouze 2 roky.

Vratislav - biskupství, Friedrich von Hessen-Darmstadt, 1671 - 1682
XV Krejcar 1680 LPH - Leonard Paul Haller, řezače jsem dohledal Petra Fetzera
Katalog dle prodávajícího FuS 2711 (převzatá informace)
Zajímavostí je, že mince má druhého majitele od roku 1970, kde jí získal na dražbě v německém Oldenburg původní "majitel" (převzatá informace)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vratislav - biskupství, Friedrich von Hessen-Darmstadt, 1671 - 1682
Krejcar 1681 LPH - Leonard Paul Haller, řezače jsem dohledal Petra Fetzera

Na reversu oproti XV krejcaru není kardinálský klobouk, ale slezská orlice a opět s biskupovým heslem: PRO DEO ET ECCLESIA - PRO BOHA A CÍRKEV. Značka mincmistra kříž a mincmistr uveden v ploše LPH - Leonard Paul Haller. Mincovna v Nise, biskupství Vratislav.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přidám fotku nového úlovku VI krejcaru knížete Sylviuse Friedricha s méně častým opisem aversu - "SILVI" místo běžného "SYLVI"...

Kníže Sylvius Friedrich, 1664 - 1697
VI Krejcar 1674 SP - mm. Samuel Pfaler
Slezsko - knížectví Württemberg-Olešnice

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Přidám ještě jeden krejcar ze Slezského biskupství, nominál (1) na aversu i reversu, jen mne trochu mrzí ten defekt

Vratislav - biskupství, Friedrich von Hessen-Darmstadt, 1671 - 1682
Krejcar 1681 LPH - Leonard Paul Haller, mincovna v Nise

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) MUDrAcula v 26. 7. 2016, 20:23. »
Registrovaný uživatel
Dobry den,
poprosim o urceni a oceneni tohoto Kristianova 3krejcaru. Dal bych se chtel zeptat na zbarveni mince. Je to spatne, nebo to tolik nevadi? Takovehle mince tu nevidam, tak nevim. Dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Duhova patina je to parada kdyz to nejake kolecko ma ,.) Cenu at ti rekne nekdo znalejsi ,.)
Registrovaný uživatel
Christian:Lehnice-Breh-Volava.Mincm.Christoph Brettschneider.cena 15-20 €
_______________
Registrovaný uživatel
Takovou duhu dělám na mincích joxem na bolení krku, jde to docela hezky...
Moderátor
tos tomu dal, vis kolik pitomcu ted na aukru udela z numismatiky duhove omalovanky, vse samozrejme s echt nalezovou patinou? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Dekuji za urceni a oceceni

pro olivera,
ano minci jsem kopnul, asi pred rokem a pul a nalezova patina nebyla zadna. ;) Takto za tu dobu ztmavla, proto se ptam. Muzu ukazat i jinou minci se stejnym zabarvenim, ale uz to nebude slezsko.
Moderátor
ale ona takova patina muze byt puvodni, je to k videni napr. i na nekterych novodobych razbach. to ja netvrdim a takhle z fotky bych si (obvykle) ani nedovolil oznacit patinu za umelou/pravou. muj prispevek byl reakci na petruv kometar, pri predstave, kolik lidi ted nabude falesneho dojmu, ze tim neco vylepsi a kolik lidi jim na to pak skoci.

tahle duhova patina za urcitych okolnosti skutecne muze nabehnout behem relativne kratke doby, ma to urcita sva pravidla a je kazdeho vec, jak se k tomu postavi.
Registrovaný uživatel
pro olivera
No, ja prave nevedel jak se k tomu postavit a zda jsem neco nepokazil.To bych nerad. Asi vim pricinu. Mohl bych vam poslat soukromou zpravu? dekuji
Moderátor
samozrejme, na to se netreba ptat, snad to pujde z profilu
Registrovaný uživatel
Mám velmi podobnou patinu na Trajánovi. Vytvořila se během cca 1.5 roku
Registrovaný uživatel
pro olivera,
poslal jsem email
Moderátor
a ja uz odeslal odpoved :)
Registrovaný uživatel
Kdysi jsem nekde cetl, ze duhova patina je sem tam na starych mincich a to kvuli oleji, co pouzivali kdysi stari sberatele na mince pri konzervaci

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Slezské knížecí, církevní a městské ražby

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1