Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Staré pendlovky

Vykupminci.cz
Numisargo

Staré pendlovky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, dokázal by někdo určit přibližné stáří těchto pendlovek? Mají přes metr. Moc se mi líbily, tak jsem je vydražil.
Děkuji za případné info

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Perovky.................kratké
Registrovaný uživatel
musíte dať foto stroja aj od zadu kde je značenie výrobcu
Registrovaný uživatel
Jojo,chce to zadní stranu strojku se značkou. Ale je potěšující, že ještě dnes si někdo koupí hodiny jen tak..i když, já radši ty závažové ;).
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Jojo,chce to zadní stranu strojku se značkou. Ale je potěšující, že ještě dnes si někdo koupí hodiny jen tak..i když, já radši ty závažové ;).


Tak děkuji, doma je ještě nemám, jsou na cestě.
Potom hodím foto.
Registrovaný uživatel
Za kolik se je povedlo vydražit,smím-li se zeptat? Předpokládám, hlavním "tahákem" byla ta řezba koně nahoře :D ? (je pěkná).
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Za kolik se je povedlo vydražit,smím-li se zeptat? Předpokládám, hlavním "tahákem" byla ta řezba koně nahoře :D ? (je pěkná).


Díky, ano ta řezba se mi moc líbila. Vydražil jsem je za 2600kč plus poštovné. Měly by být funkční.. Foto strojku na aukci se značením :oops: nebylo, takže jsem to risknul. Místo na ně mám, i když mají na výšku přes metr. :-)
Registrovaný uživatel
Já jsem spíše na obrazy, tyto mě zaujaly řezbářskou prací, tak jsem snad neprohloupil. :-)
Registrovaný uživatel
https://aukro.cz/stare-rezbovane-pendlovky-6939879568?utm_source=transactional_email&utm_medium=email&utm_content=NOTICE_TO_BUYER_MIXED_CART_SHIPPING_PAYMENT_CHOICE
Registrovaný uživatel
Řekl bych,že tyto pérovky mohli být vyrobeny mezi lety 1890 - 1910. Cena je optimální, ovšem v tom popisu na aukru to "bronzové" kyvadlo mě pobavilo :D . Kyvadlo je z mosazi.. Na té horní řezbě podle mě chybí ty půlené kuželky (3 ks) ,jinak vypadají celkem kompletně. Já mám nejradši typ hodin "houslovky".
Registrovaný uživatel
No vidíte, ty chybějící kuželky jsem nepostřehnul.
Kyvadlo bronzové mě také dostalo. :-) Ač jsem laik, tak to mě též zarazilo.:-).Jsou to moje první pérovky, a asi nebudou poslední. :-)
Budu muset sundat pár obrazů.
Registrovaný uživatel
A děkuji Vám za cenné poznatky. Jsem rád, že se mohu někomu pochlubit.
Registrovaný uživatel
A já se zase rád podívám a rád vidím, že to někoho baví :-). Já obrazy nedělám ale jednou budu chtít nějaký od nějakého secesního malíře..s obrazama je totiž ten problém, že zabírají moc místa a já už ted nemám kam věšet hodiny :D . Letos jsem dvoje dvouzávažovky rozdal po rodině a třetí pérovky,podobné těmto,chci věnovat do místního muzea. Ale místo místa na hodiny tam manželka chce obrovské vyřezávané zrcadlo,takže mám stejně smůlu. Ale něco budu muset vymyslet,rozhodně se sbíráním hodin nekončím. Tak abyste jednou nedopadl stejně jak já, já taky začal s tím,že jsem si kdysi na aukru vydražil pérovky a už to jelo :lol: ..k tomu se přidaly i ostatní starožitnosti a dnes už bych pomalu potřeboval bydlet na zámku abych to měl kam dávat :lol: . Pokud budete ještě někdy kupovat hodiny, doporučil bych závažové ;) . Jsou sice trochu větší (okolo 130 - 140 cm) ale jsou preciznější,mají větší hodnotu a hlavně jsou přesnější. U pérovek,když se pružina odvíjí ke konci,tak se začnou zpomalovat.
Registrovaný uživatel
Tak děkuji za informace. Na ty závažový se mrknu a časem určitě nějaké koupím. S tím místem to máme stejné. Já zase musím sundat nějaký ten obraz. Už mě všichni říkají, že to u mě vypadá, jako ve starožitnictví, ale já si hold nedám říct.Dýchá na mne kus historie tím spjatá..
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
Tak děkuji za informace. Na ty závažový se mrknu a časem určitě nějaké koupím. S tím místem to máme stejné. Já zase musím sundat nějaký ten obraz. Už mě všichni říkají, že to u mě vypadá, jako ve starožitnictví, ale já si hold nedám říct.Dýchá na mne kus historie tím spjatá..
Jaroušku jsi nakažen a není ti pomoci :D Nakazil ses nemocí, která není smrtelná , ale je nevyléčitelná a zove se sběratelství. Teda ona může být smrtelná v případech, kdyby jsi začal sbírat i staré bambitky a žena tě jednou z nich nakonec z lásky, aby ses netrápil odpraví :P
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 27. 12. 2018, 21:51. »
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
jardelll napsal
Tak děkuji za informace. Na ty závažový se mrknu a časem určitě nějaké koupím. S tím místem to máme stejné. Já zase musím sundat nějaký ten obraz. Už mě všichni říkají, že to u mě vypadá, jako ve starožitnictví, ale já si hold nedám říct.Dýchá na mne kus historie tím spjatá..
Jaroušku jsi nakažen a není ti pomoci :D Nakazil ses nemocí, která není smrtelná , ale je nevyléčitelná a zove se sběratelství. Teda ona může být smrtelná v případech, kdyby jsi začal sbírat i staré bambitky a žena tě jednou z nich nakonec z lásky, aby ses netrápil odpraví :P


