Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Vykupminci.cz
Numisargo

Stolní medaile a plakety

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
teraz som dajaky volajaky zmateny.
podla tej dierky, len tak narychlo,
ide vo vsetkych 3 pripadoch o jeden totozny kus?
_______________
Registrovaný uživatel
Ta polská, by skoro odpovídala. Ale ta od Bussa asi ne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Registrovaný uživatel
To Tony-KK: Mockrat vam dekuji za vycerpavajici komentar k dotazu. Medaily prodavat nechci jen jsem k ni chtel vedet blizsi info a to jste mi doplnil, dekuji.
Registrovaný uživatel
Ander napsal
Ta polská, by skoro odpovídala. Ale ta od Bussa asi ne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Takže tá moja a tá poľská po preskúmaní všetkých detailov - to je vlastne jedna a tá istá medailička -akurát ku mne sa dostala už so zaliatou dierkou - s tým,že v apríli 2016 sa predala za 330 Zlotych a ja som ju kúpil vo februári 2017 z Poľska(allegro) za 430 Zlotych,ale neľutujem lebo je krásna - pracička z dielne chlapíka,čo sa volal Concz Welcz z Jáchymova - klaniam sa mistre.
Registrovaný uživatel
Zdravím,
vedel by mi niekto prosím povedať viac k tejto "medaile" o čo ide a resp. aká by mohla byť jej cena? Bronz a priemer 54 mm. Ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Poprosím o ocenenie tejto korunovačnej medaily Jozefa I. za rímskeho cisára z roku 1690 Augsburg. Bronz 8 cm priemer. Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prepáčte ctení páni kolegovia a ctené kolegyne,ale ešte raz sa vraciam k tejto medaile z Jáchymova z dielne Concza Welcza. Rád by som si zadovážil nejakú literatúru,ktorá sa zaoberá jáchymovskou mincovňou 16-17.storočia a tiež liatymi medailami 16.storočia. Našiel som jednu publikáciu Dejiny jáchymovské mincovny a katalog ražeb 1519/1520 -1619 L.Nemeškal p. Vorel - najdem v tejto knihe niečo o spomínaných medailách? alebo jestvuje ešte nejaká lepšia literatúra zaoberajúca sa touto tématikou? poraďte mi prosím,ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Něco málo k medailím z Jáchymova se dočteš i zde.
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Moderátor
Katz: Die Erzgebirgische Prägemedaille des XVI. Jahrhunderts

https://www.ma-shops.de/strothotte/item.php5?id=71
Registrovaný uživatel
Viktor Katz - to je presne to čo potrebujem,ďakujem pekne.
Registrovaný uživatel
uživatel Vilko. Dotaz na medaili. Prosím o Váš kontakt, děkuji.
Registrovaný uživatel
Vilko napsal
Dakujem Taho,klobuk dolu uz som ani nedufal,ze sa to da zistit. ;-)


Dobrý den,

měl bych na Vás dotaz pane Vilko. Mám celý soubor těchto medailí HPVT. Můžete mi dát Váš email. Děkuji.
Registrovaný uživatel
Jedna z kategórie obyčajných.Na tie vaše sa môže dívať len z úctivej vzdialenosti.
A ešte je aj hliníková...Asi,lebo je ľahká.. :roll: Priemer 6 cm.
Pre mňa zaujímavou ju robí ten popis.Mimochodom,to ich 325 ročné kamarátstvo,ktoré si touto medailou pripomínajú som nepochopil,v rýchlosti prebehnúc :D wikipédiu.Veď sa "mleli",kde sa stretli.A melú sa aj dnes.
Medaily by mali "demedailizovať".Ako neplatné mince. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
stani: Rok 1654 je považován za datum připojení Ukrajiny k Rusku. Viz treba:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Perejaslavsk%C3%A1_rada
Registrovaný uživatel
Dík.Tu je to modré na bielom.. :)
Ďalšie výročie "lásky" už asi nebude...
Ešte mám takúto.Zase Humpolec.. :)
Tá má 7 cm.
Azbuka je iná,asi ukrajinská.Nevedel som,že to nemajú všetci rovnaké.
To je ako my a vy kedysi,zrejme.. ;)
Azbuka je samozrejme azbuka,ale reč je iná.
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ukrajina je velmi zajímavé země, její historie je složitá, když to velmi zjednoduším, pokud by nevstoupili do svazu s Ruskem, pohltilo je Polsko. Konec konců i to co se tam děje není v zájmu Ukrajiny.
Jinak přátelé tak zvaná "Azbuka" právě Ukrajina, Srbsko, Bulharsko se strašně špatně překládá. Pokud mnozí nesouhlasíte, omlouvám se, je to jen můj názor, tak se nezlobte. :twisted:
Registrovaný uživatel
Vrátil by som sa ešte k príspevku 454 a 457 od užívateľa lancearegis. Občas si tiež prebehnem poľské Allegro, čo sa týka mincí alebo medailí. Zarazilo ma, že pomerne vzácny typ medaily od Conrada Welcza z r. 1537 je tam opäť na predaj. Ktovie či lancearegis zareaguje, pretože zajtra sa aukcia končí. Len by ma zaujímalo, či je to ten istý predajca. Tento raz má medaila dierku. Pokiaľ sa však každý druhý mesiac ocitne na predaj skoro identický exemplár medaily, tak to začne byť podozrivé. A ešte dupľom ak sa jedná o toho istého predajcu. Stálo by sledovať tieto stránky medailí na Allegre pravidelne. Ťažko uveriť, že má predajca niekoľko originálnych kusov z tejto várky. Zaujímavosťou sú aj tie dierky, niekedy zaliate, inokedy ponechané. Nechce sa mi teraz večer do detailov skúmať rozdiely medzi nimi. Tak ponúkam spomínanú stránku na prezretie. Obrázky sa z nej dajú stiahnuť.

