Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Světová papírová platidla » Star note us one dolar

Vykupminci.cz
Numisargo

Star note us one dolar

Moderátoři: numpszi, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
zdravím, je tady někdo, kdo rozumí americký bankovkám ? Víte někdo, jaké série US dolar, jsou vzácné ? mám hromadu těchto bankovek, které jsem postupně nasbíral na pracovních cestách a dovezl domu. Když jsem ji dostal poprvé v bance, když jsem vybíral šek, tak jsem si ji nechal pro štěstí. Pak se s toho stala rutina a začal je sbírat. Nebo kdyby mi někdo doporučil nějaký katalog bankovek us, byl bych za info rád.
Registrovaný uživatel
Nevím jak v Americe ale v Austrálii, když je bankovka vyřazena například z důvodu špatného tisku nebo poškození, nahradí se bankovkou s hvězdičkou aby nevznikla v sérii mezera. Tyto bankovky mají pak mezi sběrateli o trošičku větší cenu.
Registrovaný uživatel
Tohle funguje i v Austrálii ? ano, to mi říkala i ženská za přepáškou v bance, že se takhle nahradí poškozená série. Bylo by možné, že by jste sem hodil fotku Australské bankovky ? Mne jde spíše o nějaký katalog, abych mohl dohledat nějaké řady, co jsou méně vyskytující. Domu jsem jich moc netahal.Tady bych pro ně uplatnění asi neměl. Ale ve Státech jich mám ještě plnou krabici od bot. Ono se to trochu za 6 let nasbírá..... Dříve jsem sbíral všechny nominály, ale ono to pak leze hodně do peněz a když člověk letí domu na dovču, tak toho moc nedoveze... Tak jsem zůstal jen u 1,2 a 5 dolarových bankovek.
Registrovaný uživatel
;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
děkuji :-) Tohle vidím poprvé

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Světová papírová platidla » Star note us one dolar

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1