Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » staré nástěnné hodiny

Vykupminci.cz
Numisargo

staré nástěnné hodiny

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Poradil by někdo s datací hodin? Vím že fotajsou strašná ale zatím jiná nejsou.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Hromadím věci z WWI a II, ale sbírám krámy na kavaleristu a pro koně z WWII
http://www.kvh.estranky.cz/
Registrovaný uživatel
ten výraz že strašné fota je veľmi mierny.Chce to lepšie fotky a takisto foto stroja.To kyvadlo tam rozhodne nepatrí,je z iných hodín.Ak chcete dajte mi mailovú adresu.
Registrovaný uživatel
Nejsou ty první fota z FB? Někdo se tam ptá na ocenění nejen hodin..
Registrovaný uživatel
[quote=nick]
ten výraz že strašné fota je veľmi mierny.Chce to lepšie fotky a takisto foto stroja.To kyvadlo tam rozhodne nepatrí,je z iných hodín.Ak chcete dajte mi mailovú adresu.
[/quote
Nechci polemizovat, odborník nejsem, ale to kyvadlo tam podle mne patří - viz stejný motiv na ciferníku.[/quote=nick]
Registrovaný uživatel
ospravedlňujem sa,nevšimol som si druhé hodiny,pozeral som len tie prvé z porcelánovým ciferníkom a podľa toho nastalo nedorozumenie. Tie secesné hodiny č.2 by som datoval do rokov 1890-1910,môže byť Junghans alebo Becker alebo úplne iný výrobca.Bez fotiek sa určiť nedá.
Registrovaný uživatel
..ty první kolem 1860-70..
Registrovaný uživatel
Díky moc, jakmile budou lepší fota i strojku tak je sem vložím.
Fenix 188 ty první fota nejsou z FB, ale jsou i na FB. Jsou totiž moje. Vložil jsem fotografie do více skupin, protože víc hlav víc ví. Je to problem?
_______________
Hromadím věci z WWI a II, ale sbírám krámy na kavaleristu a pro koně z WWII
http://www.kvh.estranky.cz/
Registrovaný uživatel
gyry napsal
Díky moc, jakmile budou lepší fota i strojku tak je sem vložím.
Fenix 188 ty první fota nejsou z FB, ale jsou i na FB. Jsou totiž moje. Vložil jsem fotografie do více skupin, protože víc hlav víc ví. Je to problem?



