Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Slovenská numizmatika

Vykupminci.cz
Numisargo

Slovenská numizmatika

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
cize stereo...
smiem vediet je tu niekto autor tejto publikacie?
_______________
Moderátor
Ktorej publikácie? Myslíš zborníka Slovenská numizmatika XIX. o ktorej sa tu hovorí? To nemá jedného autora, tam je viacero autorov, je tam veľa článkov a štúdií. Sigur na predchádzajúcej stránke rozpísal všetky príspevky a ich autorov v zborníku. Alebo sa pýtaš na niečo iné a ja som to prehliadol?
Moderátor
Alebo sa pýtaš či je na tomto fóre niekto kto tam prispieval? Ak sa pýtaš na toto, tak ja som tam určite, ostatné mená autorov neviem spárovať s niektorým nickom na tomto fóre.
Moderátor
archypov: myslel som ten zbornik, kedze nezbieram mince ale takuto literaturu si rad precitam!
moja otazka podla zle, konkretne som myslel da sa to objednat? Pripadne od Teba Archypov?
_______________
Moderátor
http://numizmatika-gal.blogspot.com/

Tu sa to dá objednať, treba p. Gálovi napísať mail, poslať peniaze na účet ktorý pošle a dať adresu kam chceš aby ti zborník poslal. V rámci Slovenska je cena zborníka 10,-€ aj s poštovným.
Moderátor
dakujem Archy, uz sa stalo mam objednane, kedze mince vobec nezbieram rad si precitam podobne informacie. Daju sa zohnat pripadne starsie cisla?
_______________
Moderátor
Vieš čo, zrejme áno, aj keď osobne som to neskúšal. Možno poradia ostatní, možno facctory alebo grofik... či je treba kontaktovať Jana Hunku zo AÚ SAV, alebo nejako inak. Ja posledných 10 zborníkov mám práve od Jana, ale išlo o jeho prebytky bral som to nejako po eure. Inak dobre si sa rozhodol, tieto zborníky sú veľmi dobré čítanie nielen pre zberateľa mincí.
Registrovaný uživatel
mám v ponuke aj staršie čísla! X, XI, XII, XIV, XV, XVI, XVII a XVII
Moderátor
kolko by stal komplet? rad by som ich zobral...
_______________
Moderátor
Desiatku a jedenástku by som fakt chcel, idem Vám napísať mail...
Registrovaný uživatel
napíšte mi mail na numizmatikagal@magnats.sk
Registrovaný uživatel
na jar sme vydali aj nový numizmatický časopis DENARIUS - bohužiaľ strašne ťažko sa to predáva - keby ste mali záujem, napíšte mi a pomôžte aby časopis prežil
Registrovaný uživatel
tu je obsah:
Hunka, Ján: Úvod – pár slov o novom časopise


Kiszely, Csaba: Skostokos – keltský kráľ, ktorého poznáme iba z mincí


Kiszely, Csaba: Cisár Flavius Basiliscus prostredníctvom mincí


Csákvári, Peter: Odchýlky averzov na denároch svätého Štefana


Budaj, Marek: Arpádovské mince z okolia Bíne


Budaj, Marek/ Soják, M.: Florén Ľudovíta I. zo Spišskej Novej Vsi


Kiszely, Csaba: Najobľubenejšia zlatá minca stredovekej Európy – krátka história dukátu


Budaj, Marek: Neobvyklý „jednostranný“ denár Žigmunda Luxemburgského


Hunka, Ján: Nové mince z obce Jarok pri Nitre


Bovan, M.: Zabudnutý šurický poklad mincí – konečne ako monografia


Hunka, Ján: Desaťpoltúra z rokov 1704-1707 z Veľkého Grobu


Gál, Július: Rozhovor s majiteľom aukčnej firmy L. Nudelmanom


Gál, Július: Nová literatúra
Registrovaný uživatel
Hmm ohľadne kníh Slovenská Numizmatika po odchode Dr. Kolníkovej agendu prevzal Janko čiže on má na starosti občasný predaj inak Vedecká knižnica SAV. prípadne hodne predáva cez web čerstvo zaregistrovaný Gál ;) inak vítam na tomto foré Gála (konečne sa zaregistroval) :D určite to bude prínos do ďalšej diskusie.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Moderátor
grofik napsal
... inak vítam na tomto foré Gála (konečne sa zaregistroval) :D určite to bude prínos do ďalšej diskusie.


Súhlasím...
Moderátor
Pre ľudí zaujímajúcich sa o grošové obdobie (na Slovensku aj v Čechách) dávam do pozornosti starší zborník Slovenská numizmatika XI. 1990. Celý je venovaný grošovému obdobiu (okrem nálezov), sú tam veľmi dobré štúdie, ktoré je dobré prečítať si. Ja mám jeden dlhodobo požičaný a od p. Gála som práve kúpil svoj vlastný, myslím že ešte má niečo na sklade, odporúčam sa spýtať. Toto číslo je naozaj veľmi vydarené, vrelo odporúčam. Hodím sem obsah čísla:

OBSAH


KOLNÍKOVÁ, E.: Menový vývoj na Slovensku od 14. do polovice 16. storočia (grošová mena)

MARSINA, R.: Politický vývin na Slovensku od tretiny 14. do polovice 16. storočia

KAZIMÍR, Š.: Menová reforma v Uhorsku v prvej tretine 14. storočia a produkcia peňazí na Slovensku v stredoveku

