Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nové mince » Slovenské euro-mince

Vykupminci.cz
Numisargo

Slovenské euro-mince

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Dvojkríž bol znakom slovenska ešte nebolo o madaroch ani chýru.


?
Moderátor
ae grofik zas tak starej neni ;) on se jen dela :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
:mrgreen:
Registrovaný uživatel
;) nooooo cc 7storočie. ;)
Registrovaný uživatel
Matně si pamatuji ze školy že území ovládali v té době Avaři?
Registrovaný uživatel
školní znalosti můžeš klidně zapomenout, k tomuto tématu doporučuji knihu Zděňka Měřínského: České země od příchodu Slovanů po Velkou Moravu I. a II. díl. Už si to moc nepamatuji, ale příchod prvních Slovanů datuje někde na přelom 5. a 6. stol. a dokládá to mnoha důkazy z novodobých výzkumů
Registrovaný uživatel
Denarius napsal
Matně si pamatuji ze školy že území ovládali v té době Avaři?


Máš pravdu matne. :mrgreen: :mrgreen: vráť školné bude na dovolenku. :lol:
Registrovaný uživatel
Mám pouze II.díl o Velké Moravě, po prvním se poohlédnu.
Registrovaný uživatel
Denarius napsal
Mám pouze II.díl o Velké Moravě, po prvním se poohlédnu.


ano I. díl doporučuji. je to moc povedená publikace s mnoha obrazovými materiály, jedna z nejlepších za posledních pár let ...
Registrovaný uživatel
Já nevím, ale ukažte mi někdo nějaké pěkné slovenské denárové nebo grošové ražby. Z doby denárů tam platily uherské(ne slovenské) primitivní a nevzhledné denáry(nic jiného tam nebylo), později jen nějaká nedoražená droboť....
Tak co bychom mohly čekat za mince dnes že.... :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
a jé provokace :D
Registrovaný uživatel
Ja taktiež nevíem kde boli razené české groše? :shock:
Moderátor
Dracek napsal
Z doby denárů tam platily uherské(ne slovenské) primitivní a nevzhledné denáry(nic jiného tam nebylo), později jen nějaká nedoražená droboť....
Tak co bychom mohly čekat za mince dnes že.... :mrgreen: :mrgreen:


až tak??? :roll: :roll:
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
J. Z doby denárů tam platily uherské(ne slovenské) primitivní a nevzhledné denáry(nic jiného tam nebylo), později jen nějaká nedoražená droboť....


aha... a kremnicke dukaty sa asi razili na marse :shock:
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Ja taktiež nevíem kde boli razené české groše? :shock:

Jestli myslíte pražské groše, tak přece v Praze, je to na nich napsáno, né?
:mrgreen:
Registrovaný uživatel
To viem,ale nejako tam chýba čeko :shock: občas sa spomína nejaká bohémia -neviem opýtaj sa francúzov na preklad . :mrgreen: nakoniec až do roku 1918. ;)
Tak ste asi tak mali vlastné územie ako aj my. ;)
Na druhú stranu mince na našom uzemí razené už v karolínskej dobe mali svoj šmrnc,
to nehovorím o prvých denároch razených v 990 taká krása,
Tu machruješ na pg.ktoré ja považujem za zmetky :mrgreen: nakoľko každý razič to flákal ako chcel,teraz sa odbavujete aké varianty sú. :lol:
Registrovaný uživatel
Chtěl jsem jenom v dobrém popíchnout, Dráček si také asi dělal legraci, neberte vše až tak vážně ;)
Registrovaný uživatel
Môžem napísať za seba,že sa nehnevám len pre neosvietenejších :lol: som uviedol niekoľko historických faktov. ;)
Jak vaša bohémka tak naše horné uhorsko začalo písať spoločnú históriu po roku 1918. :lol:
Samozrejme z moravákmi sme mali viac spoločnej histórie čo asi bohémia ticho závidí . :lol: ;)
Registrovaný uživatel
grofik: no jestli to myslíš vážně, tak by sis měl znovu počíst v knihách o historii ;)
Registrovaný uživatel
niečo som čítal niečo nie. ;)
Registrovaný uživatel
Tak tedkom mi přišel balíček a už mám slovenské oběžné eura v kvalitě proof a jsou opravdu nádherné...:-))Doporučuji všem:-)
Registrovaný uživatel
No mne vyhovuje ze nemate €, nakolko chodim casto nakupovat do CR a je to od noveho roku este lacnejsie :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Nové mince » Slovenské euro-mince

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1