Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Slovenský štát - celistvosti

Vykupminci.cz
Numisargo

Slovenský štát - celistvosti

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
Zoubkoměr není položka, která by člověka měla finančně zruinovat. ;)
Nehledě teda k tomu, že občas zoubkoměry (byť teda jednodušší) i rozdávají na nějakých akcích, třeba na Sběrateli.
Registrovaný uživatel
stani - pri tejto známke s kat. číslom 24 sú zaujímavé aj kat. ceny, ale podstatnejšie sú tie trhové. Nie je problém pohľadať v archívoch ukončených aukcií.
Základným cenovo "nepodstatným" zúbkovaním je A (12½).
Zaujímavé to cenovo je pri zúbkovaní B (10½) a C (12½ a 10½ - kombinované). Samozrejme v tomto prípade je podstatné hľadať cenu celistvostí a nie známok či už *, **, alebo razítkovaných.
Hľadať môžeš napríklad v archíve u Burdu.
Mne sa nechce .. 8) Za cca minútu hľadania com našiel uňho len dve 24B, ale nejedná sa o celistvosti ...
51. aukcia - položka 3227
53. aukcia - položka 3001
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
... akcích, třeba na Sběrateli.

V Prahe? Ten by nebol lacný. :mrgreen:
Nejde o peniaze,ale ja vážne nemám čo "zúbkomerovať."
Mám pár známok,takú všehochuť na "hranie deťom",kde zúbkovanie nie je podstatné,niečo na pohľadniciach,výstrižkoch.. Takých, kde by to podstatné mohlo byť mám len pár a sú to vlastne aj tak tie najbežnejšie varianty,ako vyššie (3?) spomínané Hlinka známky.Včera mi jedny Hradčany určil smith.

Na všetkých (Hlinka) som nameral 12+,čiže asi 12 1/2 zuba po všetkých stranách,takže piť sa nebude!!! Platí aj pre vás.Tak načo dentomer...? :P

Aktuálne by som skôr potreboval vyšetriť priesvitku asi na 5 známkach a som z toho jeleň,prd tam vidím.Musím úprimne napísať,že si kvôli tomu žiadnu mašinku nekúpim.Keď sme pri tom ( robiť to nebudem),tak sa opýtam,či benzín nakvapkaný na známke na čiernom sklíčku "nezožerie" lep,ak sa vyšetruje priesvitka na nepoužitej známke.Ani to neviem.Taký som filatelista.. :roll: :P
-s-
Registrovaný uživatel
Veď píšem,že piť sa nebude.. :D
Stihol som medzičasom nájsť tú "C." (Stošek?)
Veď tam to je vidieť aj na obrázku.Samozrejme sa ale najskôr o tom musí vedieť,čo nie je (nebol?) môj prípad.
Aj tú 10 1/2 by som už asi rozpoznal,myslím si.
Ale kadejaké 1/2,3/4...to asi nie.Nie okom,ani pravítkom.
-s-
Moderátor
Taky se to dá určovat podle známek se známým zoubkováním. Přiložíš a vidíš. ;)

Benzín a lep dobrý (ale je lepší benzín po celé ploše). Ovšem jsou známky, kde se dlouhé koupání nedoporučuje kvůli barvě, kterou rozpouští. Ale většina průsvitek se dá celkem dobře určit čistě proti světlu ... a některé nejdou určit vůbec nijak (turulové!),
Registrovaný uživatel
Tak ja sa priznám, že už pri prvom pohľade na ten obrázok v príspevku #12 som si bol na 99,996789% istý, že sa jedná o zúbkovanie "A". Ide o to že pri takom veľkom rozdiele 10½ verzus 12½ je to vidieť "na prvý pohľad". Ono totiž priemer perforačných ihiel použitých na perforačnej lište bol takmer (alebo presne) rovnaký v oboch prípadoch. Rozdiel je v ich rozostupe. Zúbkovanie 10½ je "redšie" a zúbok je "širší" ...

