Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Sri Lanka - aršík - motýl

Vykupminci.cz
Numisargo

Sri Lanka - aršík - motýl

Moderátoři: Akir, ikanek, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj,
prosím nemá někdo bližší informace ? Ve Stampworld není, ve Scott (do roku 2008 ) taktéž nic, Colnect, atd.; zkoušel jsem přes všemocný Google... a taky nic.
Kam zařadit, rok, případně katalogová cena.

Nic extra, ale chci si to zařadit.

Děkuji


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Peťas v 14. 3. 2016, 22:31. »
Registrovaný uživatel
nechci bejt hnidopich, ale není tam rok napsanej? proto to taky ještě nebude v katalogu 2008. Cena asi nominál + nějaký drobný, řekl bych
Registrovaný uživatel
A není to nějaké fantaskní vydání ke škodě sběratelů-námětářů? Nesedí mi tam to řádkové zoubkování a taky by si asi těžko nechali srílančané vysázet název státu gotickým písmem
Registrovaný uživatel
Hnidopichuješ správně - pardon, rok tam samozřejmě je - v nemístném rozčilení jsem to sem zapsal jako dotaz... :D - 2008
Jen jsem tuto položku nikde nenašel.
V mém katalogu Scott ještě rok 2008 je.
No, je to takové podivné.
Případně prostě přidám k Cejlonu s otazníkem.

Proč nesedí řádkové zoubkování ? Jelikož se v dnešní době již nepoužívá ?

Nečekám extra cenu. Ale neustále třídím a zařazuji a třídím....;
Ještě chvilinku (2-3 roky) a mám to hotové :P
Registrovaný uživatel
Pouziva, ale vemi zridka a na Cejlonu naposledy ve tricatych letech...navic v roce 2008 zadne takove znamky Sri Lanka nevydala, takze je to podle me jasny podvrh
Registrovaný uživatel
Na internetu jsou toho mraky, "krasne" nametove znamky z uplne fantasknich zemi, nebo ze zemi, kde se poslou ctyri dopisy rocne, protoze tam stejne nikdo neumi psat a vetsinou shani cely den jidlo, vodu a/nebo strelivo do kalasnikova. Pokud tam oficialne vydavaji znamky, vypadaji uplne jinak. Ale ze by za obet tehle tiskaru padla Sri Lanka, coz je v podstate funkcni zeme, vidim poprve. Stale je co objevovat...
Registrovaný uživatel
Ono je tech barvotiskovych nalepek s prisernou grafickou upravou z rozvojovych zemi tolik, ze je nekdy tezke rict, co je padelek a co "oficialni" vydani, kdyz ani to "oficialni" vydani nikdo nikdy nevidel postovne pouzite
Registrovaný uživatel
No, zní to logicky. Grafická úprava je celkem tristní.
Tak díky za nachytření.
Uloženo mezi mé další bezvýznamné známky Asie.
Moderátor
Uložila bych to do koše. Sri lanka vydává krásné známečky, vedle kterých toto ani neleželo. Je to fake. Dohledat ti to nikde nepůjde. ;)
Registrovaný uživatel
No, Pavlínko (jestli tak můžu oslovit) , ouplně do koše to asi nehodím.
Ale až něco dotřídím, tak to prostě nabídnu v hromadě - vedle Manama, Um Al... atd. (mě se prostě tento typ a oblast nelíbí, ač to někdo sbírá).
A slibuji, že upozorním že je to fake, ošklivé, bezcenné, oficiálně nevydané atd.

A tak přísahám !!! :)
Registrovaný uživatel
Mimoděk, děkuji všem za ochotu zabývat se takovou nicotností; včetně veselých komentářů. A že prej je filatelie nuda....
Petr
Moderátor
Oslovit mě tak klidně můžeš. Je to mé jméno a jsem ročník 95, takže nelpím na formalitách :D Viděla jsem mnohokrát dětičky movitých rodičů, jak si na burzách (zvláště brněnské setkání na výstavišti) kupují ve velkém právě takové líbivé obrázky. Jsou hodně i na Áčku. Upřimně je lituju. Jinak ta Manama a ostatní státečky blízkého východu- tam pozor na roky. Probíralo se to tady dost. Někdy začátkem roku 72 se daly dohromady šejcháty a poté už byly známky těchto státečků nežádoucí vydání. Pokud jsou, ale do roku 72, tak jsou ok. Dejvy a tuším Dráček, sem dával dokonce i nějakou celistvost . Jsou to poměrně vzácné kusy, při použití těch platných známek.
Registrovaný uživatel
No ale stále je snad lepší, když jim koupí něco takového, než když ty prachy utratí za novou hru do tabletu nebo nějakou plastovou blikací píč...., kterou hodí za tejden do kouta...
Registrovaný uživatel
Kazdy zacatek je tezky...kdyz si vzpomenu, jak jsem v 5-6 letech vystrihoval znamky z pohlednic a odmocene lepil hnedou papirovou paskou do bloku A5...
Registrovaný uživatel
Prečo na tejto známke zakamuflovali 1,6 a vyrobili 2,5?
Alebo zle vidím?
Existovala známka 1,6 s kocúrom-rybárom? :)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Běžná známka Mi 542.
Byly vytištěny známky s nominále 1,60, ale mezitím zvedli poštovné, tak hned byly přetištěny na 2,50, aby se využily.
Registrovaný uživatel
Ďakujem.
Takže 1,6 s týmto motívom sa nikdy nepoužívala.Myslel som si to,keď som ju nemohol nájsť.Možno si niekto pár odtrhol ešte pre pretlačou "fungloviek,". :D
-s-
Moderátor
(Ty bude mít nejmenovaný obchodník a znalec. :D)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světové poštovní známky » Sri Lanka - aršík - motýl

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1