Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Vykupminci.cz
Numisargo

Stolní medaile a plakety

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dakujem Oliver,kazda rada a pomoc je vitana s radostou :)
Moderátor
William: jenze Oliveruv prispevek se tyka te dostihove plakety, k te bruslarske by mohly byt nejake informace napr. v teto publikaci:
http://www.esbirky.cz/predmet/3542218
Registrovaný uživatel
pro William:
Možná úplně mimo.
http://www.nume.cz/salova-aukce/cns-praha-64-2768
Bohužel vyobrazení nemám. Jinak Březa Rudolf - Haimann str. 54 uvádí medaili 39 mm, ale opět bez vyobrazení a Pichl ji uvedenou nemá, ale může to být i očima.
Registrovaný uživatel
Dakujem taho,pozrel som sa,hmm to nieje ono,ale aj tak dakujem za ochotu.Hladam a hladam,pomali prechadzam stranku za strankou od Haimanna,na nete hladam vsetko co sa tyka Dr.F. Spiny uz viem jeho zivotopis a prejavy pomali naspamat,ale aspon som sa poducil trocha z historie I.CSR rozlozenie sil v parlamente atd. :)
Registrovaný uživatel
Prelistoval som komplet celeho Haimanna,zial nenasiel som nic,co by sa tykalo plakety pre Dr.F.Spina 1932 ale nasiel som kto je autorm a ktora razobna ma na "svedomi" vyrazeny zvoncek aj ked mi je trocha zahadou ze v knihe nieje uvedena razba pre Kremnicu ale asi neuviedol vsetky posviacky. "Pamiatka na posviacky zvonov 1927 v Kremnici" Straka Rudolf - razebna v Ceskej Lipe.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Není v lidských silách zmapovat všechny medaile, které byly raženy se vztahem k našim zemím. To bychom museli autorovi slovníku posílat další a další.
Taky už jsem prohlížel celou knihu a nic a obratem mi kolega poslal odkaz i s fotem, že to tam je :).
Registrovaný uživatel
taho napsal
Není v lidských silách zmapovat všechny medaile, které byly raženy se vztahem k našim zemím. To bychom museli autorovi slovníku posílat další a další.
Taky už jsem prohlížel celou knihu a nic a obratem mi kolega poslal odkaz i s fotem, že to tam je :).
Naozaj ? No uz sa asi oci krizili ze som nic nevidel,ono prelistovat cez 950 stran,ziadna sranda :roll:
Registrovaný uživatel
Tady je uveden.
http://www.archives.cz/zao/resources/karvina/hruby/dobrovolni_hasici_2/dobrovolni_hasici_F999.htm
Hledání..... Jen je mi divné, že dělal tak velkou věc.
Moderátor
William: Věnování ministrovi na bruslařské plaketě je tam doryté a mohou existovat další, ale s jinými nápisy. Jde tedy zřejmě o plaketu s bruslařským motivem vyrobenou bez nápisu (a možná i bez vztahu ke konkrétní sportovní akci), potřebný text byl doryt dodatečně.
Registrovaný uživatel
numismat napsal
William: Věnování ministrovi na bruslařské plaketě je tam doryté a mohou existovat další, ale s jinými nápisy. Jde tedy zřejmě o plaketu s bruslařským motivem vyrobenou bez nápisu (a možná i bez vztahu ke konkrétní sportovní akci), potřebný text byl doryt dodatečně.