http://allegro.pl/austria-joachimstal-czechy-medal-1537-i6770137201.html#thumb/1
Registrovaný uživatel
je to ten istý kus čo sa predal za 330 zl
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Ukrajina je velmi zajímavé země, její historie je složitá, když to velmi zjednoduším, pokud by nevstoupili do svazu s Ruskem, pohltilo je Polsko. Konec konců i to co se tam děje není v zájmu Ukrajiny.
Jinak přátelé tak zvaná "Azbuka" právě Ukrajina, Srbsko, Bulharsko se strašně špatně překládá. Pokud mnozí nesouhlasíte, omlouvám se, je to jen můj názor, tak se nezlobte. :twisted:

Na ukrajinčinu by sme časom asi prišli.Od ruštiny sa to zas až tak moc nelíši.
Horší by boli tí Bulhari.Kedysi som tam bol (kde inde :roll: ) a houby som im
rozumel.
Myslím,že som čítal,že okrem Poliakov aj Litva a iní mali niečo s Ukrajinou.Preto som napísal,že sa to tam mlelo.Že sa "kamarátili" už tak dávno s Rusmi som nevedel a zistill som to až z tej medaily. Potvrdil mi to link od numismat.
Aj tak je to ale oveľa zložitejšie..
Mám väčšie,až obrovské medzery v našej histórii,nie tak ešte v tej tam,hentam,....ďaleko. :D
-s-
Registrovaný uživatel
Pardon,ospravedlnujem sa za neskorsiu reakciu.Upravil som profil,takze je moja emailova adresa viditelna.
Registrovaný uživatel
Prosím Vás,
vedel by niekto oceniť túto medailu?
Anton Pribil 1907
Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Neškodilo by napsat jak je medaile velká, z jakého je kovu, případně dát fotku na které je i něco vidět ;)
Registrovaný uživatel
Plne súhlasím s turtlem. Jozino89, si na tomto fóre dá sa povedať starý matador a vložíš tu neostré malé fotky, žiaden rozmer a pokiaľ sú na medaile nejaké značky, tak ani toto. Posledné dve slová na reverznej strane sú tuším ,,gewerbe verein". Dá sa to preložiť ako obchodný alebo živnostenský spolok. Predpokladám, že ho obdržal tento menovaný Anton Přibil r. 1907 od takého združenia, pri nejakej príležitosti alebo výročí. Je jasné, že pochádza z čias monarchie a podľa mena to bude určite z územia Čiech alebo Moravy. Keďže neudávaš parametre a kov, je veľmi ťažké tu vôbec určiť cenu. Až vložíš poriadny obrázok, prípadne dáš podrobný opis medaily, budeme vedieť, z ktorého regiónu pochádza. Ale nečakaj, že to bude závratná suma i keď zachovalá etua zvýši hodnotu medaily. Pokiaľ si všimneš vyššie o stránku príspevok 443, tam som popisoval podobný exemplár. Tak si môžeš urobiť nejaký úsudok. Týchto typov medailí sa v poslednom čase vyskytuje pomerne dosť. Pokiaľ o nich neprejavia záujem zberatelia, ktorí sa venujú lokálnej alebo regionálnej histórii, sú dosť ťažko predajné. Ak je to striebro, tam je šanca vyššia. Pozri si môj včerajší príspevok v sekcii ,,Faleristika".
Registrovaný uživatel
Ďakujem za názory. Žiaľ medailu som v ruke nemal. Takže informácie o nej ako kov, priemer neviem. Fotky žiaľ len tieto. Zaujímalo ma skôr či to nebude niečo zaujímavé, ale potvrdilo sa mi, že zrejme nie.
Moderátor
Jozino89: pro srovnani

https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=1417&lot=670

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1