Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » starožitné hodiny,určeni

Vykupminci.cz
Numisargo

starožitné hodiny,určeni

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den.Udělala jsem si radost a koupila krásné hodiny,bohužel prodejce o nich nevi vubec tak jsem pátrala az jsem vypatrala Badische Uhrenfabrik,1886,ale to mi nesedi ponevadz byla fabrika zalozena 1890,jeste je tam cislo 85 co nevim co znamena,Mám to prosim správně?Moc děkuji za kazdou odpověd.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Badische Uhrenfabrik AG byla zalozena 1860 takze to datum by sedelo ale spis to vypada to cislo jak 1386.
Registrovaný uživatel
Chybicka se vloudila,prvni moment jsem to precetla take jako 1386,ale to by asi nedavalo smysl pokud je to rok vyroby.
Registrovaný uživatel
peacemaker0007 napsal
Badische Uhrenfabrik AG byla zalozena 1860 takze to datum by sedelo ale spis to vypada to cislo jak 1386.


Sice jsem si nedávno řekl, že jsem s těmato stránkama definitivně skončil ale tohle mě zajímá. Tu firmu neznám ale co jsem googlil tak jsem našel,že skutečně vznikla až roku 1890, můžete prosím uvést zdroj, kde jste našel že vznikla dříve?
JInak tyto hodiny byly dle motivu vyrobeny určitě po roce 1890 a mohli být vyráběny tak v rozmezí cca 1890 - 1910. Výrobní číslo je malé, což by to přibližovalo k tomu roku 1890. A já osobně jsem potěšen, že ještě dnes si někdo koupí staré hodiny aby z nich měl radost a ne na překupování :) .
Registrovaný uživatel
Tie hodiny sú naozaj krásne:-)
Registrovaný uživatel
https://watch-wiki.org/index.php?title=Badische_Uhrenfabrik_Furtwangen_AG
keby ste lepšie hľadali tak nájdete.Ale podľa mňa je to sériové číslo a nie rok výroby.To by bolo x hodín označených rovnakým číslom
« Poslední úpravu provedl(a) nick1 v 9. 12. 2018, 11:14. »
Registrovaný uživatel
Informace o roku otevreni teto fabriky jsem nasel tady:

http://www.tronico.fi/OH6NT/docs/Clock_ID.pdf
Registrovaný uživatel
Ještě jeden poznatek při pátráni po stáři hodin.Roku 1886 otevřeli pobočku v Londýně(jsem se někde dočetla),hodiny biji stejně jak Big Ben,to bylo jedine co prodejci věděli,neni to voditko k roku výroby?Byli koupené v Anglii.
Registrovaný uživatel
to mohli kúpiť od otvorenia pobočky r.1886 až kým pobočku nezrušili.A odbíjanie typu Big-Ben používa veľa výrobcov až dodnes

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » starožitné hodiny,určeni

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1