Pointa, prečo som Ťa v príspevku #13 trochu "navnadil" bol iný. Ide o to, že keď viem, že pri tejto známke existujú 3 zúbkovania (všetko riadkové), tak viem, že keď sa táto známka niekde objaví (kde je menšia pravdepodobnosť, že to prešlo rukami desiatok filatelistov), tak treba "spozornieť" a vieš na čo sa zamerať ...

A ešte k tomu meraniu bez zúbkomera. Stefanos532 Ti poradil dobre - to je jeden spôsob. Existuje, ale možno jednoduchší. Stačí, keď máš nejaký vhodný porovnávací materiál aj v hodnote halierov, alebo centov. Vezmeš si v tomto prípade 2 známky. Jednu u ktorej si si istý, že má zúbkovanie 10½ a druhú, ktorá má zúbkovanie 12½. Potom už len prikladať a porovnávať ... ;)
Registrovaný uživatel
Ešte to vyskúšam,ale nie som istý..Myslím priesvitky.
Pavle,ako som spomínal,ja nemám s čím porovnávať.Keď tu čítam
o stotisícoch prezretých známok (Hradčany),tak sa mi ježia chlpy,točí sa mi hlava,vidím dvojmo,som hladný,chce sa mi spať,som zlý na manželku (Anča sa volá),nechce sa mi žiť... :D
Turuli ho (vodoznak) zrejme nemajú... :D
-s-
Registrovaný uživatel
A tááák.To môže byť aj iná známka,len nech má dané zúbkovanie,či?
Nerobím si srandu,vážne neviem.
Tu to céčko vidím aj ja.Len slepý by nevidel. :roll:
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak kukám, že Pavel III ma s tým mojim posledným odsekom predbehol ;)
Moderátor
stani napsal
Turuli ho (vodoznak) zrejme nemajú... :D
-s-

Turulové? 5 různých průsvitek celkem, podle poloh 18 k tomu speciální značky, celkem 5, vše v17 polohách (protože hvězdička je ve všech stranách stejná, to by musel mít člověk větší bloky) a navíc je u dvou průsvitek dvoje zoubkování (+ jedna známka ještě jedno navíc jako bonus), takže na jedna známka (např. 10 f) má, když teda hvězdičku budeme počítat jako jednu možnost, neuvěřitelných 46 možností!! + ještě stříhané varianty a k tomu můžeme připočítat i typy (otevřená a zavřená mřížka) a přetisky (nepřeberně i když v podstatě jen s jednou průsvitkou). :twisted: To je téma pro velké a trpělivé sběratele. Ale myslím, že všech 46 variant nikdo nikdy nedal dohromady. Exponátek by to byl úctyhodný ... leč poněkud nudný. :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) Pavel_III v 25. 11. 2017, 20:45. »
Registrovaný uživatel
stani napsal
Turuli ho (vodoznak) zrejme nemajú... :D
-s-

Ak si mal na mysli maďarskú sliepku, tak tie vodoznak nemajú :P
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
...proti světlu ... a některé nejdou určit vůbec nijak (turulové!),

Pavle,nemusíme rozoberať kto a na čo je tu expert..A to fakt.
Ja som si len tak zavtipkoval.A to tiež fakt.
A ako Ťa tu z fóra poznám,tak dúfam,že si sa nenaštval,aj keď to skoro tak vyzerá.. ;) To by ma mrzelo.
-s-
Registrovaný uživatel
Brett napsal

Tam píšu Tutul.Ten by nemal mať vodoznak. :)
K vodoznakovým by som radil kačku,hus,labuť,možno rybárika,či potápku...A pelikáňa.
Spojenie s vodou.. ;)
-s-
Moderátor
Á, tak Slota je nevzdělaný pologramota a my, lidé študovaní, jím pohrdáme!! ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Poštovní známky - naše » Slovenský štát - celistvosti

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1