Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Vykupminci.cz
Numisargo

Stolní medaile a plakety

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nazdar stredo: vyzerá to zaujímavo, tiež by som odhadoval, že to bude 19.storočie. Môžno by to niekto vedel určiť poprípade vedel viacej v sekcií starožitnosti. Tak či tak je to podľa mňa celkom zaujímavé.
Registrovaný uživatel
Stredo napsal
ja som tusil, ze to bude tazky oriesok

Stredo, oriešok môže byť tvrdý, ale v žiadnom prípade ťažký ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ano Fidzi, mas recht
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Stredo, ten opis na medaili je ... STEPHANUS. VIII. PONT. MAX.? Ak som to dobre prečítal, tak by sa malo jednať o pápeža Štefana VIII. Na pápežský stolec bol zvolený v r. 939 nášho letopočtu. Skratky PONT. MAX. znamenajú Pontifex Maximus. Tento titul zaviedli v starovekom Ríme dávno pred narodením Krista. Historici uvádzajú, že to znamená niečo ako ,,Najvyšší staviteľ mostov". Tento titul začali používať vládnuci predstavitelia Ríma od kráľovstva, cez obdobie republiky až po rímskych cisárov a stotožňovali ho s významom Najvyšší vládca. Neskôr začali používať tento titul rímski pápeži. Na vatikánskych minciach je tento titul okolo portrétu pápeža uvádzaný dodnes.
Pravda táto medaila, či odliatok môže pochádzať z 19 aj zač. 20. storočia. Je to zrejme záležitosť týkajúca sa nejakého cirkevného výročia alebo udalosti. Tu bude zložitejšie sa dopátrať pravdy o aký odliatok sa jednalo a na aké účely mohol byť zhotovený. Ale na druhej strane by si mohol poskytnúť lepšie fotky, uviesť aspoň rozmery a z akého je materiálu je to vyrobené. Na reverze je opis: ... Dupjikaat...? Neviem či tento význam neznamená po flámsky - Duplikát. Samozrejme toto je už iba moja špekulácia.
Registrovaný uživatel
Mas pravdu, fotky som skutocne odflakol, teraz by to malo byt lepsie..., material nechcem do toho rypat ale podla vahy by som to odhadol na sadru

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Určení bude o náhodě. Počínaje prohlížením netu, přes knih a konče katalogy či aukcemi.
Někdy hledám údaje a naleznu jinou medaili, kterou jsem dohledával a nenašel.
Registrovaný uživatel
Plaketa kov, 99x77 mm; H. Kautsch
"Rázně ve věci, vlídně (slušně) ve způsobu."
Nevíte, někdo něco bližšího? Komu patří erb atd..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
taho: zkuste si najit
General Cataloge of Sculpture, Paintings and Other Objects, June 1910
str. 135, pol. 61
https://babel.hathitrust.org/cgi/pt?id=mdp.39015062805877;view=1up;seq=137
Registrovaný uživatel
rubní strana plakety k 82.výročí narození Joannese Petruse z roku 1900
Registrovaný uživatel
https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=de&u=https://de.wikipedia.org/wiki/Heinrich_Kautsch&prev=search
Registrovaný uživatel
Numismat - děkuji mnohokrát a Valhubert též.
Tady je celá:
http://www.musee-orsay.fr/fr/info/gdzoom.html?tx_damzoom_pi1%5Bzoom%5D=1&tx_damzoom_pi1%5BxmlId%5D=097664&tx_damzoom_pi1%5Bback%5D=%2Ffr%2Fcollections%2Fcatalogue-des-oeuvres%2Fnotice.html%3Fnnumid%3D97664&cHash=5381c14838
« Poslední úpravu provedl(a) taho v 7. 2. 2017, 12:24. »
Registrovaný uživatel
Plaketa Ag 987, 60x41 mm; 74,42g. Údaje na plaketě.
Neznáte autora?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kdysi jsem ji měl v tombaku a hledal jsem autora,domnívám se,že by ji mohl dělat J.Baják,od roku 1934 žil v Přerově(viz P.Haimann)je celkem pěkně zpracovaná a je pravděpodobné,že ji pořadatelé Středomoravské výstavy pro kterou byla vydána nechali dělat místnímu umělci.
Registrovaný uživatel
Haimann uvádí první Bajákovu medaili v roce 1945.
Registrovaný uživatel
Zdravim Vas priatelia.Dostali sa mi do ruk tieto celkom zaujimave kusky.Poprosil by som Vas o blizsie informacie,pripadne ohodnotenie.Prva medaila,material neviem urcit farba ako olovo ale isto to olovo nebude,to je dost makke a signovanie je tam M. KARL F. ale nieje to ta co som ju dohladal na nete.Dalsia medaila je Mahrischer gewerbe verein in brunn 1861 ale neviem ju dohladat a tretia je Tyrs tam mi ide iba o cenovu relaciu viac-menej aj ked by som rad vedel nieco blizsie + mam k nej odznak ci je sucastou tohto vzletu 1932 neviem?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
první bude buď Karl Heinrich Ernst (1782-1828),nebo Karl Heinrich Johann(1781-1854),možná olověný odlitek,druhá Johann Schwerdtner(1834-1920)
Registrovaný uživatel
valhubert napsal
první bude buď Karl Heinrich Ernst (1782-1828),nebo Karl Heinrich Johann(1781-1854),možná olověný odlitek,druhá Johann Schwerdtner(1834-1920)

