Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Starozitne piano

Vykupminci.cz
Numisargo

Starozitne piano

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den,

dalo by sa najst nejake info ohladne tohto stareho piana? Je uplne rozladene, ci ma cenu ho dat zrestaurovat?

Dakujem.
Saska

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Všechny informace o tomto výrobci jsou běžně na internetu dostupné. Co se týče restaurování, nejdříve si pozvěte ladiče pian ať se Vám na to mrkne. Pokud řekne, že je to kvalitní nástroj, který půjde naladit a bude dobře hrát pravděpodobně se vyplatí i restaurování.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Pokiaľ nepôjde naladiť , myslím určite pôjde. Pekné tiež ako dekor pokiaľ máte miesto na uloženie .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
:lol: Otěcko Felixe Holzmana je dobrý ladič pián
Registrovaný uživatel
kolem roku 1880,ořechová dýha,důležité je aby resonanční deska byla v pořádku,pokud má prasklinu - špatné uskladnění v minulosti ,tak je všechna námaha marná...
Registrovaný uživatel
Dakujem velmi pekne za reakcie, takze prvy krok by bol zavolat ladica pian. Az potom by sme vedeli, ci sa da opravit alebo nie a ostal by len ako kus nabytku. Este raz dakujem.
Registrovaný uživatel
Hladala som nieco na internete ohladom mena, ale Gustav Roesler nic (naslo mi asi 2 podobne piana, ale nic o cloveku). Vsade naslo Gustav Rösler. Je to ten isty clovek?
Registrovaný uživatel
sunny1sis napsal
Hladala som nieco na internete ohladom mena, ale Gustav Roesler nic (naslo mi asi 2 podobne piana, ale nic o cloveku). Vsade naslo Gustav Rösler. Je to ten isty clovek?



Jde o stejnou osobu.
Registrovaný uživatel
Pekný kus. Všetko ostatné bolo povedané.
Registrovaný uživatel
Dobry den, vsem dekuji za reakce, piano bylo naladeno a opet hraje. Jestli by nekdo umel odhadnout rok vyroby, byla bych moc rada. Vyrobni cislo je 686. Dekuji.
Registrovaný uživatel
Podle provedení cca 1890 - 1910.
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Podle provedení cca 1890 - 1910.


To je prave zahada, ladic piana ma dokument, kde jsou uvedene vyrobni cisla dle roku. Text zacina rokem 1875 a seriove cislo 1500. Nase ma daleko pod, tudiz musi byt z drivjesiho roku. Proto se snazim zjistit, o jaky rok by mohlo jit. Sam odhadl 1845-1870, ale dokument na potvrzeni zadny. I dle vnitrku je pry urcite drivjesi vyroby.
Registrovaný uživatel
A nemůže být starý jen ten hrací stroj, či jak to nazvat? Ta skříň těm létům totiž neodpovídá svým provedením.
Registrovaný uživatel
Jo a pozor, není to piano ale klavír. Nebyly třeba rozdílné čísla mezi piany a klavíry?
Registrovaný uživatel
http://www.concertpitchpiano.com/HowOldIsMyPiano.html
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
A nemůže být starý jen ten hrací stroj, či jak to nazvat? Ta skříň těm létům totiž neodpovídá svým provedením.


Urcite ne, pan ladic rikal, ze je vse autenticke a nedoporucuje menit ani jednu soucastku. Provedeni je selak, klavesy slonova kost, i vnitrek popisoval, ze je delany "jinak". Ja tomu nerozumim, on to popsal podrobneji.
Registrovaný uživatel
packa napsal
http://www.concertpitchpiano.com/HowOldIsMyPiano.html


Dekuji za odkaz, zkusime!
Moderátor
Prosím dotaz:
Známá si koupila podobný kus do svého pokoje, který je celkem slušně zařízen. Kolik stojí naladění piána od slušné a znalé firmy. Upozornil jsem ji, že 10 000 Kč bude cena zcela normální a byl jsem za ........ Můžete mi trochu poradit? Děkuji.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Prosím dotaz:
Známá si koupila podobný kus do svého pokoje, který je celkem slušně zařízen. Kolik stojí naladění piána od slušné a znalé firmy. Upozornil jsem ji, že 10 000 Kč bude cena zcela normální a byl jsem za ........ Můžete mi trochu poradit? Děkuji.


Ja jsem platila za naladeni, vyjezd a doplneni 5ks strun 4200kc.
Moderátor
jejda-jejda, to byla z mé strany špatná odpověď, děkuji za fundovaný odhad.
Registrovaný uživatel
Naladění počítají 600 - 900 Kč, trvá to hodinu, max 2 hodiny při problému. Ceny strun jsou různé podle výrobců - jako u všeho. Na struně se nic cenově nepozná, musí se věřit pijanovi.
https://novotny-klaviry.cz/cenik
Moderátor
Přiznání:
Já se ptám, neb ta moje známá zaplatila 10 000 Za ladění. No říci ji to nemohu ani naznačit. Jen se mi to zdálo hodně až moc. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Prsknite sem nejaký kontakt na tú známu Altmanne... Zaplače nad tým, že Vás stretla. :mrgreen: :mrgreen:
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal
Prsknite sem nejaký kontakt na tú známu Altmanne... Zaplače nad tým, že Vás stretla. :mrgreen: :mrgreen:
-s-
...................anebo jej zbije !!! :mrgreen:
Moderátor
Nasel jsem toto:
"Gustav Rösler v roce 1878 založil dílnu vyrábějící piana stejnojmenné značky."

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Starožitnosti » Starozitne piano

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1