Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Vykupminci.cz
Numisargo

Stolní medaile a plakety

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Skus prelistovat toto
http://www.cs-mince.eu/forum/thread/show/444
Registrovaný uživatel
je to patrné na první pohled - medaile je vyražena ze žlutého kovu - tombaku (bronzu) a je pískovaná - původní ražba byla měděná a hlavně plocha je hladká - pískování ji zdrsní - označením HMA (HauptMünzAustria) nejsou všechny označeny.
Registrovaný uživatel
Ďakujem vám obom, už tomu začínam rozumieť. Neviete ci ma vplyv na hodnotu či je medaila znacena HMA alebo nie?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
skus hodit otazku na stranku hore, urcite ti odpovedia a vysvetlia co budes chciet
Registrovaný uživatel
V roce 1988 jsem byl ve Vídni a podíval jsem se do mincovny.Ta jejich prodejna byla ještě v hlavním vchodu a byla velice omšelá.Koupil jsem tam za 120 šilinků (na naše peníze v oficiálním kurzu 168 kčs) jejich novoražbu medaile na odhalení pomníku K.Schwarzenberga - průměr 60 mm.Novoražby medailí o průměru 35 mm stály 72 šilinků (101 kč dle přepočtu).Měli jich tam více druhů.Když jsem tam přijel po revoluci, byla nová prodejna,ale novoražby už tam neprodávají.Asi jejich výroba je ukončená.Takže dnes už budou i ony vyhledávané.
« Poslední úpravu provedl(a) valhubert v 18. 3. 2018, 13:25. »
Registrovaný uživatel
Este dalsie info http://www.cs-mince.eu/forum/thread/show/485
Registrovaný uživatel
táto medaila je značená na hrane, puncom a rokom ražby, strieborná. Bronzová je bez značenia, ale na cene sa to asi neodrazí.
Registrovaný uživatel
Ahoj kolegovia. Chcel by som Vás poprosiť o minutku Vášho času, času skúsenejších zberateľov ktorí majú potrebnú literatúru. Chcel by som poradiť ohľadne týchto medailý. Zaujímal by ma hlavne počet kusov ak je to dopátratelný údaj. Viem že mi ešte chýba zlatá/pozlátená varianta :) Ja som bezmocný. Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahoj priatelia.Podarilo sa mi zohnat Ag dvojicku k bronzovej medaily Jan Kulich - Slovencina a chcel by som Vas poprosit ci nahodou nemate poznatok o pocte vyrazenych kusov.Dakujem za kazde info ;-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pro Stefanko93: Medaile krásné a hlavně v etujích, ale zjistit počet kusů ..... Na to jsem již rezignoval.
Občas se stane zázrak a najdu údaj v nějaké aukci, ale ty bych spočítal na prstech jedné ruky.

Pro William. Zkuste zjistit, kdo si medaile objednal a zeptat se jich nebo nějakých pamětníků, kteří ražbu zajišťovali.
Možná zkusit zde:
https://www.webumenia.sk/dielo/SVK:SNG.P_1216
Registrovaný uživatel
taho napsal
Pro Stefanko93: Medaile krásné a hlavně v etujích, ale zjistit počet kusů ..... Na to jsem již rezignoval.
Občas se stane zázrak a najdu údaj v nějaké aukci, ale ty bych spočítal na prstech jedné ruky.

Pro William. Zkuste zjistit, kdo si medaile objednal a zeptat se jich nebo nějakých pamětníků, kteří ražbu zajišťovali.
Možná zkusit zde:
https://www.webumenia.sk/dielo/SVK:SNG.P_1216

Dakujem taho,zistil som po znamom ze tieto medaile boli udelovane Ministerstvom kultury CSSR a tvrdil mi ze ked tych Ag bolo vyrazenych 50 je vela,ale to bol osobny nazor znameho.Pozriem aj webumenia,poznam tu stranku,obcas tam vybehnem,ked hladam aky ma medaila presny nazov.
Registrovaný uživatel
Zdravím priatelia- niečo staršie z Kremnice - Jeremiáš Roth von Rothenfels - svätojurajský toliar s dobovým uškom - pozlátené striebro - monogram R/R vyrobené na prelome 17.-18. stor. resp. prvá štvrtina 18.storočia - parádna prácička aj v tomto stave sa nájdu krásne detaily

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ok, tak pridám Rothenfelsovu kremnickú medailičku na priateľstvo. Odkazuje na biblický príbeh o priateľstve medzi Dávidom a Jonatánom a opis je skráteným opisom z toliara na priateľstvo. Táto miniatúrkaj e (voľným okom nemám šancu :) ) vlastne 1/4 dukátu a častejšie som ju videl práve v zlate.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
toto bude asi malý priemer,že? jeho oválna strieborná medaila na priateľstvo ma priemer 50 mm
Registrovaný uživatel
13 mm, 0,95 g
Registrovaný uživatel
dobry den, mame tu takovou malou zahadu. Medajle co vypada jako klasicky krejcar, kde je vyobrazeny Franz Josef I. o dost mladsi nez obvykle, ale na predni strane nema mincovnu, misto ni je ratolest. a na zadni strane ma misto obvykleho datumu zkratku CHR.. Predem mockrat dekuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den,sbírám medaile od Lumíra Šindeláře,kdyby někdo měl a chtěl prodat nebo vyměnit.Napište určitě se dohodneme.Děkuji.
Registrovaný uživatel
Dobrý den bakerlo. Též sbírám medaile LŠ, ale neysbírávám. Výměna medailí a vědomostí možná.
Registrovaný uživatel
Ahoj, prosím Vás, pokud poznáte tuto medaili, o určení. Opisy nejsou příliš čitelné.
Není moje, je známého a zatím nemá odvahu ji čistit. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Prikladam podobnou medaili, identifikaci a interpretaci necham na nekom, kdo zna problematiku lepe (je tam strasne moc nejruznejsich atributu, nekterych obecne dobre znamych (kohout - Sv. Petr, tunika a kostky (o roucho hrali vojaci), houba na tyci (na ocet jimz smocili Kristova usta), kopi kterym byl Kristovi proboden bok, kladivo a kleste jako nastroje k ukrizovani, trnova koruna, tricet stribrnych... dale snad lucerna straznych, kalich horkosti atp.). vice v diskusi zde (odtud prevzaty obrazky):

http://objetsreligieux.forumsactifs.com/t1307-medaille-passion-du-christ

motiv zrejme celkem oblibeny, zde je pouzita jen jedna strana (obrazky obou stran prevzaty):

https://www.ebay.com/itm/antic-medaglia-medal-Anhanger-medaille-PASSIO-CHRISTI-MARIA-7-SPADE-1700-/351499036466

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji mockrát !
Registrovaný uživatel
Dokázal by někdo orientačně ocenit tuto medaili?Děkuji,případně je na prodej. ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bohužel nic. Nemohu rozluštit jméno autora. Střílet od boku nechci. Zájem je.
Registrovaný uživatel
A kde by mělo být to jméno autora?
Registrovaný uživatel
Už to mám,tady je zvětšené foto ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1