Dal som ju na vahu hmotnost-33,6g a priemer-41mm trocha vacsia hmotnost na dany priemer aspon si myslim.Identifikoval som napis - Martinus georgius Kovachich Senqviciensis ale to je problem ze pod tymto menom,viem najst bronzovu a na reverze je ten vavrinovy veniec.
Registrovaný uživatel
Vilko, čo sa týka ocenenia. Tá prvá medaila vyzerá na nie celkom vydarený jednostranný odliatok. Toto bude mať hodnotu skutočne minimálnu. Tá druhá je typický exemplár medailí, ktoré nechávali pre svojich členov vyrábať rôzne priemyselné združenia alebo živnostenské spolky v 19. storočí. Udeľovali sa pri rôznych oslavách, výročiach, nejakých miestnych výstavách, prípadne za určité zásluhy. Pokiaľ boli z obyčajných kovov, tie ceny sú dnes od 10 do 20 eur. Samozrejme záleží aj od veľkosti a hmotnosti. Táto medaila ,,Mährischer gewerbe verein in Brunn - Moravský živnostenský spolok v Brne", bola napr. minulý rok vydražená na stránke e-bay za 14,01 eura. Akurát vyzerá, že je z iného kovu ako bronz. Tá posledná je športová, týkajúca sa sokolského zletu - cvičenia r. 1932 v Prahe. Týchto medailí a odznakov je i dnes ponúkaných na predaj pomerne hojne. Stačí si prejsť ponuku na Aukro.cz a človek má predstavu o cene. Ak to nie je striebro, hodnotu majú pár eur. Na niektorých ani nie sú žiadne značky či signum výrobcu a tak je ťažké určiť autora. Občas je dobré lupou poprezerať aj hranu medailí. Často sa vyskytujú značky, prípadne punce práve tam.