Ale co by to byl problém...není. Jen můj názor, že pro starožitnosti je nejhorší červotoč, kutil domácí a laik. Pokud o tom někdo nic neví a chce to prodat za co nejvíc (typické, jsme v ČR..) tak pro sběratele je to něco jako mor. Takový člověk pak nastaví cenu, co mu poradí první "znalec" (většinou brutálně nadsazenou) a ta věc, ze které by měl radost sběratel se pak půl roku objevuje v inzerátech a na nabídky sběratelů kupující reaguje že " je to ohodnocené znalcem".. pak stejně zjistí, že to za tu cenu neprodá a flákne to za cenu kterou by byl ochoten zaplatit i sběratel, třeba překupníkovi. Takže třeba takové krásné hodiny jako tady, jsou v oběhu dalších 15 let než se dostanou ke konečnému spotřebiteli (a to fakt !) . Takže když někde vidím dotaz na cenu, jinde zase na staří u té samé věci atd. aby měl prodávající co nejvíce informací, upřímně mi to trochu pije krev ;) . Ty hodiny stejně potřebují renovaci a někdo jiný do toho bude muset taky něco vložit. Tak v tomto případě skutečně nerad radím a taky jsem to na FB nijak nekomentoval. Ale at tu nejsem za rasa, tak povím, že ty první hodiny jsou okolo roku 1850, shodli jsme se v tom s Nickem ale pro uplnou jistotu to chce vidět strojek. Ten to ted neokomentuje protože bude týden mimo a ty druhé vám už časově určil. Jo a jinak, pěkné stránky ohledně ohledně II. světové. Dopoledne jsem to pročítal a fakt zajímavé, i proto že se tam chystáme koncem týdne s manželkou na dovolenou ;) .
Registrovaný uživatel
Dobrý den.Poprosím o odhad stáří hodin po prababičce. Jsou to Schwartzwaldky? Cena mně v podstatě ani nezajímá(pokud by přece jenom byly naceněny,byla by to jenom doplňující informace), jde o neprodejnou rodinnou památku. Děkuji za názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
máte pravdu,jedná sa o tzv.schwarzwaldky vyrobené cca.1880-1910.Trhovú cenu si vyhľadajte a porovnajte s ponukou na aukre.Ak sa jedná o rodinnú pamiatku,možno by si zaslúžili viac starostlivosti.
Registrovaný uživatel
Nicku mám pocit, že tam jsou šišky z ruských kukaček kolem roku 1970 ... patří tam jiné souhlasíš ?
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
Nicku mám pocit, že tam jsou šišky z ruských kukaček kolem roku 1970 ... patří tam jiné souhlasíš ?
..............Juras,maš pravdu,russische- patří tam jiné,takove 5ti hranné s uvedením čísla v kruhu........................to je velky handicap techto hodin :mrgreen:
Registrovaný uživatel
samozrejme som si to všimol.Len nechcel som to nijak komentovať aby majiteľ /ktorý je pravdepodobne laik/nekúpil a nedal tam nejaké veľmi ťažké závažia ktoré by mu časom stroj zničili.Je ľahšie tam zavesiť čo najťažšie závažie aby hodiny fungovali a po čase je výsledkom zničený stroj
Registrovaný uživatel
Díky za připomínky. Šišky jsou opravdu před nedávnem dokupované. Ty původní nemohu dohledat. Několikeré stěhování. Jedna z těch původních byla přeříznutá. Žeby kvůli tomu, že nešly správně seřídit pomocí polohy závaží kyvadla?
Registrovaný uživatel
hanane napsal
Díky za připomínky. Šišky jsou opravdu před nedávnem dokupované. Ty původní nemohu dohledat. Několikeré stěhování. Jedna z těch původních byla přeříznutá. Žeby kvůli tomu, že nešly správně seřídit pomocí polohy závaží kyvadla?


Kdoví či ty "puvodni" závaží byly opravdu původní ;). Jinak na aukru si tu cenu overite,není velká protože tyto hodiny už dnes neumí skoro nikdo servisovat, takže většinou slouží jen jako dekorace.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, ráda bych zjistila z jakého období jsou tyto hodiny. Je to možné nějak zjistit? Žádnou značku hodinového strojku jsem nenašla. Nebo možná nevím kde hledat. Děkuji. Petra

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
2.pol.19.stol.Historismus - neorenesance. Dělali se krátce i po přelomu 19. - 20.stol. říká se jim altdojcky. Značka je na zadní stěně strojku, podle značky na gongu to vypada na Kienzle.
Registrovaný uživatel
Ještě k váze těch šišek. Kolik by správně měly vážit? Tyto váží 506 g a 485 g. Díky za názor a případně radu.
Registrovaný uživatel
poviem Vám to inak.Pokiaľ hodiny idú na takúto váhu závaží tak hľadajte s podobnou váhou,prípadne 10-15% viac.Ťažšie je škoda dávať,rýchlejšie sa opotrebujú a poškodia kolieska
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
mám tento zajímavý stroj, chybí mu ale bicí zařízení pod ciferníkem (někdo ho přemístil). Neznáte někoho, kdo by se dokázal s opravou poprat???
Děkuji za jakoukoliv inteligentní reakci. IJ.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
bicie zariadenie nechýba.Chýbajú len kladivká ktoré na rozdiel od klasických hodín udierajú na dvojtyčkový gong z boku.Stroj je Becker okolo 1920
Registrovaný uživatel
Omlouvám se,chybí spouštěcí zařízení bití.
Registrovaný uživatel
odfoťťe to bez ciferníka,takto nevieme čo chýba
Registrovaný uživatel
Zaujímavé to je štvrťovy stroj,na zavażie aj pružiny?Vidím tam aj kladivka na bitie z boku.Existuje aj skriňa k hodinám?
Registrovaný uživatel
Ano, jsou to čtvrtky se závažím na chod a perovníky na bití. Večer dám foto zpod ciferníku, kde je vše vybrané.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » staré nástěnné hodiny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1