Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Slovenský štát - celistvosti

Vykupminci.cz
Numisargo

Slovenský štát - celistvosti

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, začínám i se Slovenským štátem. Nemám ani katalog. Chci se zeptat jak jsou tyto celistvosti frankované.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jak jsou frankované? Já bych řekl, že známkami a to na až první případ na první straně.
Registrovaný uživatel
:) :) 1-0 ikanek-oskar
Registrovaný uživatel
Zdravím všetkých.

Prosím o pomoc s kat. cenou znamky 20h Hlinka (pod. 27N) nevydanej 2-pásky, a ci na druhej 20h (vpravo) sa nenachádza DV

Ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
si si isty, ze je nevydana? a ked poznas katalogove cislo, je problem najst v katalogu cenu? x krat ti tu ludia pisali, ze je treba si k tomu aj nieco precitat, dnes je volno, okrem ineho aj den studentstva, tak studuj :)
Registrovaný uživatel
Pozrite si najprv katalógy ............................ zrejme si myslite že ide o skúšobnú tlač. Vaša známka je len vyblednutá alebo ma svetlejší odtieň. Pri tejto emisii je to bežne a existuje škála farieb jednotlivých hodnôt, napr. aj biele hlaví a podobne. V prípade skúšobnej tlače ide o charakteristickú svetlu farbu oranžovej. Posielam odkaz na ukážku. Ta farba podľa mňa až svieti. http://www.exponet.info/exhibit.php?exhibit_ID=530&lng=CZ list 70.
« Poslední úpravu provedl(a) enzer v 17. 11. 2016, 17:30. »
Registrovaný uživatel
Pre enzer:

Ďakujem za link a názor. K pof. č. som sa na nete dopátral rovnako ku cene v prípade 1 znamky ale 2-pásku som uz nenašiel a kedže nemám katalóg 39-45 SK stat, tak preto sa pýtam.

Dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím, jak se filatelisticky tomuto říká?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pamätný list
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
tie idu do 3 eura ......
Registrovaný uživatel
Pravá je ľavá a ľavá je pravá.
Registrovaný uživatel
Keď si mi tak nabil (pripomenul,už som sa chcel pýtať),tak sa opýtam.
Koľko môže stáť takáto obálka.Nechápem,prečo sú známky tam,kde sú a prečo sú hore nohami..Asi fórek..Dá sa dokázať,že to do Nemecka vôbec odcestovalo?
Keď som si pozeral podobné veci tohoto obdobia,tak prakticky všetko bolo cenzurované.Toto nie..
Ináč,Fero bol lišiak.. :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Čo sa týka toho opačného nalepenia ... Môže to byť aj zámer (inotaj) nejakého germanofila, ktorý chcel dať najavo, že na Slovensku "nejaký" národovec a bojovník za slovenský jazyk nemá miesto a že budúcnosť patrí "čistej rase" ...

Neviem ten dátum správne prečítať ... 25.(7 ???). 1939. Mne sa ten mesiac v razítku proste zdá ako sedmička, ale ... Známka bola vydaná 01.04.1939 a jej platnosť bola ukončená 10.07.1939 ... To by potom ale tá sedmička nesedela. K takýmto veciam je lepšie asi priložiť detailnejšie foto/ scan a obe strany. Ale keď si si nie istý či dorazil do Nemecka, tak tam asi razítko doručovacej pošty nebude ...

Inak s ocenením to bude problém, lebo pri tejto známke sú tri zúbkovania (A, B, C) a cenový rozptyl je móóóc veľký ... A ako píšeš v inej téme zúbkomer nemáš. To zúbkovanie sa dá aj tipovať z obrázku, ale ...

A nakoniec vyplatená by mala byť v poriadku: 1. tarifné obdobie od 14.03.1939 do 31.12.1941, list do 20g, blízka cudzina 2,00 Ks.

