Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Staré zlaté zuby-odstranění zbytků zub.skloviny

Vykupminci.cz
Numisargo

Staré zlaté zuby-odstranění zbytků zub.skloviny

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Preventívne som zmazal obrázok, postačí poradenstvo :roll:

Nevím, jestli to sem také patří, ale poradí prosím někdo, jak odstranit zbytky zubů a zubní skloviny ze starých zlatých zubů po prababičce (pravděpodobně ještě z doby Rakousko-Uherska), aby zůstalo jen čisté zlato, které by se dalo prodat. Napadlo mě, jestli by se to nedalo nějak rozpustit např. v kyselině sírové (v té by mělo zlato zůstat a zbytek by se rozpustil) nebo tak nějak podobně. Ryzost takovéhoto zlata by měla být asi 650/1000, jestli se teda nepletu, kdyžtak mě opravte. V příloze zasílám foto těchto zubů. Předem všem děkuji .
« Poslední úpravu provedl(a) grofik v 24. 8. 2012, 19:53. »
Moderátor
To je nechutne - jakou to má spojitost se sberatelstvim?
Registrovaný uživatel
Vždyť jsem psal, že nevím jestli to sem také patří, takže jestli jsem se někoho dotkl, že jsem chtěl jen poradit, tak se velice velice omlouvám, příp. můžete tento příspěvek smazat. A jestli se nepletu, tak i zlato se také sbírá a to v jakékoli podobě ( mince, šperky, zlomkové zlato, zlaté balouny, slitky atd atd). Pokud i přesto někdo poradí, tak budu moc rád. Tyto zuby jsem zdělil společně s nějakými dalšími mincemi, obrazy, drobnými starožitnostmi a nábytkem, tak je přeci nevyhodím, jen jsem je chtěl vyčistit a prodat.
Registrovaný uživatel
tomasj:
zajdi do prvej zubnej techniky (labaku), tam by to mali spravit.

a inac fakt je to des, a to som zubny technik. bol.

tie zbytky korenov su sila :twisted: :shock:
_______________
Registrovaný uživatel
inak, kolko by si chcel za necistene, tak jak su ?
ja tu robotu spravim za teba :twisted: :twisted: :twisted:

jacisin76@yahoo.com
_______________
Registrovaný uživatel
ked tak teraz nad tym rozmyslam,
ak su tie biele fazety skutocne z dob R-U,
tie mostiky maju pre mna vecsiu cenu tak jak su.
je to dobova ukazka dentalnej praxe.
a do zberatelstva to urcite patri.

ako zubny laborant mam ozaj eminentny zaujem o tieto ukazky doboveho osetrenia.
obzvlast ma zaujala absencia bielych fazet uz od premolarov.
tiez by ma zaujimalo ci je oplastenie pilierov liate alebo plechove.
_______________
Moderátor
Prababička se nejspíš vrtí v hrobě. Akorát je mi divný, jak to, že je nemá s sebou?
Registrovaný uživatel
Co jsem se dočetl, tak se zlaté zuby vždy nebožtíkům vyndavaly a pohřbívali se bez nich a tyto vyjmuté zlaté zuby po pohřbu dostávali pozůstalí.
Moderátor
TomasJ napsal
Co jsem se dočetl, tak se zlaté zuby vždy nebožtíkům vyndavaly a pohřbívali se bez nich a tyto vyjmuté zlaté zuby po pohřbu dostávali pozůstalí.


Nic ve zlém, ale v lepších rodinách tato praxe není a nebývala zvykem... 8)
Registrovaný uživatel
to mi pripomenulo toto :D
Slunce, seno, erotika - Echt gold!
http://www.youtube.com/watch?v=yWdKTf1I2t8
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Maaaaaaaaaaaaaaaalo ?? pani tolik zlata si pohromade vydel kdy ?? a todle sou zuby po tatinkovy este ze staryho rakouska !!! a to byval golt ECHT GOLD !!!!!!! NAKEJ GOLD !!!!! :D :D :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Moderátor
jano7B9 napsal
Maaaaaaaaaaaaaaaalo ?? pani tolik zlata si pohromade vydel kdy ?? a todle sou zuby po tatinkovy este ze staryho rakouska !!! a to byval golt ECHT GOLD !!!!!!! NAKEJ GOLD !!!!! :D :D :D


