Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Díky Olivere za vyčerpávající analýzu. Stříbra tam opravdu moc neni :) za to mědi hromada :)
Registrovaný uživatel
Ahoj, dokážete někdo ocenit mince z obrázků? Pokud tedy vůbec stojí za to...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Další

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A poslední

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Z těchto fotek se nedá s určitostí říci ani zda jsou to vůbec všechno mince.
Moderátor
vracim se jeste k tomuto prispevku, konkretne k memu konstatovani:

oliver napsal
...pro rozhodnuti, zda je Zn i v pokoveni (mohlo by to klidne byt neco jako bily bronz) nebo zda pokoveni obsahuje jen Ag a Hg (a Pb) by se muselo jit na SEM/EDS.


tak nutne uz nemuselo. mel jsem napad, trosku jsem si pohral s pristrojem a udelal drobnou upravu a diky kolegialni vypomoci jsem ziskal kousek molybdenove folie. z ni jsem udelal clonku, takze jsem mohl snimat jen konkretni misto (pokovene / nepokovene). merena plocha byla zhruba 3x3 mm, tedy 10 mm2 (zkousel jsem i mensi - cca 1 mm2 - ale kvalita signalu byla uz velmi spatna).

to, co prezentuji jsou predbezna data, nejsou jeste vychytane ruzne drobnosti, ale je videt, ze to pujde. do budoucna si jeste muzu pohrat s lepsim poctem pulsu, at je na data vetsi spoleh, ale i tak je vysledek dost zrejmy.

co tedy vidime: cerveny zaznam je misto s pokovenim (plocha ve stite) a zde je patrne, ze je videt vetsi intenzita u stribra a rtuti, modry zaznam je zaznam z mista, kde vetsina pokoveni byla ztracena (ne ale uplne vsechno - proto je tam cast stribra a rtuti patrna - merenym mistem byla orlice). v miste, kde neni pokoveni, je nepatrne vetsi podil zinku a neprilis prokazatelne trosku vic olova. to znamena, ze zinek je hlavne v medenem jadru (ale ne ve vyznamnem mnozstvi) a olova je take spis vice v medi. vzhledem k ocekavane relativne male tloustce pokoveni a pomerne velkemu pruniku zareni v pripade RFA lze ocekavat, ze pri mereni pokoveneho mista ziskavame informaci pres pokoveni i z jadra (proto uvidime Zn i v miste pokoveni, byt by v samotnem pokoveni byt nemusi).

normalizaci jsem v tom prvnim pripade provedl na caru Cu(Kα1), ale bylo by asi lepsi to fixovat primo na molybden - Mo(Kα1). pokud se to udela (druhy zaznam), je zjevny pokles signalu medi v miste pokoveni (na vyrezu neni patrne), ale zaroven se lepe vyrysuji rozdily (vice Zn v oblasti bez pokoveni, stejne tak i Pb je prokazatelnejsi). to dobre potvrzuje predchozi zavery a zaroven je to asi i lepsim pristupem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Obrázky jsou stejný.
Moderátor
pouze zdanlive ;)
Registrovaný uživatel
Najděte pět rozdílů :) Na sedmnáctce je horní obrázek červenější.
Registrovaný uživatel
Technická analýza akciových trhov? :D
Oli, mám dojem, že si mi tento pokus vysvetľoval v aute po ceste do KH...
Moderátor
jojo, myslim, ale nemel jsem jeste vhodny material na clonu (hlinik co jsem zkousel pouzit nesel, prostrelilo to 1 mm hliniku :/)

jinak ty rozdily jsou videt, samozrejme s ohledem na intenzitu linii Cu a Mo ty zmeny nejsou giganticke, ale dulezite je, ze jsou videt a ze z nich lze vycist to potrebne. ja osobne jsem tim napriklad velmi nadsen :P
Registrovaný uživatel
Dokázal by to někdo prosím určit z těchto fotek?
Moc děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Patral bych timto smerem:
https://www.acsearch.info/search.html?id=1044690
Registrovaný uživatel
to isté píšu v múdrej knihe , že je to nemý brakteát z 13 storočia za vlády Boleslava Stydlivého 1243-1279
priemer 18mm váha 0,18g
kniha, Tisíc rokov mince polskej od T. Kalkowski
Registrovaný uživatel
Super, díky!
Registrovaný uživatel
Dobry den, hledal jsem v Ilustrovane encyklopedii ceske, moravske a slezske numismatiky od Zdenka Petrane kde jsou brakteaty pekne nakreslene ale tenhle jsem nenasel. Nevedel by nekdo prosim?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím,šlo by určit tyto dvě mince??
1. panonská
2.to vůbec nevím

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
prvá je Ondrej I. /1047-1060/ a druhá nejaký starý Rím
Registrovaný uživatel
1. Uhry, denar, Andrej I. (1046-1060)

2. Rim, Markus Antonius, legionarsky denar (priblizne 30 p.n.l.)
_______________
Registrovaný uživatel
Pokúšal som sa pourčovať si nejaké Friesach fenigy podľa Gyulu Szabóa, a dva mi úplne unikajú. Tento sa najviac podobá na Ca20. Eberhard II., ale sú tam výrazné rozdiely. Čiastočne pripomína aj uhorskú napodobeninu Ondreja II. Ďakujem dopredu za prípadné komenty.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A tento je druhý ktorému vôbec neviem prísť na meno.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
kulový Eberhard II.
Patří arcibiskupu kolínskému Filipovi z Heinsbergu 1167-1191 ..
Registrovaný uživatel
Díky Lopezi. Tak tento ani nie je Friesach.
Registrovaný uživatel
Zdravi všechny, mohl by někdo ocenit tyto mince?
Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pražské groše Ferdinanda I - jeden je nedatovaný a druhý nějaký ročník po roce 1540
z těchhle mizerných fotek těžko určovat i oceňovat
řádově to mohou být vyšší stokoruny až pár (ne moc) tisíc, ale stavem - zdá se - nevypadají úplně dobře, tak bych s tou vyšší hranicí spíše nepočítal

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1