Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » staré rakousko

Vykupminci.cz
Numisargo

staré rakousko

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Můžu se zeptat, jak se pohybují ceny známek starého rakouska. Mám možnost něco koupit, ale vůbec nevím ceny. Kvalita je taková, že něco je ražené, něco neražené, ale pro změnu přilepené buď celá, nebo nálepkou. Vím, že můj dotaz zní blbě, ale pán co to nabízí, chce 0,2 Kč za známku.
Moderátor
Staré Rakúsko znamená od prvej emisie z r. 1850 do 1918? V tom prípade tá cena 0,20 Kč za známku by mohla byť aj prijateľná.
Samozrejme záleží na tom, aká je skladba jednotlivých emisii. Či je tam viac z prevej, druhej atď emisie, alebo z posledných emisii počas 1.svetovej.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Dík. Existuje nějaký český katalog těchto známek, nebo alespoň trochu přehled někde na internetu??
Moderátor
Existuje. Hirš: Rakousko 1850 - 1918.
Moderátor
kdybys to nechtel, tak ja to koupim :-)
Registrovaný uživatel
Tak jsem to donesl, je toho cca 4500 známek. Hirše mám půjčenýho, tak se na to kouknu a možná budu otravovat s nějakým dotazem. Jestli můžu :-)
Registrovaný uživatel
Nadviazem na prispevok Dračka č,15 z temy "Hadacie vlakno".Mimochodom to pomenoval velmi presne a da sa s tym suhlasit.Ano bolo bi super zachovat určitu odbornu uroven debaty a preto skusim otvorit odbornu debatu k tejto velmi zaujimavej Felpostkarte.Ide o polnu postu zaslanu z Felddrachenstation 1 Kat.č.12-02-01.Felddrachenstation sluzili ak sa nemylim ako pozorovacie meteorologicke stanice a vyskyt je velmi vzacny.Ak ma niekto dalsie poznatky budem rad.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Jsem začátečník a mám několik takovích dopisů jedná se hlavně o faktury jsou v hrozném stavu váleli se někde na půdě, Většinou patřejí jednomu jmenovateli Panu Reslerovi s Chomutova , Jsou tam zajmavé razítka a na některých dopisech je vidět hlubotisk nějakého razítka nevím jestli to je poštovní nebo vírobce papíru , Můžete my ktomu něco vzdělit ? Po případě zda-li to má nějakou hodnotu. (vím že je to v hrozném stavu ) Díky Karlos729

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Karlosi .1.Nedavaj ten isty prispevok do viacerych vlakien-videl som ho aj v inom vlakne.2.Ak sa ma niekto vyjadrit k znamkam tak potrebuje detailnu fotku.Z toho co sa da "rozpoznat" to vidim na cenu cca 5€ kus
_______________
Registrovaný uživatel
Pokusim se o lepší fotky a omlouvam se počítače skeneri a tady ta technika to je na zedníka moc .
Registrovaný uživatel
Ok.Neber to ako kritiku ale ako radu.Urcite najdes niekoho v rodine kto ti poradi ako to orezat.Nejak takto...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
dobré ráno jsem noční motýl a tak procházím co jen jde a proto že jsem nově přihlášen mám prosbu není v těch známkách starého rakouska i Mi. 41 s datem v razítku 1868+1871+1873? mohu vyměnit za jiné letopočty sbírám kalendář roků od všech hodnot této emise Mi. 35 - 41 /jinak RU dělá asi 60 let a vše opouštím jen
jsem si ponechal tuto 6 emisi. Předem děkuji za vaši laskavou odpověď Winterling
mail jiriwinterling@email.cz pokud pošlete sken není problém pomoci jak s určením
typů či podtypů i případných prodejních cen
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Nadviazem na prispevok Dračka č,15 z temy "Hadacie vlakno".Mimochodom to pomenoval velmi presne a da sa s tym suhlasit.Ano bolo bi super zachovat určitu odbornu uroven debaty a preto skusim otvorit odbornu debatu k tejto velmi zaujimavej Felpostkarte.Ide o polnu postu zaslanu z Felddrachenstation 1 Kat.č.12-02-01.Felddrachenstation sluzili ak sa nemylim ako pozorovacie meteorologicke stanice a vyskyt je velmi vzacny.Ak ma niekto dalsie poznatky budem rad.
Nechcem sa opakovat ale po 2 tyzdnoch ani ","
Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Ja viem ze na tuto cast poštovej historie treba uz slušny prehlad a nie kazdy sa s tym už stretol.Nemam rad nezodpovedane otazky tak som patral v poriadne starej literature.Stanica poveternostnych balonov 1. bola v marci 1918 v zostave velitelstva skupiny vojsk arcikniezata Jozefa na Talianskom fronte s polnou postou 623 v Gries.Rucne pisany červeny napis je asi zaznam o cenzure.Ale rad si vypočujem aj vaše komentare.
_______________
Registrovaný uživatel
Felddrachen - tak niečo sa mi predsa podarilo dopatrat a vidim to prvý krat.Použita literatura:Reindhard Keimel -Osterreichs Luftfahrzeuge

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Ahoj,
tu je hystoria tych meteorologickych stanic:
https://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwja-tfwgLTJAhXDjSwKHRYcDv8QFggvMAM&url=http%3A%2F%2Faustria-forum.org%2Fattach%2FAEIOU%2FZentralanstalt_f%25C3%25BCr_Meteorologie_und_Geodynamik%2C_ZAMG%2FGeschichte%2520ZAMG.pdf&usg=AFQjCNGL5G7fsaV1G5KY6E-Vaa3HFRiaqQ
A.
Registrovaný uživatel
Dakujem Adri
_______________
Registrovaný uživatel
Ahoj
Ukaz to aj v Altpostgeschichte Forum, urcite sa ta diskusia rozvinie..a najdu sa dalsie informacie ktore ta mozu zaujimat.
Je to velmi zaujimave!
A.
Registrovaný uživatel
Ahoj .
Adri vidim že si velka optimistka.Tu sa tejto časti poštovej historie skoro nikto nevenuje a ja si to vyberiem do exponatu,a nejak to nemam s kym konzultovat.
Nevie nahodov niekto odkaz na literaturu kde je niečo o tychto razitkach.Su datovane 26.VIII.1916.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Optimistka :D

to budu Feldpost razitka, urcite to najdeme ;)

Tu je Tirolfront, mohlo by ta zaujimat:
https://de.wikipedia.org/wiki/K.u.k._Luftfahrtruppen#Einsatz_im_Ersten_Weltkrieg
A.
Registrovaný uživatel
dobrý den milá Adri měl bych prosbu a to přečíst ručně dopsané místo odeslání
posílám sken a není mi jasný důvod přepsání předem díky za ospověď Jirka z Moravy jo vzadu je správné příchozí razítko z Prahy

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj,
je mi luto neviem to rozlustit..
A.
Registrovaný uživatel
Adri napsal
Ahoj,
je mi luto neviem to rozlustit..
A.

díky to se nedá nic dělat Jirka
Registrovaný uživatel
jestli jde o to nad známkou, tak je to Herrndorf nebo Herrendorf
Registrovaný uživatel
m o něco chytřejší
Lukas105s napsal
jestli jde o to nad známkou, tak je to Herrndorf nebo Herrendorf

díky zase jsem o něco chytřejší, ale k rozluštění záhady dopsání názvu města a data přes známku to moc neprospělo Jirka z Moravy

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Rakousko » staré rakousko

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1