Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Numismatika aukce » Stále nové staré mince v perfektní zachovalosti

Vykupminci.cz
Numisargo

Stále nové staré mince v perfektní zachovalosti

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
zdravím, na Aukru je spousty prodejců, co stále nabízí nové a nové mince v RL stavech. Jak je to možné? Nemůžou to mít ze sbírek. Ti lidé nabízí někdy i kompletní sbírky ale pořád za sebou. Připadá mi že to někdo razí v Polsku a prodává to jako originál. Ptal jsem se toho pána a ten mi na můj dotaz neodpověděl. Co si o tom myslíte?

díky
Registrovaný uživatel
No jsou na to nějaké léky ne?
Registrovaný uživatel
nechápu tvůj nejapný komentář, pokud o tom nic nevíš tak se k tomu laskavě nevyjadřuj.
Registrovaný uživatel
Také na tom neshledávám nic zarážejícího, já sám mám za léta sbírání několik kusů až desítek kusů od některých ročníků. Pokud si nastudujete základní literaturu jak předejít nákupu falz které jste zatím nakoupil, tak nemusíte mít takovou obavu, kterou nyní máte. Chce to jen učit se učit se učit se a ne se hned pustit do nakupování bez potřebných znalostí.
Pak se nedivte, že zaplatíte "školné" za svou neznalost.
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Registrovaný uživatel
Ja by som len dodal, že nie je RL ako RL. Na aukre v pohode nakúpite mince síce zničené obehom, ale s leskom kvality Proof, lebo ich niekto vyleštil leštičkou alebo Sidolom. Raz som sa pána na burze pýtal (celkom známy zberateľ), prečo má polovičku mincí zničených leštičkou (rozumej vyblýskaných ako psie gule). Tak mi povedal, že práve tie sa najlepšie predávajú...
Preto treba začínať od lacných mincí smerom k drahším a nie naopak. Na začiatku vždy kúpite smeti, lebo uveríte sladkým rečiam predávajúceho (slušný dôchodca, ktorý by vás predsa nedokázal okradnúť). Postupne sa naučíte ako rozlišovať kvalitu od smetí. Ale to niečo stojí - peniaze a čas, lebo nič nie je zadarmo ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
ok díky. Takže si myslíte že by to někdo razil v Polsku nebo v Číně, že je nesmysl? Existuje spoustu padělků z Číny, ale většinou jen 5 hal 1924, 3 hal 1962, případně 5 kč 1952
Registrovaný uživatel
davidsevcik napsal
ok díky. Takže si myslíte že by to někdo razil v Polsku nebo v Číně, že je nesmysl? Existuje spoustu padělků z Číny, ale většinou jen 5 hal 1924, 3 hal 1962, případně 5 kč 1952


Než se pustíte do nakupování, musíte něco znát, pak nebudete pokládat takové a podobné otázky. Učit se musíte tak, že opustíte obývák, počítač a Aukro, budete mince držet v ruce a zkoumat rozdíly mezi pravými kusy a padělky. Budete fyzicky poznávat lidi, kteří vám poradí.
Seděním u počítače a pokládáním těchto otázek se opravdu nic nenaučíte!! Pouze vás budou milovat nepoctiví obchodníci.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Ahojte. Viete mi poradiť? Idem do Prahy. Je tam v sobotu nejaké zberateľské stretnutie okrem veľtrhu Sberateľ?
Registrovaný uživatel
Trochu som netrafil tému. Ospravedlňujem sa
Registrovaný uživatel
jsi na sběrateli i v sobotu nebo jen pátek?Nebereš náhodou na prodej nějaké knihy?Minule jsem nestihl od Tebe ty feniky,byl jsem bez PC :(
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
Trochu som netrafil tému. Ospravedlňujem sa

Pokiaľ si to nedal do témy "Strieborný omáčnik", tak je to v pohode ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
highlander1 napsal
jsi na sběrateli i v sobotu nebo jen pátek?Nebereš náhodou na prodej nějaké knihy?Minule jsem nestihl od Tebe ty feniky,byl jsem bez PC :(

budem tam len v piatok doobeda. nejdem predávať.
Registrovaný uživatel
ok děkuji

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Numismatika aukce » Stále nové staré mince v perfektní zachovalosti

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1