LEHOTSKÁ, D.: Mestá v peňažnom hospodárstve

RUTTKAY, A.: Pápežské desiatky z rokov 1332-1337 ako prameň hospodárskych a demografických analýz (Príspevok k spoločným interdisciplinárnym postupom v archeologickom a numizmatickom bádaní)

SLIVKA, M.: Stredoveká cestná sieť na východnom Slovensku a jej determinanty

ZAORAL, R.: Nálezy zlatých mincí grošového období na území Čech. Příspěvek k oběhu zlatých uherských dukátů v Čechách

KREJČÍK, T.: Úloha zlatých uherských zlatých mincí v oběživu na Moravě ve 14.-15. století

HUNKA, J.: Nálezy mincí grošovej meny zo stredovekých sídliskových aglomerácií na Slovensku

KUJOVSKÝ, R. – HUNKA, J.: Hromadný nález mincí z 15. storočia zo Šurian (K problematike quartingov a Redwitzových mincí)

KRASKOVSKÁ, Ľ.: Nálezy mincí v hroboch zo 14.-16. storočia na Slovensku

ŠIMEK, E.: Pražské groše v mincovních nálezech tolarové doby (Čechy, Rakousko, Maďarsko, Slovensko, Polsko: 1550-1700)

ŽIFČÁK, F.: K problematike mincovne poľských starostov v Starej Ľubovni



NÁLEZY


VALLAŠEK, A. – KOLNÍKOVÁ, E.: Keltská minca z Bratislavy, Kapitulskej ul. Č. 17

MUSILOVÁ, M. – KRIŠTÍN, J. – KOLNÍKOVÁ, E.: Nález norických mincí na Námestí 4. apríla v Bratislave

PLACHÁ, V. – KOLNÍKOVÁ, E.: Nové keltské mince na Devíne

KOLNÍKOVÁ, E.: Neznámy hromadný nález keltských mincí z okolia Modry alebo Jura pri Bratislave z roku 1910

CHOVANEC, J.: Rímsky denáre Septimia Severa z Novosadu

MINAROVIČOVÁ, E.: Rímske denáre z Bratislavy – Rusoviec

KRASKOVSKÁ, Ľ.: Nálezy mincí v Holíči

KRASKOVSKÁ, Ľ.: Nález mincí Mateja I. v Kremnici

KRASKOVSKÁ, Ľ.: Mince nájdené pri búraní domu č. 405 v Kremnici

HÖGER, J.: Nález dukátu v Hanušovciach nad Topľou

ZOZULÁKOVÁ, K.: Nález mincí z Malej Idy

ZOZULÁKOVÁ, K.: Nález mincí z Jasova

BOVAN, M.: Nález mincí v Banskej Bystrici

HUNKA, J.: Hromadný nález mincí z Veľkých Kostolian

IŽOF, J. – HUNKA, J.: Tri hromadné nálezy mincí zo Serede – Šintavy

LABUDA, J. – HUNKA, J.: Nález „žetónov“ v Banskej Štiavnici
Moderátor
Ešte by som mal jednu veľkú prosbu na všetkých. Nemáte niekto náhodou Slovenskú numizmatiku 9? Nutne potrebujem jeden článok, keby niekto pomohol, bol by som naozaj veľmi vďačný:

ŠIMEK, E.: Příspěvek k soupisu nálezů českých a moravských mincí na Slovensku (16.-19. století). In: Slovenská numizmatika 9. Bratislava 1986.
Registrovaný uživatel
Mám, zajtra doobeda ti to môžem oskenovať a poslať.
Moderátor
Super, už mi to priľúbil aj Gál, takže predbežne nemusíš, ale keby niečo ozvem sa. Inak ďakujem, máš to u mňa.
Apropo... nová už ti dorazila? Ja ju čakám zajtra.
Moderátor
archy: dneska som obdrzal Zbornik je super i ked nezbieram mince tak pre laika ako som ja su tam dobre informacie, ktore stoja za precitanie, a som prekvapeny hrubkou cca 250 stran. Mimochodom z akym casovym rozdielom vychadza?
_______________
Moderátor
Vychádza s dosť veľkým časovým predelom; XVII. vyšla v r. 2004, XIII. v r. 2007 a táto posledná teraz. Inak gratulujem ku kúpe tohto zborníka, vyzerá byť naozaj dobrý, aj keď ho v rukách ešte nemám. Možno sa dáš aj na mince (!?) :)
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Apropo... nová už ti dorazila? Ja ju čakám zajtra.


:roll: netuším kedy príde...

Poprosím ťa teda, oskenuj a pošli mi ten článok. Vďaka
Moderátor
Tak mne už nová dorazila, mám naozaj radosť a vyzerá veľmi dobre. Ak si ju objednával (sigur) u Gála, mala by ti zajtra prísť, ale ak chceš, pošlem ti ten článok v mailom.
Moderátor
archy: kupoval som to kvoli informaciam, zial zbieranie minci ma nelaka som filatelista :-)... dik za info ohladne vydavania jednotlivych dielov, ani sa necudujem ze to tak dlho trva a je to ozaj zazrak, ze nieco vychadza na Slovensku.... casopis som nedostal ale dostanem ho asi na tyzden tiez som zvedavy...
_______________
Registrovaný uživatel
Archypov napsal
Tak mne už nová dorazila, mám naozaj radosť a vyzerá veľmi dobre. Ak si ju objednával (sigur) u Gála, mala by ti zajtra prísť, ale ak chceš, pošlem ti ten článok v mailom.


Objednával som si od neho viac vecí a na jednu knihu sa ešte čaká...Poprosím ťa, pošli mi to, som strašne zvedavý. :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Slovenská numizmatika

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1