Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Slezské knížecí, církevní a městské ražby

Vykupminci.cz
Numisargo

Slezské knížecí, církevní a městské ražby

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ja jednou nasel na chodniku stribrnou nausnici takle vybarvenou. Asi to za urcitiych podminek jak rika oliver muze vzniknout rychle
Moderátor
kdyz se zamyslite, urcite si vzpomenete odkud znate stejny ukaz - napr. olej v kaluzi. je to zpusobeno optickymi jevy na velmi tenkych vrstvach, je to projev tzv. interference svetla (nejsem fyzik a nechce se mi studovat ted do detailu presne, jak to funguje - klidne mne nekdo doplnte - navic mam vtiravy pocit, ze uz jsem to nekde jednou tady na foru psal). a stejny duvod to ma i na mincich - na cistem stribre se zformuje pocatecni vrstva patiny (je uplne jedno jakeho slozeni a jakym zpusobem), je velmi tenka a z toho duvodu ta "duha".

jo tak tady to bylo i s obrazkem :D
Registrovaný uživatel
Je to tak. Jedná se o fyzikální jev, který se nazývá Interference na tenké vrstvě. Podrobnosti si jistě každý dohledá sám. Nic to ale neříká o původnosti patiny, neboť záleží na konkrétních chemických a fyzikálních podmínkách prostředí, v němž je mince uložena. :)
Registrovaný uživatel
Nemam ke slezsku zadne ctivo, muzete mi nekdo prosim rict mincmistra? znacka LL

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A tak uz vim, mel by to byt Lukas Laurentius jestli se nemylim.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer,
pokud by jste měl zájem Cristiána Lehnického prodat můžete se ozvat ,domluvíme se
děkuji
Registrovaný uživatel
Dobrý večer všem ,
pokud byste někdo měl zájem prodat Slezské mince konkrétně haléře nebo Lehnici- Břeh-Olavu 1kr.3kr. 3 bratry Ludvíka ,Kristiána,Jiřího popřípadě Luisu z Anhaltu dejte vědět
Děkuji
Registrovaný uživatel
rebel76 napsal
Dobrý večer všem ,
pokud byste někdo měl zájem prodat Slezské mince konkrétně haléře nebo Lehnici- Břeh-Olavu 1kr.3kr. 3 bratry Ludvíka ,Kristiána,Jiřího popřípadě Luisu z Anhaltu dejte vědět
Děkuji

Je na vás nějaký kontakt?
Registrovaný uživatel
Pro rebel76
Kristian není na prodej. Dekuji za nabídku.
Registrovaný uživatel
co takhle jít řešit poptávky, nabídky a prodeje do příslušné sekce fóra ???
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
kontakt je rebel76@seznam.cz
Děkuji.
Registrovaný uživatel
malé listopadové oživení této sekce .....

Albrech a Karel I., groš, mincovna Rychleby .... nejstarší typ rychlebského groše se štítkem českého lva pod slezskou orlicí .... (no, moc tam ten lev vidět není, ale i tak jsem rád :-) ...)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
no to sou zase speky, pekne
Registrovaný uživatel
pre oživenie jedna zaujímavá mincička/zaujímavejší ročník/ Jáchym Fridrich.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
krásná a dost zajímavá mi příjde už jenom tím, že je to Jáchym Fridrich! ;)

gratuluji :)
Registrovaný uživatel
minca zatiaľ nie je moja ale pracujem na tom.
Registrovaný uživatel
Taky si nějaký ten 3 krejcar tohoto panovníka chci v budoucnu pořídit, ale vzhledem k tomu jakých cen dosahuji pěkné kousky...no uvidíme no :)
Registrovaný uživatel
V oddíle Drobné peníze grošového období jsem se dočkal jen jedné reakce, tak to dám i sem, kam do patří územně:

Brakteátový haléř se znakem města Krnov: http://wcn.pl/archive/131783? Pro srovnání znaku: https://cs.wikipedia.org/wiki/Krnov#/media/File:Krnov_znak.png
Co si o něm myslíte? A je reálné zařazení na přelom 15. a 16. století?

Navíc mám fotku dalšího kusu:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Konečně se mi dostala do rukou blbůstka, po které už jsem v pěkném stavu dlouho pasl :) Motiv sv. Hedviky držící třebnický klášter se mi velmi líbí :)

LEHNICE - BŘEH
Fridrich II. Lehnický
(1495 - 1547)
Groš b.l. (po r. 1505)
Mincovna: Lehnice

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj Honzo...gratuluji ke krásné minci ;)

Jen taková volná úvaha a otázka na tebe nebo kohokoliv, kdo se o tohle období zajímá: Třebnický klášter v roce 1505 vyhořel (založeno sv. Hedvikou), 1505 je také letopočet kdy Fridrich II zahájil ražbu grošů a půl grošů přičemž vyhořelý klášter nechal okamžitě opravit. Myslíš, že by to mohlo mít souvislost s výběrem zobrazení na minci? Samozřejmě sv. Hedvika jako patronka Slezska plus její osobní regionální angažovanost mluví pro její volbu tak jako tak, to je jasný :)
Moderátor
Spíše si myslím, že to byla jasná volba. Tenhle motiv využíval ve velkém už Ludvík II. Břežský(+ 1436) na svých haléřích. Fridrich ke svému příbuznému docela vzhlížel (oba vykonali pouť do Svaté země), takže je možné, že zcela cíleně převzal i motiv z jeho mincí.

Samozřejmě, možná tam spojitost výběru v souvislosti s požárem být může.

Každopádně se shodneme na tom, že to je pěkná mince ;)
« Poslední úpravu provedl(a) jan322 v 23. 4. 2017, 20:16. »
Registrovaný uživatel
No vidíš...ani jsem nevěděl, že Fridrich II vykonal pouť do Svaté Země:o)

No Hedvika by byla silná kandidátka s požárem nebo bez požáru, s Ludvíkem nebo bez Ludvíka...

jen mně to prostě zaujalo :)
Registrovaný uživatel
jeden pekný XV grajciar Jirího Wilhelma 1675 CB-Cristoph Brettschneider mincovňa Breh

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak ten se opravdu povedl :)
Registrovaný uživatel
Na youtube jsou dostupné nahrávky přednášek s tématy slezské a kladské numismatiky - např. těšínské oboly zde: https://www.youtube.com/watch?v=qXn9V97qxW8
Jedná se o kanál vratislavské pobočky Polskiego towarzystwa numizmatycznego. Některé mají bohužel velmi špatný zvuk. Snad to bude někomu k užitku.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Slezské knížecí, církevní a městské ražby

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1