http://www.ebay.de/itm/Maehrischer-Gewerbeverein-in-Bruenn-/142144548833?rmvSB=true&clk_rvr_id=1181234600601&nma=true&si=7cohA7e3fRhcOkEUHLqkoyCVBAU%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
Registrovaný uživatel
TONY-KK napsal
Vilko, čo sa týka ocenenia. Tá prvá medaila vyzerá na nie celkom vydarený jednostranný odliatok. Toto bude mať hodnotu skutočne minimálnu. Tá druhá je typický exemplár medailí, ktoré nechávali pre svojich členov vyrábať rôzne priemyselné združenia alebo živnostenské spolky v 19. storočí. Udeľovali sa pri rôznych oslavách, výročiach, nejakých miestnych výstavách, prípadne za určité zásluhy. Pokiaľ boli z obyčajných kovov, tie ceny sú dnes od 10 do 20 eur. Samozrejme záleží aj od veľkosti a hmotnosti. Táto medaila ,,Mährischer gewerbe verein in Brunn - Moravský živnostenský spolok v Brne", bola napr. minulý rok vydražená na stránke e-bay za 14,01 eura. Akurát vyzerá, že je z iného kovu ako bronz. Tá posledná je športová, týkajúca sa sokolského zletu - cvičenia r. 1932 v Prahe. Týchto medailí a odznakov je i dnes ponúkaných na predaj pomerne hojne. Stačí si prejsť ponuku na Aukro.cz a človek má predstavu o cene. Ak to nie je striebro, hodnotu majú pár eur. Na niektorých ani nie sú žiadne značky či signum výrobcu a tak je ťažké určiť autora. Občas je dobré lupou poprezerať aj hranu medailí. Často sa vyskytujú značky, prípadne punce práve tam.

http://www.ebay.de/itm/Maehrischer-Gewerbeverein-in-Bruenn-/142144548833?rmvSB=true&clk_rvr_id=1181234600601&nma=true&si=7cohA7e3fRhcOkEUHLqkoyCVBAU%253D&orig_cvip=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557
Dakujem za vycerpavajucu odpoved.Uprimne, nemal som velke oci a ani som neocakaval zazraky,len je dobre vediet aspon priblizne cenove relacie +,- co ma clovek doma. Este raz dakujem za informacie a poskytnutu pomoc pri identifikacii. :)
Registrovaný uživatel
Dobrý den, nikde jsem u této medaile nenašel cca jakou má hodnotu a ani kolik jich bylo vyraženo? Nevěděl by jste někdo bližší popis mimo odkazu níže?
Altman mi uvedl, že by měla mít medaile hodnotu od 40 do 70 EUR.

http://www.dhm.de/datenbank/dhm.php?seite=5&fld_0=20062537

Autor: C. PFEUFFER FECIT
Revers: AUSSTELLUNG VATERLÄNDISCHER GEWERBSERZEUGNISSE VOM IAHRE 1844

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím priatelia - zvedavosť moja - neopúšťaj ma - povie mi niekto o tomto kúsku niečo? priemer 51mm váha 27,34g na 12-tej hodine bola deravená a následne zaliata