Toš tak ňejak :) Alebo ma niekto opraví - doplní.
Registrovaný uživatel
Dík Brett.
Idem ju pohľadať,pozriem druhú stranu.Sken nemám,tak tam zrejme nič nebude.
Aj preto si nie som istý,či vôbec cestovala.
Ale načo by nejaký lekárnik vyrábal obálku,ktorú "akože" poslal do farmaceutickej fabriky..Myslím,že tam robia lieky aj dnes.
Vieš,že aj ja som si pomyslel,že ten známkový "kotrmelec" je nejaký protestsong,šifra? :P
-s-
Registrovaný uživatel
Tak na "zadku" nie je nič,len stopa po nejakej zálepke
a je to 5ka.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Čo sa týka SŠ,tak mám už len toto. Bavím sa tým textom.Vôbec totiž netuším,čo sa tam rieši.
Koľko stál ten lístok?
50,či 60halierov..? :roll:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jáááj tááák – ono tam je pľuha rímska číslica. Myslím tá pätorka (V) ... A ja som tam videl arabskú sedmičku (7) ... :evil:. Čil je to razítko vidieť pekne. Aj to, že herr Johann bol na pošte o siedmej večer.
Už jen zabezpečiť ten zúbkomer a objavovať vzácnosti ;)
Registrovaný uživatel
Je tam pľuha..rímska..
Objavovanie vácností,to by ma bavilo.Zúbkomer už menej.Nechápte to ako lenivosť,ale načo? Pre tých pár známok,ktoré mám? Veď už by som sa snáď ani nedožil toho,aby som mohol povedať,že to s ním viem,aj keby som si ho zohnal.Tak sa radšej opýtam.
Čo sa týka občianskej (zberateľskej) vybavenosti na všetky oblasti môjho záujmu,tak nemám nič.Len lupu,foťák a nefalšované nadšenie.A Gógle. :D
A vás tu na fórovi.. :mrgreen:
-s-
Registrovaný uživatel
Brett napsal
Jáááj tááák – ono tam je pľuha rímska číslica. Myslím tá pätorka (V) ... A ja som tam videl arabskú sedmičku (7) ... :evil:. Čil je to razítko vidieť pekne. Aj to, že herr Johann bol na pošte o siedmej večer.
Už jen zabezpečiť ten zúbkomer a objavovať vzácnosti ;)

Keby tam bolo X,tak je to o desiatej dopoludnia? Keď je tam 4,snáď to nebude ráno..
Niekde som o tom čítal,samozrejme neviem kde..
Boli na to nejaké pravidlá,alebo ako kedy a ako kde?

To stani:Kúp si Votoček.. :mrgreen:
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Keby tam bolo X,tak je to o desiatej dopoludnia? Keď je tam 4,snáď to nebude ráno..
Niekde som o tom čítal,samozrejme neviem kde..
Boli na to nejaké pravidlá,alebo ako kedy a ako kde?

To stani:Kúp si Votoček.. :mrgreen:
-s-

Asi by to chcelo odpoveď od niekoho skúsenejšieho (ako, kde, kedy ...)
Nejaké info nájdeš tu v príspevkoch #139 a 147. (Jedná sa síce o obdobie o cca 20 rokov pred vznikom SŠ a iné štátoprávne usporiadanie, ale ...)
Registrovaný uživatel
Díky Brett.
Malo by to byť teda asi tak,že rímske číslice sa mali používať dopoludnia.
Nemyslel som len obdobie SŠ,zaujímalo ma aj obdobie 20 aj viac rokov pred vznikom.Tak všeobecne..
Na to X som sa pýtal preto,lebo je to na pečiatke zo Silvestra 1908.
Dve hodiny pred koncom roka sa už asi nepečiatkovalo.Tak to bolo ráno. ;)
V odkaze,ktorý si sem dal,to Neumann potvrdil.
Ináč "štemple" by ma tiež bavili..Ach jaj..
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Ináč "štemple" by ma tiež bavili..Ach jaj..
-s-

8) Nuš, tak to potom jedine ten Votoček, E. + kolektív
Registrovaný uživatel
Môj záujem o razítka opadol...Nájdem si iné hobby. :)
-s-
Registrovaný uživatel
Pro stani:
Zjednodušeně řečeno, k určení perforace stačí na známce odměřit dva centimetry a spočítat počet zoubků. První rysku měřítka dát na střed perforačního otvoru a spočítat zoubky až k druhé rysce nebo dát první rysku na střed zoubku a spočítat perforační otvory až k druhé rysce. Konkrétně u toho 1K Hlinky s přetiskem jsou možné jen dva výsledky : 12 a půl zoubku nebo 10 a půl zoubku. Po změření všech stran, pak určit, zda jde o perforaci A, B nebo C. Myslím si, že jejich hodně rozdílné ceny za trochu námahy stojí. Kvalitní zoubkoměr je pomůcka, která tuhle práci hodně zrychlí.
Registrovaný uživatel
A už mám nové hobby.Aspoň na najbližších 20 minút..

Díky stefanos532.

Ja som to už o tom meraní niekde čítal,myslím,že si to písal Ty.Aj som to skúšal na nejakej známke.Na tomto Hlinkovi nie.Idem na to.
Mám 3 kusy,tak sa snáď zmestím do tých 20 minút. :)
Že existuje nejaké A,B,C a cenové rozdiely som ani netušil.
Bral som to ako obyčajnú známku s vysokým výskytom.
A také budú aj tie moje.
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Slovenský štát - celistvosti

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1