Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Stare kapesni hodinky - oplati se restaurovat

Vykupminci.cz
Numisargo

Stare kapesni hodinky - oplati se restaurovat

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim vsechny fandy hodinek. Mame tady tyto stare hodinky, oplati se je restaurovat a pokud ano poradil by nekdo, kdo by byl schopen je opravit? Nemam ani klic, tak nevim ani jestli jdou krome toho praskleho ciferniku a chybejiciho skla.
Znaceny Fleury, Geneve

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vice often zde

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Klucovkam chyba oblik, sklicko a rucicky. Krasny cifernik, ja by som ich urcite dal opravit. Puzdro je strieborne, stroj lepsi- osky su v rubinoch, aj ked slabe fotky su.
_______________
Registrovaný uživatel
Som si nevsimol, ze rucicky tam su a cifernik je trocha vystiepeny, ale na dobrom mieste. Ja pouzivam smalt na opravu, nedavajte to robit hocikomu, aby to opravil poriadne
_______________
Registrovaný uživatel
Poznate nekoho v Praze, komu to sverit, aby to stalo za to?
Registrovaný uživatel
https://www.balshop.cz/ceys-special-smaltceys-lepidlo-na-opravu-smaltu-15-ml/?gclid=EAIaIQobChMI_sbQztDC5wIVBbTtCh0DYALZEAQYBCABEgKBo_D_BwE
Registrovaný uživatel
To vypadá, že na tom ciferníku je Ruský car Alexandr II s manželkou Marii, moc hezké, ty stojí za to renovovat
Registrovaný uživatel
Ja pouzivam plotinkovy smalt na opravu cifernikov
_______________
Registrovaný uživatel
Tak jsem s temi hodinkami byly u hodinare, vse jsou opravitelne veci, ze nejvetsi problem bude sehnat to stribrne kolecko co chybi a ma byt kolem ciferniku. Nezna nekdo nekoho, kdo by to dokazal odlit ze stribra ? Hodinar, ze kontakty co by to vyrobili mel, ale ze uz vsichni umreli
Registrovaný uživatel
z nejakých iných hodiniek takého priemeru,vrakov je dosť,len presne taký rámik bude kumšt zohnať
Registrovaný uživatel
Prave to mi rekl i hodinar, ze asi nejjednodussi je ten kruh nechat vyrobit, ale kde:-)
Registrovaný uživatel
kutan napsal
Prave to mi rekl i hodinar, ze asi nejjednodussi je ten kruh nechat vyrobit, ale kde:-)



