Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Soška

Vykupminci.cz
Numisargo

Soška

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím,
Nezná prosím někdo autora tohoto výtvoru?
Moc díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jenom info k sošce:mramorový podstavec,soška na výšku 18cm z keramiky.Podle mně masovka ze 70let do 500kč.Můj tip...
Moderátor
Jako laikovi se mi líbí a rozhodně to "masovka" nebude. A i kdyby, líbí se mi stále.
Registrovaný uživatel
Tak dekuji,no mne prave taky.;-)
Registrovaný uživatel
Jeste zepredu,aby byla hlava komlet nafocena...:-)
Inicialy bych videl na K.J.
Dekuji za i negat.komentare...:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak jsem hodne googloval a mozna by to mohl byt Jan Koblasa.
Dekuji...
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
Jenom info k sošce:mramorový podstavec,soška na výšku 18cm z keramiky.Podle mně masovka ze 70let do 500kč.Můj tip...


Tak můj tip byl opět špatný,:-))nicméně soška již putuje poštou do mé sbírky a "masovka" to není,jak správně napsal Altman...
Registrovaný uživatel
Jardellli, tohle doma opravdu NE ! Tohle se spíš výrazově hodí do muzea protifašistických bojovníků, na hřbitovní náhrobek, nebo do síně tradic továrny na výrobu kameninových trubek.
Moderátor
Stepe, to bylo kruté. Vždyť nevíte kdo to udělal, Kdyby jste napsal, nelíbí se mi to, je to OK, ale takovéto ponížení to se ve slušné společnosti nedělá!
Doufám a věřím, že se zde opravdu najde znalec, který tu práci pochopí a seriozně napíše proč se mu nelíbí-nebo líbí.
Registrovaný uživatel
:-)))Tak ukazoval jsem to kamarádovy,který měl za otce známého sochaře a i on potvrdil,že se jedná o umělecké dílo,nikoliv o patlaninu všeuměla.Ale každý názor beru na vědomi stepe a dík za upřimnost...;-)
Registrovaný uživatel
Jardellli, také :-)))))). Dal jste hezký příklad potvrzení umělecké kvality kamarádem, který měl otce sochařem. Dám skoro stejný příklad stejné vypovídající hodnoty: Kamarád, který má otce kardiochirurgem mi potvrdil, že když mě píchá na levé straně, tak mám anginu pectoris.
Registrovaný uživatel
Ten sochař se jmenuje F.Haňák,jeho vnuk dělá v práci semnou a já na jeho názor dám.Pokuď máte pro svá tvrzení typu hřbitovní náhrobek argumenty,tak sem s tím.Ale vypadá to,že neznáte tvůrce díla,tudíž Vaše dehonestujíci argumenty neberu.
Moderátor
Stačilo prosté, mně se to nelíbí.
Pokud tedy nejste umělecký kritik.
Přece šlo jen o termín hezké-nehezké, nebo se pletu a je v tom něco více?
Opakuji, jsem laik, prostě se mi ta soška jen líbí. Uměl bych si ji představit v přijímacím salonu vily (například)
Registrovaný uživatel
Jardellli, prosím neplést si názor s argumentem. Máte nárok mít doma svérázné sochy. A když se budete snažit, tak si dosadíte i super autora, který ve vašich očích převáží nad výrazovým obsahem. A ty písmena na podstavci vůbec nemusejí mít vztah k autorovi. --- Já si myslím, že ta dlaždice/obklad se k tomu ani nehodí a vyšlo to celé z nějaké komerční pícky všeuměla. To jen vy za tím hledáte superkauf.
Registrovaný uživatel
Jo,sochařinu vystudovanou nemá,nicméně se v oboru vyzná.Po mne hezké a to je směrodatné,jak píše Altmann.Pro někoho kýč.
Registrovaný uživatel
Nehledám za tím superkauf,jen mne zajímal autor,který to vytvořil.I kdyby to byl všeuměl,tak to vůbec neva.Proto to dávám sem,abych se o autory třeba něco dozvěděl.
Registrovaný uživatel
Altmanne a WO CO DE? Nechápu vaši rozladěnost nad mým cítěním pro uvedený skvost. Čeština je barvitá a pokud si to znovu přečtete, tak zjistíte, že jsem nikoho neurazil, to jen vy slyšíte trávu růst. Pokud se vám soška tak líbí, Jardelll vám ji jistě prodá, i když teď bude chvíli trucovat. Buďte nad věcí, když jste moderátor.
Registrovaný uživatel
Stepe,určitě neprodám.Já jsem sběratel a nikoliv překupník.Vlastním bustu z pálené hlíny od sochaře Jana Hánny,a i kdybych neměl na chleba,tak ji nedám z ruky...
Registrovaný uživatel
Jana Hána-s jedním n,i když se signoval se dvěma n.;-)
Registrovaný uživatel
Jardellli, jen malý postřeh a doufám, že se neurazíte, když to pojmenuji. Sběratel většinou ví, co sbírá, o sbíraných věcech má přehled, dovede je zatřídit, zná většinou jejich historii, autory atd. Vy kupujete a pak se sériově dotazujete, co jste vlastně koupil, nebo sem dáte fotku s tím, kdo je asi autor a kolik to má cenu. Nemusíte být nutně překupník, ale až budete převážně znát předměty svých nákupů z hlediska výše uvedeného a jen se zde s nimi pochlubíte, pak vám budou zdejší věřit, že byste mohl být za nějakou dobu sběratelem.
Registrovaný uživatel
Nikdy jsem se neptal na cenu,to je lež.Já se nerad chlubím nákupy,ale již jsem to udělal např.u obrazu Jana Bartka,Ant.Hály,nákupem grafik od L.Bartoše,či od M.M.Šlechtové.
Nedělám ze sebe žádného mistra,protože se člověk učí celý život.
Registrovaný uživatel
Juliuse Bartka,promiňte.Jsem v práci,mám dvě malé děti a co uškudlím,tak za to si občas udělám radost.
Moderátor
stepe napsal
Altmanne a WO CO DE? Nechápu vaši rozladěnost nad mým cítěním pro uvedený skvost. Čeština je barvitá a pokud si to znovu přečtete, tak zjistíte, že jsem nikoho neurazil, to jen vy slyšíte trávu růst. Pokud se vám soška tak líbí, Jardelll vám ji jistě prodá, i když teď bude chvíli trucovat. Buďte nad věcí, když jste moderátor.

Nejde o nic, pravda rozladilo mně to Vaše určení kam by se ta soška hodila, to již asi bylo moc. Mně se třeba líbí pihovaté zrzky Vám možná ne.Prostě mám rád takové klidné povídání a umění si to zaslouží. Ale pochopitelně zase nechci být sám kritikem. Mně se prostě práce libí- nelíbí. Copak moderátor nesmí vyjádřit svůj názor?
Moderátor
Dodatek:
Já to nechci kupovat. Jen jsem se domníval, že když zde hovoříme o umění tak asi jinou formou. Pravda je, že na pěkném kamenném hrobu by se také neztratila. Jedině co snad nemusím, jsou umělecká díla pana profesora Knížáká :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Dobrý den, myslím, že velice podobná soška je vystavena na Sbazaru -
"socha z umělého kamene" .... autor neuveden.....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Soška

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1