Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Starožitné sloupové hodiny

Vykupminci.cz
Numisargo

Starožitné sloupové hodiny

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den vážení,
jsem na tomto serveru po první a doufám, že vše zadám, tak jak je potřeba. Pokud bude někde chyba, omlouvám se dopředu.

Chtěl bych se zeptat, jestli by prosím někdo nevěděl bližší informace i těchto sloupových hodinách? Našel jsem někde, že se jedná o výrobu ve Vídni z období okolo roku 1815. Jsou plně funkční. Velikost 52 cm.

Děkuji za jakoukoliv radu, nebo směr, kde se můžu dopátrat k bližším informacím.

Petr Rudolf

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Set hodin.

Další hodiny, které se mi dostaly do ruky jsou vyfoceny pod tímto odstavcem. O těchto hodinách opravdu moc nevím a tak nejsem schopen poslat více informací.

Děkuji za radu.
Peterson75

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ty první jsou stolní čtvrtky Biedermaier a může to být 1815 nebo i později. Vzhledem k té centrální vterinovce je to hodně cenný kousek. Strojek je tzv. Vidensky. Ty druhé jsou pravděpodobně první čtvrtina 20.stol. a natahuji se zezadu. Foto strojku by neškodilo,bude tam výrobce. Spolu s těmi svicny je to zajímavý set ale nějak obrovskou cenu to nemá.
« Poslední úpravu provedl(a) Fenix188 v 16. 4. 2018, 6:36. »
Registrovaný uživatel
výroba stĺpikových hodín bola aj v Čechách na dosť vysokej úrovni,takže sa asi nedá jednoznačne určiť výrobca a pôvod.Obdobie výroby ba sa dalo len odhadom tipovať okolo 1830-1850.Tie druhé sú omnoho mladšie
Registrovaný uživatel
Je u těch prvních funkční bití? Jsem na mobilu a odsud to vypadá,že jsou ty poslední dirky prázdné..
Registrovaný uživatel
pre FENIX: keby chýbalo bitie tak by to kladivko asi vlastnou váhou sadlo na spružinu bitia.Pérovníky tam sú,takže nechýba bitie.Otázku funkčnosti nám musí objasniť majiteľ
Registrovaný uživatel
Muze byt skriple treba o spirálu. Ja taky myslim ze nic nechybi ten mobil zkresluje..to ja se ptam jen tak at rec nestojí ;)
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Ty první jsou stolní čtvrtky Biedermaier a může to být 1815 nebo i později. Vzhledem k té centrální vterinovce je to hodně cenný kousek. Strojek je tzv. Vidensky. Ty druhé jsou pravděpodobně první čtvrtina 20.stol. a natahuji se zezadu. Foto strojku by neškodilo,bude tam výrobce. Spolu s těmi svicny je to zajímavý set ale nějak obrovskou cenu to nemá.


Zdravím Fenixe188 - mockrát děkuji za odpovědi a za znalosti. Nepodařilo se mi nikde najít alespoň podobné hodiny, abych věděl, kde se cenově pohybují, nebo kde se můžu obrátit. Myslíte si prosím Vás, že je lepší se podívat do zahraničí nebo to řešit na domácím území? Děkuji za pomoc, musím se tu rozkoukat, vypadá to tady velmi zajímavě.. :-))
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Je u těch prvních funkční bití? Jsem na mobilu a odsud to vypadá,že jsou ty poslední dirky prázdné..