:lol:
Na bambitky Jirko nejsem,spíše se ještě hledám a nemám přesně stanovený nějaký druh, co bych sbíral.Tu koupím obraz, jindy zase kávový servis, teď zase pendovky..
Bohužel okolí proto nemá pochopení:-)
Registrovaný uživatel
To je první fáze nemoci ... kvantita a sbírání všeho možného bez nějaké koncepce, prostě jen hromadíš bez ladu a skladu. Já ve svých začátcích měl třeba 25 kus§ hodin, 35 kusů bojových šavlí z 19 tého století, měl jsem přeobrazováno a tak podobně. Dlouho jsem nechtěl uznat argument ženy, že náš dům není muzeum. Pak jsem si to uvědomil a věci několikrát přetřídil a prodal. Dnes mám JEN dvoje pendlovky (závažovky), šavle žádné a obrazy jen ty, co stojí za to. Z porcelánu taky to, co stojí za to a to je ta druhá, lepší fáze sběratelství. A pokud si něco koupím, tak hodně dlouho zvažuji, jestli to fakt do bytu potřebuji a pokud ano, tak se bez skrupulí zbavím něčeho jiného. On moderní byt musí být sklouben se starožitnostmi citlivě a nesmíš z něj udělat muzeum to nevypadá pěkně a žádná ženská s tím nebude souhlasit pokud není stejně založená a pak tvrdě narazíš na její odpor. Já mám doma historičku , která má staré věci ráda, ale muzeum si z našeho domu nenechala udělat a je to správně .... musím teď uznat. Protože to pak není sběratelství , ale mánie shromažďovat ... to už pak opravdu může být nemoc, ale opravdová ... No a teď se stane, že když já chci něco prodat, tak mi to žena nedovolí a je to paradoxně opačně :D
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 28. 12. 2018, 7:51. »
Registrovaný uživatel
Další věc.. on ti to Fénix řekl diplomaticky ... je rád, že sis koupil hodiny a stejně, jako já a třeba Nick. ALE koupil sis obyčejné pérovky za normální cenu dá se říct, takže jsi plus mínus neprodělal. Vykašli se na to a kup si třeba jen dvoje hodiny, ale pořádné pendlovky a závažové na pérovky se vyprdni. Víc toho nekupuj, nemá to cenu, protože budeš zase jen hromadit a doma se hádat. Kup si dvoje a pořádné tím to hasne. Dobrá rada kluku , protože si ušetříš peníze a hádky se ženou, která bude mít bohužel pravdu. Když se tak rozhodneš, tak dej odkaz na hodiny, co chceš koupit a my ti to schválíme, nebo ti řekneme NEKUPUJ TO. Fénix to dobře zná, taky tak začínal a teď kde se na něj hrabu, protože je o 100 % dál než já. A o Nickovi ani nemluvím, ten by mohl vyučovat na katedře hodinářské vysoké školy. :D
Registrovaný uživatel
Tak já zase nekupuji Jirko všechno. Líbí se mi porcelán z období Art Deco, obrazy-sbírám dva malíře, staré sklo, kabinetky a teď jsem si pořídil ty pérovky. Jedny závažový si pořídím, ale to budu potřebovat svolení, páč deset litrů a více už musím mít souhlas ženské. :-)
Registrovaný uživatel
jardelll napsal
Tak já zase nekupuji Jirko všechno. Líbí se mi porcelán z období Art Deco, obrazy-sbírám dva malíře, staré sklo, kabinetky a teď jsem si pořídil ty pérovky. Jedny závažový si pořídím, ale to budu potřebovat svolení, páč deset litrů a více už musím mít souhlas ženské. :-)
V pořádku, ale než dáš deset litrů a víc, tak to dej sem a my ti řekneme jestli to má tu cenu. Jde o to, abys nemusel investovat do jejich dalších oprav, nebo úprav a nepřišly tě dráž než je nezbytné. Jde o to, že ty si je sám nezprovozníš , neopravíš stroj a bednu si taky nedáš dohromady. Prostě ti poradíme hodiny, které koupíš a rovnou pověsíš. Když kupuješ nové auto, tak taky předpokládáš, že třeba 4 roky neinvestuješ do oprav.Koupíš a jezdíš...Hlavně, když pak bude malý problém s chodem, tak to nemám k tobě daleko a nebo zavoláš, telefon máš...
