Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Slovenská numizmatika

Vykupminci.cz
Numisargo

Slovenská numizmatika

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6

Autor Příspěvek
Moderátor
Tak január to bude, ale nie minulý. :) V polovici januára bude vytlačená a pôjde do distribúcie. Ponúkam obsah:

ŠTÚDIE
Ján Hunka, Nálezy stredovekých mincí z Trnavy
Marek Budaj, Nález mincí zo začiatku 15. storočia z Limbachu
Daniel Haas-Kianička, Medaily Uhorského banského a hutníckeho spolku (1892–1918)

Numizmatická konferencia Nálezy mincí ako prameň historického poznania V HLOHOVCI – PREDNESENÉ REFERÁTY

Jozef Urminský – Aleš Švec, Numizmatická konferencia Nálezy mincí ako prameň historického poznania
Peter Novosedlík, Nálezy mincí z Hlohovca a možnosti ich historickej interpretácie
Marek Budaj – Ján Hunka – Jan Videman, Záhadný motiv na moravském brakteátu
Lukáš Richtera – Pavel Gregor – Martin Zmrzlý, Analýza dobových falz vídeňských feniků
Marek Budaj – Tóth Csaba, Nové fakty o unikátnom náleze z 15. storočia z Dvorníkov
Martin Kvietok – Marián Bovan, Nový nálezový súbor novovekých mincí z centra Banskej Bystrice a jeho
regionálne peňažno‑historické súvislosti
Ján Hunka, Nálezy novovekých mincí z Hlohovca a okolia

MATERIÁLY
Július Frölich, Dve pozoruhodné keltské mince s hrboľom na averze
Aleš Švec – Lukáš Richtera, Zaujímavý saracénsky denár Ľudovíta I. a možnosti jeho interpretácie na podklade
materiálových analýz
Zbyšek Šustek – Éva Kerényi, Sieťky na vymeriavanie náhrad za poškodené rakúsko-uhorské štátovky zo zbierok
Gemersko‑malohontského múzea v Rimavskej Sobote
Anton Fiala, Pracovné známky Dunajskej paroplavebnej spoločnosti v Bratislave (1831-1918) v numizmatickom kabinete Múzea mesta Bratislavy

NÁLEZY
Eva Kolníková, Nové nálezy keltských, rímskych a novovekých mincí zo Záhoria
Marián Soják – Peter Fecko, Ojedinelý nález rímskej mince z Janoviec pri Bardejove
Gabriel Nevizánsky – Ján Hunka, Talianska minca z 10. storočia z Nového Sveta pri Senci
Ján Hunka – Gabriel Nevizánsky , Nález fragmentu talianskej mince v katastri obce Hoste
Ján Hunka, Výnimočný nález pútnického odznaku z Kamenína pri Štúrove
Ján Hunka, Ďalší nález viedenských fenigov zo 14. storočia, z Partizánskeho
Peter Bednár – Marek Budaj – Michal Cheben, Zaujímavá minca Ľudovíta I. z Nového Tekova (okr. Levice)
Ján Hunka, Numizmatické nálezy z prvej etapy archeologického výskumu lokality Štrba – Šoldov v roku 2013
Ján Hunka – Marián Samuel – Danka Majerčíková – Martin Furman, Parvy Žigmunda Luxemburského
z výskumu zaniknutého stredovekého kostola v Radoli – Koscelisku (okr. Kysucké Nové Mesto)
Ján Hunka, Neznáme mince z Michalovho vrchu, okr. Partizánske
Mário Bielich – Ján Hunka, Numizmatické nálezy z Lietavského hradu objavené v rokoch 1999 a 2008-2013
Ján Hunka, Nový nález dukáta Mateja Korvína z Černíka
Ján Hunka, Dva nálezy mincí z Prašníka
Dušan Hutka, Nové nálezy mincí v Tisovci a okolí
Zuzana Štancelová – Martin Furman, Tri novoveké mince z Joklovho domu z Čičmian
Peter Novosedlík, Nález švajčiarskeho 3-grajciara mesta Chur z roku 1735 v Hlohovci
Marek Budaj – Ján Hunka, Nové nálezy počítacích žetónov
zo Slovenska
Peter Fecko – Marián Soják , Novoveká minca z lokality Tročany
Dušan Hutka, Nálezy mincí a iných drobných predmetov v evanjelickom kostole v Tisovci
Martin Furman, Ďalší náhodný nález novovekej mince z Domaňoviec
Ján Hunka – Peter Roth, Zaujímavý nález mince v Hranovnici
Moderátor
wau, vypada to naslapane, to bude pocteni. tak snad to tentokrat vyjde, nemuzu se dockat. diky za priznivou zpravu, tesi mne, ze tam budou i ti saraceni. bude i nejake posilani autorskych vytisku nebo jak se k tomu dostaneme?
Moderátor
Autorské výtlačky budú samozrejme autorom posielané. Tiež sa teším keď budem mať zborník v rukách fyzicky.
Registrovaný uživatel
kde sa to da kupit ?
Moderátor
Autori dostanú autorské výtlačky automaticky, pre ostatných sú dve možnosti zakúpenia: buď u Jula Gála na adrese numizmatika.op@gmail.com, alebo u Jana Hunku priamo na AÚ SAV v Nitre.
Registrovaný uživatel
Archy , su to tie Dvorníky čo máme tu za rohom?
Marek Budaj – Tóth Csaba, Nové fakty o unikátnom náleze z 15. storočia z Dvorníkov...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
Áno, sú to "naše" Dvorníky. Naozaj unikátny nález, aj keď starého dáta, zachované mince Ľudovíta I. a Márie sú skvostné, máš sa na čo tešiť. ;)
Moderátor
Slovenskú numizmatiku mám fyzicky doma, je to naozaj výborný zborník a kvalitne prevedený, odporúčam zaobstarať si. Skúsim dnes, zajtra zohnať relevantné informácie ohľadom autorských výtlačkov.
Registrovaný uživatel
V Marci 2016 vyjde konecne reprint SLOVENSKEJ NUMIZMATIKY XIII.....ak mate zaujem, piste na adresu: order.numizmatikagal@gmail.com
Moderátor
Zaujímavé. Oficiálne?
Moderátor
numizmatikagal napsal
V Marci 2016 vyjde konecne reprint SLOVENSKEJ NUMIZMATIKY XIII.....ak mate zaujem, piste na adresu: order.numizmatikagal@gmail.com