Je to mozne,nevylucujem aj tuto moznost,len za posledne obdobie som hladal plakety na roznych numizmatickych aukciach,plakety na internete pod roznymi kombinaciami slovnych spojeni a nenasiel som ziadnu,takuto podobnu co by mala vstah napr. k tenisu,zapaseniu,futbalu atd. ale ako si pisal je to mozna aj tato varianta.
Registrovaný uživatel
Medaile a plakety..... Kdysi jsem dostal od jednoho kolegy odpověď, že zjišťoval nějakou medaili českého autora a ten ani nevěděl, že jí dělal.
Evidence je i knihy, ale nejsou tam uvedeny všechny a počet ražeb už vůbec ne.
Např. knihy o tvorbě p. Kolářského či p. Knoblocha. Jinak je to u knih věnovaných p. Šejnostovi a p. Zemanovi.
ČNS tuto evidenci o pobočkových medailích mají, ale už skoro 20 let nevydali knihu. SNS taktéž a to nemají ani uvedené počty medailí.
Hodně si kupuji medaile podle "líbí" a pak zjišťuji.
Registrovaný uživatel
To William : obdobné plakety sloužili jako ocenění za umístění na závodech. Dorývala se tam disciplína, umístění atd..
Viz. např. zde. pol. 2721 a jiné.
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
« Poslední úpravu provedl(a) Ander v 18. 8. 2017, 8:57. »
Registrovaný uživatel
Dakujem taho,Ander za velmi uzitocne informacie :) a ak sa smien opytat v akej cenovej hladine sa pohybuje takato plaketa venovana ministrovi CSR ? Nakolko nemam ani paru a ani ponatia,nezbieram konkretne tieto veci.
Registrovaný uživatel
To se těžko určuje. Nejlepší je aukce. Trh je nevyzpytatelný.
Sbírání nemá logiku. U medailí obzvlášť.
Registrovaný uživatel
Ak sa dá orientače držať toho,čo Ti napísal Ander v príspevku #562,tak to nie je moc....Tých plakiet mal zväz zrejme dosť (pre pretekárov) a keďže sa pán minister závodov asi zúčastnil (možno ako divák,ktorý sa v Tatrách liečil),tak mu jednu vyryli..Na pamiatku a aby nebol smutný.. :)
Mám niekde pohľadnicu,kde milá píše milému z Tatier,že "trhla" cenu v korčuľovaní.Ja som si Tatry vždy spájal len s lyžovaním.. :roll:
Aj obdobie by sedelo,myslím,že je z 30-ych rokov.Ale to len tak na okraj,to s plaketou samozrejme nesúvisí.
-s-
Registrovaný uživatel
Mas pravdu a plne suhlasim,je to nevyspytatelne,o stasti,zaujme a nahode.
Registrovaný uživatel
Prosba.
Medaile je od Loose bronz 50,5 mm a 59,73 g. Nikde jsem jí nenašel (nevygůglil).
Kdyby byl někdo úspěšnější.
Plaketa je poAg bronz 37x55 a 60 g. Bohužel nic, tady to bude o náhodě nebo někdo pozná způsob provedení a tím autora.
Obě mě velmi zaujaly svým provedením a i bez dalších informací z nich mám radost
Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
taho:
ta prvni treba tady (pozlacena):
https://www.invaluable.com/auction-lot/preussische-synode-u.-4-med.-theologie-5-medaille-4616-c-bbc4102930

nebo zde (shodna jedna strana):
http://www.coinarchives.com/w/lotviewer.php?LotID=2794348&AucID=2753&Lot=3329&Val=047e34fd4facae983559abc5ef6eed41
Registrovaný uživatel
Numismat děkuji. Podle prvního odkazu žádná vzácnost, ale zase záleží, co tam draží
Ta druhá medaile je velmi zajímavá. Kombinace razidel.
Registrovaný uživatel
na té plaketě je Fridrich Ludwig Jahn 1778 - 1852
Registrovaný uživatel
Ahoj priatelia v mojich sietach uviazla zaujimava medaila.J.M.Lubary - Anatole France,B.Aires 1909 s poradovym cislom 7,vyrazenym na hrane.Vo wiki som sa docital ze v roku 1909 bol na turne po Juznej Amerike.Medaila ma hmotnost 161,4g - priemer - 70mm,material postriebreny(podla napisu na hrane - med,co mi je divne) Celkom by ma zaujimalo,kolko ich mohlo byt urobenych a v akej cenovej relacii moze byt tato medaila? Neviem ci to bude v nasich silach zistit,hladal som ale nic :( Zial je na nej vidiet zub casu,co ma stve.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pro valhubert.
Děkuji. Já si říkal, že jsem toho pána někde viděl :) .
Plaketu se pokusím nalézt.
Registrovaný uživatel
Jen taková zajímavost k té luteránské medaili, co sem dal Taho :
Podle dobového tisku tam Loos zobrazil alegorii víry (Glaube) podle zobrazení Andrea Pisana z jižního portálu baptisteria ve Florencii .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Registrovaný uživatel
pro Ander:
Děkuji za rozšíření obzoru.
Ani se nedivím, že ho to inspirovalo. Já stále nechápu, proč dříve dokázali udělat, tak nádherné věci.
A dnes udělá opice pár čar a lid šílí.
Registrovaný uživatel
Viete mi povedať,čo by mohlo byť toto?
Vyzerá to ako z niečoho "odobraté=ukradnuté,odrezané..." a teoreticky (podľa koní..),ako Brandeburská brána.Tá to samozrejme nie je,je to niečo z východu,možno Ukrajina,potom možno Rusko..To si myslím,okolnosti tomu nasvedčujú.Je to možno aj viac ako 10 cm vysoké.neviem to presne,nemám to v ruke,ani v dosahu.Ale mám to.Ide mi skôr o ten objekt a na čo to slúžilo.Medaila ani plaketa to určite nie je.. ;)
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1