Svatá pravda, tenhle typ lidiček Ti klidně vytrhne z prdele zlatý chlup, když se na tom dá něco vydělat...
Registrovaný uživatel
podla sposobu sundani tych mostikov, babicka bola pri plnom vedomi.
tie narezane korunky tomu nasvedcuju, takto sa strhavaju mostiky pacientovi pri vedomi. (vlastna skusenost).
post mortem by sa s tym nik takto nesral.
_______________
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Prababička se nejspíš vrtí v hrobě. Akorát je mi divný, jak to, že je nemá s sebou?


taktiez z vlastnej skusenosti,
za totaca bolo dobrym zvykom babkam a dedkom vytrhat aj posledne zuby (no naco vam to bude!)
sak my vam spravime krasnu totalku! (klapacky do pohara).

spomente si na vlastnych starkych - vsetci mali zuby v sklenicke.
_______________
Registrovaný uživatel
TomasJ napsal
Preventívne som zmazal obrázok, postačí poradenstvo :roll:

Nevím, jestli to sem také patří, ale poradí prosím někdo, jak odstranit zbytky zubů a zubní skloviny ze starých zlatých zubů po prababičce (pravděpodobně ještě z doby Rakousko-Uherska), aby zůstalo jen čisté zlato, které by se dalo prodat. Napadlo mě, jestli by se to nedalo nějak rozpustit např. v kyselině sírové (v té by mělo zlato zůstat a zbytek by se rozpustil) nebo tak nějak podobně. Ryzost takovéhoto zlata by měla být asi 650/1000, jestli se teda nepletu, kdyžtak mě opravte. V příloze zasílám foto těchto zubů. Předem všem děkuji .


Odstranovani zbytku zubu bych dnes vubec neresil. Dnes existuji vykupny zlata, ktere si s tim poradi sami - pred Vami zlomky zlata v peci roztavi, takze zbyde prakticky jen kov (sllitek), ktery pred Vami podrobi digitalni analyze ryzosti a behem 10ti minut mate penize v kapse.
Cim starsi zubni zlato, tim VETSINOU vyssi ryzost!
Ctete treba tady: http://www.avarrio.cz/vykup-zlata-stribra.php

Co ja vim, tak driv se neboztikum vetsinou opravdu zubni zlato vyndavalo a davalo se pozustalym, pokud se tak nestalo, tak to udelali vetsinou barbarsky sami zrizenci krematoria (pokud byl zemrely spalen). Pokud byl pochovan do rakve, tak to vetsinou udelali ruzni vykradaci hrobu..
Muj kamarad si nekdy v 1982 vylomil predni zub a stat mu dal zlatej (vzdycky se za to stydel). Na bilej mel narok az v 18ti. Ten zlatej zub patril statu, on za nej nic neplatil. Kdyz mu v 18ti dali bilou nahradu, tak mu zlato samozrejme zase sebrali.

Ja si pamatuju, ze jeste v 70 letech pobihali v ulicich duchodci, kteri meli v puse zuby stribrny nebo dokonce nejaky zelezny? :-))
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Ryzost takovéhoto zlata by měla být asi 650/1000, jestli se teda nepletu, kdyžtak mě opravte.

Ryzost muze byt (a pravdepodobne i bude) vyssi!! Takto vam to nikdo nerekne.. Driv /za RU, 1 rep./se zuby delaly z velmi kvalitniho zlata.. ale samozr. taky zalezelo na financni situaci majitele etc..
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Prababička se nejspíš vrtí v hrobě. Akorát je mi divný, jak to, že je nemá s sebou?


Bezna praxe.. taky mam doma 2 zlate zuby pro predcich, a do vykupu zlata je lide dodnes stale nosi prodavat. Driv si lidi zubni zlato schovavali - kdyz prisel sam o zub, tak stare zuby dal zubari, ten je jen pretavil a udelal z nich zase nove.
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
TomasJ napsal
Co jsem se dočetl, tak se zlaté zuby vždy nebožtíkům vyndavaly a pohřbívali se bez nich a tyto vyjmuté zlaté zuby po pohřbu dostávali pozůstalí.