myslim, ze uz to tu jednou probehlo a zajem jsem tehdy mel. maji i ti, co uz si to kdysi objednali objednavat znovu?

a cena? neni snad tajna.
Registrovaný uživatel
Archypov- bude to oficialne nemusis sa obavat....cenu zatial neviem.....
Registrovaný uživatel
Odkazujem jednemu clenovy bratislavskej pobocky SNS ze nemusi byt vystraseny...cena nebude 25,- euro a ak ma nejaky problem s mojou osobou, tak nech mi napise a mozeme si to vysvetlit.
Registrovaný uživatel
Našla by se nějaká dobrá duše, kterou bych mohl poprosit o nascanování stran 51-91 ze Slovenské numismatiky IV. z r. 1977, a stran 145-176 ze Slovenské numismatika VI. z r. 1980?
Registrovaný uživatel
Byl by tu prosím někdo, kdo vlastní časopis Numizmatika od SNS v Trenčíně a mohl by mi ofotit strany 32-34 z čísla 22, rok vydání 2008?
Registrovaný uživatel
Rakoczi napsal
Byl by tu prosím někdo, kdo vlastní časopis Numizmatika od SNS v Trenčíně a mohl by mi ofotit strany 32-34 z čísla 22, rok vydání 2008?


Dotaz je už neplatný :)
Registrovaný uživatel
Ahoj všetci. Má niekto na predaj Slovenskú numizmatiku XIII.? Mám záujem
Registrovaný uživatel
Skúste napísať na A.U. Nitra možno budú ešte mať.?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Zdravím vás Letarebs, pozrite môj inzerát : https://ostatne.bazos.sk/inzerat/95802741/Numizmaticka-literatura-rozna.php
Registrovaný uživatel
Grofik: skúsim, no skôr mi to príde ako utópia :D každopádne ďakujem

Namir: písal som Vám mail
Registrovaný uživatel
Nebral by som to ako utópiu ;)

https://www.sav.sk/index.php?lang=sk&doc=ins-org-ins&institute_no=2&action=users

bližší zoznam , odporúčam napísať Dr. Ján Hunka , bola tam na prvom poschodí jedna skriňa s num. literatúrou . ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Grofik: Tak som mu napísal mail, uvidím, čo odpíše. Ešte raz ďakujem :)
Registrovaný uživatel
Pokiaľ nebude niekde mimo určite odpíše , trpezlivosť ruže prináša... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6

Sběratel.com » Literatura a katalogy numizmatika » Slovenská numizmatika

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1