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 28. 12. 2018, 10:12. »
Registrovaný uživatel
Teď už mysli hodinářsky a rozlišuj hodiny na pérovky (péro) a pendlovky (závaží)... to bude začátek.Všem hodinám , které mají pendl říká pendlovky jen nýmand a naprostý laik, to už teď nebudeš ;)
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 28. 12. 2018, 10:18. »
Moderátor
Chlapci, velmi rád jsi čtu vaše debatní příspěvky a to nejen v tomto chlívku.
Celkem chápu vaší(skladovací, rodinnou :) ) problematiku a docela živě jsi to umím při nadšené sběratelské vášni představit. ..
Pánové co takhle "zabrouzdat,,k numismatice,nebo notafilii, faleristice,či filatelii atd....krásné sběratelské oblasti a hlavně nezaberou tolik místa :)
Registrovaný uživatel
rád by som zablúdil k numizmatike alebo filatelii.Musel by som zas študovať danú problematiku a v mojom veku už sa mi nechce.Tiež je to krásne zberatelské odvetvie.Raz som mal na návšteve zberatela faleristiky ktorý skonštatoval že mi závidí zbieranie hodín,pretože ja mám zbierku stále na očiach a on musí všetko vyťahovať zo šuplíkov keď chce vidieť svoju zbierku
Registrovaný uživatel
lachtan napsal
jardelll napsal
Tak já zase nekupuji Jirko všechno. Líbí se mi porcelán z období Art Deco, obrazy-sbírám dva malíře, staré sklo, kabinetky a teď jsem si pořídil ty pérovky. Jedny závažový si pořídím, ale to budu potřebovat svolení, páč deset litrů a více už musím mít souhlas ženské. :-)
V pořádku, ale než dáš deset litrů a víc, tak to dej sem a my ti řekneme jestli to má tu cenu. Jde o to, abys nemusel investovat do jejich dalších oprav, nebo úprav a nepřišly tě dráž než je nezbytné. Jde o to, že ty si je sám nezprovozníš , neopravíš stroj a bednu si taky nedáš dohromady. Prostě ti poradíme hodiny, které koupíš a rovnou pověsíš. Když kupuješ nové auto, tak taky předpokládáš, že třeba 4 roky neinvestuješ do oprav.Koupíš a jezdíš...Hlavně, když pak bude malý problém s chodem, tak to nemám k tobě daleko a nebo zavoláš, telefon máš...


Jasně Jirko, že se před koupí závažových hodin poradím, děkuji.Rád si vyslechnu názory lidí, co mají zkušenosti po stránce sběratelské a co do toho dělají.Je to hezký koníček a ty moje pérovky byly pro mne cenově dostupné.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Chlapci, velmi rád jsi čtu vaše debatní příspěvky a to nejen v tomto chlívku.
Celkem chápu vaší(skladovací, rodinnou :) ) problematiku a docela živě jsi to umím při nadšené sběratelské vášni představit. ..
Pánové co takhle "zabrouzdat,,k numismatice,nebo notafilii, faleristice,či filatelii atd....krásné sběratelské oblasti a hlavně nezaberou tolik místa :)


Jo filatelie je také hezký obor. Mám album po dědovi a jsou v něm protektoriátní známky. Až budu v důchodu,tak za 30let,tak bych se tomu i věnoval. Nohy v teple, v uších naslouchátka, lupu a povalím. :-)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Starožitnosti » Staré pendlovky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1