Večer, jak přijedu z roboty, tak to občíhnu a podívám se kde je klíč a zkusím je natáhnout opatrně. Mělo by být všechno komplet funkční.. Dám vědět.
Registrovaný uživatel
nick1 napsal
výroba stĺpikových hodín bola aj v Čechách na dosť vysokej úrovni,takže sa asi nedá jednoznačne určiť výrobca a pôvod.Obdobie výroby ba sa dalo len odhadom tipovať okolo 1830-1850.Tie druhé sú omnoho mladšie


Zdravím i nick1. Také Vám děkuji za doplnění info. Lze nějak to stáří zjistit na těch hodinách, protože, když jsem se díval po externí straně, tak jsem žádný údaj nenašel.. :-( Takže nevím jak objasnit záhadu vzniku a výrobce hodin.
Pěkný den. P.
Registrovaný uživatel
ja mám podobné hodiny bez značenia.Na zadnej stene skrinky mám akurát niečo napísané švabachom,a z toho som rozlúštil akurát rok 1837.Bohužial bez značky hodín sa výrobca presne určiť nedá.Tých výrobcov bolo pomerne veľa a vtedajšie právne normy v Rakúsko-Uhorsku asi nenútili nikoho aby si značil svoje výrobky.
Registrovaný uživatel
Fenix188 napsal
Ty první jsou stolní čtvrtky Biedermaier a může to být 1815 nebo i později. Vzhledem k té centrální vterinovce je to hodně cenný kousek. Strojek je tzv. Vidensky. Ty druhé jsou pravděpodobně první čtvrtina 20.stol. a natahuji se zezadu. Foto strojku by neškodilo,bude tam výrobce. Spolu s těmi svicny je to zajímavý set ale nějak obrovskou cenu to nemá.
Ja tam centralnu sekundovku nevidím,akurat je tam ručička,ako ukazovateľ dátumu.
Registrovaný uživatel
to je pravda,je tam kalendárová rúčka,asi si Fenix v rýchlosti na mobile prehodil slová alebo nenapísal čo myslel.Také veci sa stávajú pri telefónoch a ak sa veľmi ponáhľaš tak je to bežné.
« Poslední úpravu provedl(a) nick1 v 16. 4. 2018, 15:04. »
Registrovaný uživatel
Pravda..to ten mobil. Dík za opravu. Tady to zobrazuje tak,že su rád,že poznám ze to jsou hodiny :lol:
Registrovaný uživatel
Peterson75 napsal
Fenix188 napsal
Ty první jsou stolní čtvrtky Biedermaier a může to být 1815 nebo i později. Vzhledem k té centrální vterinovce je to hodně cenný kousek. Strojek je tzv. Vidensky. Ty druhé jsou pravděpodobně první čtvrtina 20.stol. a natahuji se zezadu. Foto strojku by neškodilo,bude tam výrobce. Spolu s těmi svicny je to zajímavý set ale nějak obrovskou cenu to nemá.


Zdravím Fenixe188 - mockrát děkuji za odpovědi a za znalosti. Nepodařilo se mi nikde najít alespoň podobné hodiny, abych věděl, kde se cenově pohybují, nebo kde se můžu obrátit. Myslíte si prosím Vás, že je lepší se podívat do zahraničí nebo to řešit na domácím území? Děkuji za pomoc, musím se tu rozkoukat, vypadá to tady velmi zajímavě.. :-))


Tak jak,jedou ? S tím prodejem..Nevim jak do zahraničí ale myslím že na starožitnosti o stáří více než 100 let je potřeba vývozní povolení..jedná se o pojem kulturní statek a spadá to do sekce nábytku..i když pochybuju,že by to někdo řešil. S tou cenou je to těžko..v galerii Ustar mají hodiny v odhadované hodnotě 120 000 000 a prodávali je za 55 000 000. A neprodali. Koupily je tuším za 2000 000. Je to na jednu stranu cennost a na druhou chybí poptávka. Ty vaše maji hodnotu v tisících a ted je otázka,zdali se prodají za 500kc nebo 25 000 nebo víc. Zkuste si namyslet nejakou představu a pokud jecrealna tak se jí drzte a cekejte na kupce.
Registrovaný uživatel
O ty sloupkové hodiny pokud jsou funkční bych měl zájem. Až budete mít představu o ceně dejte vědět. Díky
fr121@seznam.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Starožitné sloupové hodiny

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1