Nic ve zlém, ale v lepších rodinách tato praxe není a nebývala zvykem... 8)

A v ještě lepších rodinách přidali nebožtíkovi do hrobu koně, manželku a pár otroků
:D ;)
Moderátor
Turtle opet nezklamal.. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Si pamatuju na "Televizni Noviny" nekdy z konce 70 nebo zacatku 80 let?, kdy pochovavali cikanskyho krale.. cikani/romove ho na zaberech zasypavali petistovkama a hazeli mu do rakve zlato.. Pochybuju, ze hned druhej den nebyl hrob kompletne vykradenej (pokud teda nebyl hlidanej) :-)
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Moderátor
elle napsal
Pavel_III napsal
Prababička se nejspíš vrtí v hrobě. Akorát je mi divný, jak to, že je nemá s sebou?


Bezna praxe.. taky mam doma 2 zlate zuby pro predcich, a do vykupu zlata je lide dodnes stale nosi prodavat. Driv si lidi zubni zlato schovavali - kdyz prisel sam o zub, tak stare zuby dal zubari, ten je jen pretavil a udelal z nich zase nove.

Tak zase, ony i zlaté zuby občas vypadnou (taťkovi jednou vypadl do polívky - měl je od války, když byl totálně nasazen v lese a jak káceli ...), ale ty popisované (a dle obrázku) na toto zkrátka nevypadaly.
Registrovaný uživatel
TomasJ napsal
Co jsem se dočetl, tak se zlaté zuby vždy nebožtíkům vyndavaly a pohřbívali se bez nich a tyto vyjmuté zlaté zuby po pohřbu dostávali pozůstalí.

jasne ,ja to cetl take,to bylo v regionech Buchenwald,Majdanek nebo Treblinka
beznou praxi...
Registrovaný uživatel
Maxmilian napsal
TomasJ napsal
Co jsem se dočetl, tak se zlaté zuby vždy nebožtíkům vyndavaly a pohřbívali se bez nich a tyto vyjmuté zlaté zuby po pohřbu dostávali pozůstalí.

jasne ,ja to cetl take,to bylo v regionech Buchenwald,Majdanek nebo Treblinka
beznou praxi...

Ale tam ich asi pozostalý nedostávali ...
Registrovaný uživatel
elle napsal
Ryzost takovéhoto zlata by měla být asi 650/1000, jestli se teda nepletu, kdyžtak mě opravte.

Ryzost muze byt (a pravdepodobne i bude) vyssi!! Takto vam to nikdo nerekne.. Driv /za RU, 1 rep./se zuby delaly z velmi kvalitniho zlata.. ale samozr. taky zalezelo na financni situaci majitele etc..


Tak jsem byl dnes v jednom zlatnictví, zda by mi neudělali zkoušku na ryzost tohoto zubního zlata. Udělali to zkouškou na kameni (buližníku), nakreslili několik čar tímto zlatem na kamen a pak je pokapali zkušební kyselinou (měli ale jen ty 2 nejběžnější koncentrace na určení 14K a 18K zlata) a zlato zůstalo na kameni po aplikaci obuch koncentrací, paní mi řekla, že je to tedy min.18K zlato a možná že bude ryzost ještě vyšší, to už ale není schopna určit. Tak jsem pak ještě obešel několik dalších zlatnictví, než jsem narazil na jedno, kde měly tu zkušební kyselinu i na 22K zlato a světe div se , po načrtnutí několika čar na buližník a po pokapání touto kyselinou s koncentrací na zkoušku 22K zlata zlato stále drželo, pán říkal , že jemně mizí kraje a tudíž , že by se ryzost měla pohybovat někde kolem 900/1000, dále mi řekl, že opravdu není třeba nic čistit, že se to celé roztaví a zbude jen to zlato a ostatní shoří, pak se tento slitek ještě nechá změřit spektrometrem a tím se i určí úplně přesná ryzost. Myslíte, že se dříve používalo běžně na zuby i zlato s ryzostí okolo 900/1000 ?
Registrovaný uživatel
Stále sa používalo zlato takej ryzosti na zuby , čiže 22 karatové. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Staré zlaté zuby-odstranění zbytků zub.skloviny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1