Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Staré dokumenty pivovaru

Vykupminci.cz
Numisargo

Staré dokumenty pivovaru

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Hezký den,je mezi vámi sběratel kuriozit co se týkají pivovaru, jedná se o pivovar Jablonec nad Nisou, plány, dokumenty,fota na kartonu atd.dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Myslím že celé svázané dokumenty které obsahují 10 stran je kupní smlouva pivovaru,je v ní napsané jméno starosty Poselta, kupujícího šlechtice Wilhelm Von Medinger kde je i podepsaný a zmínka o Ludwig Freiherr von Oppenheimer
Registrovaný uživatel
Rossi, to horní je otázka, nebo konstatování? --- Tohle nabídněte rovnou v pivovaru novému majiteli, určitě to koupí, spodní hranice 5.000 Kč - si myslím.
Registrovaný uživatel
stepe, teprve dnes jsem se dostal trochu k prostudování dokumentů ,myslím že by to mohla být smlouva o koupi pivovaru ,zjistil jsem že v r.1902 koupil Wilhelm Von Medinger od baronů Oppenheimer zámek na Malé Skále,a co se týče Jabloneckého pivovaru ten zrušil výrobu tuším v 80-tych létech
Registrovaný uživatel
Ona to není kuriozita, ale mohla by to být archiválie pro město Jablonec a tedy to nabídněte (pokud to obsahuje to, co píšete) kanceláři starosty za "režijní částku, např. 5.000,-" - dle uvážení. Dbalý starosta by neměl váhat s koupí.
Registrovaný uživatel
Ano myslím si že tyto dokumenty by měli zůstat v Jablonci ,a smlouva je o spolupráci Oppenheimerera který tento pivovar vlastnil s akciovou společností Šlechtice Medingera která byla založena r.1908
Registrovaný uživatel
můžete mne prosím kontaktovat? Děkuji. coltikjir@seznam.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antikvariát » Staré dokumenty pivovaru

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1