Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Staré pendlovky

Vykupminci.cz
Numisargo

Staré pendlovky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Děkuji, sklo je s fazetou. Na konec 30 let jsem usuzoval z podoby loga na číselníku a z toho, že na zadní straně strojku jsem nenašel typické okřídlené kolo, nebo jinou značku firmy Kienzle. Také jsem si říkal, že tyhle typy číselníků se užívaly až v třicátých letech. Pokud by byly hodiny z přelomu 20 a 30let, tak jsem ještě raději ☺️.
Registrovaný uživatel
zdravím, dovolím si požádat o pomoc s určením a oceněním hodin z pozůstalosti po otci, díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jedná se o období Secese, staré jsou přes sto let. Jednozávažové podlahovky,to je mi hodně podezřelé a to tak,že by se možná mohlo jednat o zajímavější kousek. Ale pro to bychom otřebovali foto strojku zezadu,abychom určily,zda jsou obyčejné nebo třeba měsíční či tříměsíční..nevíte náhodou Vy, jak dlouho jedou na natažení?
Registrovaný uživatel
tak to bohužel nevím, až se k nim opět dostanu pokusím se nafotit hodinový strojeka doplním fotky. díky za info
Registrovaný uživatel
Ok. Dělalo by to docela rozdíl v ceně..ideální by bylo,kdybyste je i natáhl a pustil,at víte.
Registrovaný uživatel
když on je trochu problém to, že já jsem v berouně a hodiny jsou v opuštěném bytě na vysočině. a přiznám se, že s nima chci manipulovat co nejméně abych je nepoškodil
Registrovaný uživatel
Tak aspon tu fotku hodinového stroje zezadu teda..a pokud tam máte i jiné hodiny,tak taky fotky zezadu.
Registrovaný uživatel
velké hodiny už žádné, jen několik náramkových a kapesních (stříbrné i zlaté)
foto mohu poslat třeba emailem
můj je
lehrak@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem. Pročetl jsem tuto diskuzi a nechci zakládat nové téma,tak se obracím na vás. Ve sběratelství a znalostech konkrétních věcí jsem úplný analfabet :-). Můj příběh zní tak. Už jako dítě jsem obdivoval krásně pendlovky u sousedů. Pan soused nám dětem předváděl jak odbývají. K tomu měl ještě kukačky a my čekali až se ta potvora ukáže venku :-) . Dnes už mi je 42.let a při mé práci občas u zákazníků vidím pěkně hodiny. Většinou to mají dědictví a dokonce jeden pán našel krásné perovky u kontejneru. Ve mě se probudila touha mít něco tak krásného doma ale jak jsem psal nic o tom nevím a každý by mě utahl na nudli. Me finance jsou omezené ale věřím že i s vaší pomocí něco najdu. Kvůli financím by mi nevadily perovky. Líbí se mi takový ten vyřezávaný styl. Ne secesní. To se mi fakt nelíbí. Chci ať jsou hodiny funkční a hlavně původní. Žádná replika. Drobné opravy nevadí ale štvala by mě jiná krabice než původní. Prosím jestli někdo na něco narazíte tak prosím o info. Z bazose,Aukra apod.uz mi jde hlava kolem.

Ještě prosím o radu jak na manželku. Ta se bojí že v noci neusne :-) .
Pavel
Registrovaný uživatel
na manželku jednoducho,buď ju nejak vysiliť aby tvrdo spala a nepočula odbíjanie hodín,alebo kúpiť jednozávažové hodiny,ktoré nebijú.Je ešte možnosť zakúpenia hodín ktoré odbíjajú na tyčku,tam je ten zvuk príjemnejší.Zaujímavé je že moja si už zvykla na odbíjanie hodín tak,že keď hodiny zastanú tak ich musím natiahnuť aby jej to v bitie nechýbalo
« Poslední úpravu provedl(a) nick1 v 24. 6. 2019, 12:44. »
Registrovaný uživatel
Jak říká Nick. Nebo koupit zrovna čtvrtky,které mají páčku na vypnutí bití- ale nemají to všechny. Já mám jen jedny takové a ještě secesní. Ale ty jsou cenově jinde..no a v nejhorším případě..u dvouzávažovek to jde odstavit na noc ve strojku pomocí kolíku na prádlo..zafixuje se početník bití aby nenapadal a nebudou odbíjet.
Registrovaný uživatel
Jinak u perovek to odstavit nejde. Tam je západkové kolo většinou..
Registrovaný uživatel
Bude si muset holka zvyknout. Teď jen něco vybrat.
Registrovaný uživatel
záleží od stavu a typu hodín a finančných možností
Registrovaný uživatel
Něco v tomto stylu:
https://ostatni.bazos.cz/inzerat/105365301/Starozitne-hodiny.php

První obrázek.
Cena 6900kc.
Registrovaný uživatel
prvý obrázok sú predražené pérové hodiny,to by som nikdy nekúpil
Registrovaný uživatel
Z tohoto důvodu jsem tu oslovil vás.
Registrovaný uživatel
treba hľadať a čakať,niečo sa určite objaví.Ale pérovky nekupujte,sú to dosť nepresné a nepoľahlivé hodiny.Pri odvíjaní pružiny stroj spomaľuje.Radšej dajte viac korún a kúpte si závažové hodiny.Tam je rovnomerný ťah,takže idú presne
Registrovaný uživatel
Takže Historismus. Co tyhle ? https://aukro.cz/zavazove-hodiny-original-6949992129 Šel bych do výše 8000 protože jsou to jen Junghansy. Ale záleží na vás a na částce,kterou chcete investovat.
Registrovaný uživatel
Prosím o posouzení. Psal jsem na inzerát o více info.

https://nabytek.bazos.cz/inzerat/105214654/Pendlovky.php
Registrovaný uživatel
4000 je dobrá cena.Chýba síce vrch na skrinke,ale to sa dá dokúpiť aj samostatne
Registrovaný uživatel
Co přesně tam chybí?
Registrovaný uživatel
niečo takéto.Len je to inzerát starý mesiac,takže neviem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hodiny ještě mají. Mám telefon na rodiče prodávajícího. Ti to prodávají.
Registrovaný uživatel
tak by som neváhal,ale ani toto nie je najhoršie,skrinka je pekná https://nabytek.bazos.cz/inzerat/106144421/Prodam-stare-hodiny.php

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 7 8 9 10 11 12 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Staré pendlovky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1