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
nasiel som len 39 g, priemer sedi.
aukcia Rudolph Lepke, Berlin 1911, polozka 1406.
uvadza tieto citacie:
Löbbecke 465
Donebauer 4305
Erbstein 479
_______________
Registrovaný uživatel
V podstate sa dá súhlasiť s tým čo napísal Altmann. Tento typ medailí k rôznym výstavám, výročiam či prezentáciam remeselných spolkov, zažíval v 19. storočí svoj boom. Zmienený kus vydali pri príležitosti ,, Domovskej (vlasteneckej) výstavy remeselných (priemyselných) výrobkov roku 1844". Konala sa v Berlíne. Podobných medailí bolo v okolitých krajinách razených nespočetné množstvo. Keďže to boli väčšinou súkromné razby, málokedy sa v odbornej alebo aukčnej literatúre nájde zmienka o počtoch vyrazených kusov. Pri razbách z obyčajných kovov ako cín, zinok meď alebo bronz, pravdepodobne ani neviedli nejakú striktnú evidenciu. Jednoducho sa vyrazilo napr. 3000 kusov, vyplatila sa zákazka a punktum. Záznam síce ostal, no v priebehu času sa evidenčné záznamy buď stratili alebo zničili. Výrobca alebo medailér tam vyrazil maximálne svoju značku a hotovo. Nedá sa to porovnávať s oficiálnymi razbami, je jedno či sa jedná o mince alebo medaily. Tieto sa razili na účet štátu a preto boli prísne sledované i evidované. Záznamy sa dôkladnejšie archivovali a tak do dnešnej doby máme oveľa presnejšie materiály, ktoré sa týkajú množstva vyrazených exemplárov. Takto môžu odborníci zostaviť napr. numizmatické katalógy s počtami vyrazených kusov, konkrétnych ročníkov, aký materiál sa použil na jednotlivé razby a pravdaže, ktorá mincovňa to produkovala. U týchto bežných medailí z 19. storočia nám takéto údaje chýbajú.
Ďalší problém je u nich uviesť primeranú cenu. Mnoho začínajúcich zberateľov alebo aj laikov, ktorí takú medailu (či mincu) vlastnia, majú dosť zavádzajúce predstavy o cene a hlavne vzácnosti takého exponátu. Fakt, že ho okamžite nemôžu dohľadať na internete u nich vzbudzuje akúsi ilúziu o vlastníctve predmetu s vysokou hodnotou. Na týchto stránkach je pritom denno denne zdôrazňovaná podstatná vec. A to, že medaila z územia Nemecka nájde oveľa viac potenciálnych kupcov v nemeckom teritóriu. Ak sa však vydraží na nemeckej aukcii za 100 eur, nedá sa okamžite očakávať, že na našom území sa predá tiež za tú istú cenu. Skrátka, naša zberateľská základňa a pravdaže aj historické väzby k týmto artefaktom, sú úplne iné. Potom badať u mnohých predávajúcich sklamanie a veľkú frustráciu z nenaplnených predstáv. Toto moje tvrdenie sa týka najmä medailí. U mincí či známok sa situácia odlišuje.
Samotná opisovaná medaila sa razila v zlate, striebre a bronze. Užívateľ StenlyX síce neudal rozmery, no predpokladám materiál bronz a priemer 50 mm. Hmotnosť v bronze by mala byť 58,2 gramu. Na nemeckých stránkach a aukčných portáloch sa dajú dohľadať. Ceny sa pohybujú od 40 eur až dokonca som registroval 140 eur (táto sa nepredala), hovoríme len o bronze. Je tam v ponuke medaila v originál etui, ktorá má vyvolávaciu cenu 60 eur. StenlyX, pravdepodobne etuu (krabičku) neponúka. Ja by som tú hodnotu videl okolo 40-50 eur. Ak sa ju majiteľovi podarí predať za vyššiu cenu, tak mu to treba dopriať a pogratulovať.

Položka 414: http://www.tempelhofer-muenzenhaus.homepage.t-online.de/downloads/130s.285-496.pdf

Lot 5253 nepredaná s etuou: http://www.coinarchives.com/w/results.php?results=100&search=Wilhelm+Iv%2CKoenig+V.GR.+Brit.U.Hannover

Zlatý kus tejto medaily bol dražený u Kunkera, 120 aukcia 1. februar 2007 v Berlíne. Položka 2028. Vyvolávacia suma 2000 euro. Bola prezentovaná ako 25 dukaten goldmedaille. Priemer 50,4 mm a hmotnosť 86,91 gramov. Neviem aká bola výsledná cena, nechce sa mi dohľadávať.
Registrovaný uživatel
To lancearegis : jak už psal tocomabyt, je to Donebauer 4305 (nebo 4304).
V r. 2013 se vydražila 411. aukci Dr. Busso Peus Nachfolger za 360 € (+popl) s popisem :
Lot 1711
Ferdinand I., Kaiser 1556-1564, 1522 Erzherzog von Österreich, 1526 König von Böhmen und Ungarn, 1531 römischer König Medaille 1537. Modell von Conrad Welcz, Joachimsthal. Samson mit dem Tor von Gaza vor Stadtansicht / Auferstehung Christi. Donebauer 4305 Katz 225 27.90 g.; 52 mm.


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Registrovaný uživatel
Nebo tady : http://wcn.pl/archive/124030?page=836
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1