U zlatníka?
Registrovaný uživatel
Uz jsem zkousel vcera ale neslibili, ze by to dokazali presne, ze tam jde o desetiny milimetru v presnosti a netruofl si, budu muset asi zkousel dalsi
Registrovaný uživatel
Pokud myslíte "to velké kolečko (rám) kolem průměru ciferníku", (pokud jsem to správně pochopil), to se neodleje, ale vysoustruží, zejména když jde o přesnost v 0.1 mm. Kde jaký soustružník vám to udělá cca do 2 hodin s vyleštěním z doneseného materiálu. Nic na tom není, vím o čem píši, ale soustruh nemám. Může být i ocel, hliník, bronz, vše lze pokovit. Odlitek je nesmysl.
Registrovaný uživatel
I stribro myslite vysoustruzi?
Registrovaný uživatel
Samozřejmě se dá soustružit i stříbro, zlato, vše, ale pochybuji z technologického hlediska, že originál orámování bylo ze stříbra. Vsadím se, že to bylo mosazné, poniklované a snad i postříbřené. Mosaz je k tomu naprosto ideální a dokonce si to můžete postříbřit i doma v nádobě s + a - napájením. Aby se obecně soustružilo stříbro, to je jaksi mimo nákladů, ale samozřejmě když seženete vhodný materiál, není to problém. Materiál je ideální trubka, ale kulatina není na závadu. Vyleštění je přímo na soustruhu a nakonec se upíchne hotový výrobek. Ty dvě hodiny jsou s rezervou a přípravou, vlastní práce je tak 45 minut. Odlitek v takovémto případě nelze zhotovit, je to málo hmotné, kusové odlití v takové přesnosti bez následného opracování neexistuje.
Registrovaný uživatel
Dekuji za vysvetleni, zkusim tedy patrat taky u soustruzniku.
Registrovaný uživatel
Kutane, ještě detail - pokud byste měl možnost sehnat alpaku (slitina mědi a niklu) nemusíte nic pokovovat, je to naprosto věrohodné "stříbro". Ten původní rámeček 100% stříbrný nebyl. A soustružník by měl být i kutilem a ne průmyslovým obráběčem lokomotivních náprav. Ke konzultaci s ním musíte vzít hodinky, aby si mohl udělat výkres, nebo mu výkres udělejte a pozor na přesnost, aby to "zacvaklo", pokud to drží v zápichu jen přesahem toho kroužku. Tam by pak nebyla přesnost v 0,1, ale v 0,01, přesněji max. o 0,03 menší "zacvakávací" průměr. Není to žádná věda, naprosto běžná soustružina. A s hodinkami musíte buď u úkonu být přítomen, nebo je soustružníkovi předat, aby bylo možno kroužek hned vyzkoušet osazením a kdyby se udělala chyba, hned vyrobit druhý kus. Druhý kus už je otázkou chvilky, když je vše připravené. Také by šel v krajním případě kroužek podlepit, ale to už není strojnické a hodinářské.
Registrovaný uživatel
Zdravim Stebeho a ostatni fandy hodinek. Tak jsem rozhodil site, ktery sikovny soustruznik by se te vyroby toho kolecka mohl ujmout, ale jeste mi vrta hlavou, k cemu ten kulaty ramek vlastne slouzi? Nemel bych prvne sehnat to sklicko, nemelo by byt pod tim krouzkem uchyceno, aby to meril eventualne s tim sklickem?
Registrovaný uživatel
Nic odlievat netreba.. napiste vonkajsi priemer a pozriem sa, ci taky nemam.. ramikov na sklicko mam asi 200ks, len to musi byt taky isty
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravim, vnejsi prumer je 47mm. Jeste dotaz, nasel jsem na internetu torzo hodinek od stejneho vyrobce, taky ze stribra, stejny prumer, akorat maji psano, ze maji 15 jewels misto 13 kamenu, myslite ze by ten ramecek mohlo z nich pasovat nebo nejspis ne?
Registrovaný uživatel
Pohladam doma.. myslim, ze to vobec nesuvisi s velkostou ramceka. Dolezity je priemer tej drazky, aby ramik pasoval. To je jedno, vyrobca robil viac typov aj sucasne
_______________
Registrovaný uživatel
zdravím, tak co myslíte, je šance že by ta kulatá obroučka pasovala z jiných hodinek od stejného výrobce? To torzo co mám možnost koupit má napsáno více kamenů, ale prodejce toho torza mi psal, že průměr hodinek je stejný
Registrovaný uživatel
zdravím, tak co myslíte, je šance že by ta kulatá obroučka pasovala z jiných hodinek od stejného výrobce? To torzo co mám možnost koupit má napsáno více kamenů, ale prodejce toho torza mi psal, že průměr hodinek je stejný
Registrovaný uživatel
tak ja som mal zasa teraz ten isty problem, co mate Vy... medzi svojimi ramikmi na sklicko neviem najst ten isty priemer na 3-plastove hodiny, a ked som nasiel pasujuce, tak ramik musim dobrusit, pretoze musi tam byt vysek na tu ocelovu strunu, ktora uvolni a otvori predny dekel hodin, ked stlacite na korunke ten gombik. Cize musim ho dobrusovat... Vy v prvom rade tomu panovi, ktory Vam ponuka ten ramik poslite otazku, aky ma priemer tento rozmer, ked bude pasovat , tak ich berte.
Sklicko uz budete vediet osadit podla ramika, ktory bude pasovat

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Stare kapesni hodinky - oplati se restaurovat

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1