Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Vykupminci.cz
Numisargo

Stolní medaile a plakety

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
A proto jsou nutné kvalitní fotky.
Registrovaný uživatel
Možná bych i navrhl nový odkaz: "Nevyřešené přírůstky". Jenže mě nenapadá podle jakých pravidel. Jestli dám dotaz a do měsíce nedostanu odpověď a sám nic nenajdu a nebo .......
Díky tomuto sběratelskému fóru jsem mnoho věcí vyřešil a nebo to za mě někdo vyřešil. Je to na jednoho sběratele mnoho znalostí a informací.
Registrovaný uživatel
To není špatný nápad. Mohlo by to být právo moderátora, který by mohl (a nemusel) zaznamenat zajímavý nevyřešený dotaz do témy "Nevyřešené přírůstky" s odkazem na danou diskusi.
Např. takto :
Citovat
Neznáma replika lehkého guldineru 1506 z roku 1972 - viz zde

Ale kde by pak měla pokračovat případná další diskuze ?
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Registrovaný uživatel
Ad replika guldineru od Paulyho, asi jsem ji našel. Viz. zde nebo zde.
A protože jde o odkazy na aukce, které časem zmizí, zkopíruji zde část textu :
Citovat
6 SILBER-TALER patiniert aus der Serie "Berühmte Taler und Medalien" nach altem Vorbild, aus dem Jahr 1974. Auflage nur 3'000 Stück.
Die Serie umfasst:
Schweizer Bund-Taler, 16. Jahrhundert
Guldiner-Taler von 1486 (1. Taler der Welt !)
Joachims-Taler von 1520
Grosser Halb-Taler, Ladislaus, von 1506
Schautaler von Leyden, von 1574
Aachener-Taler, Karl der Grosse, von 1568

Silber:900/1000
Gewicht:je 25g
Durchmesser:42 mm

Výrobce je asi švýcarská firma INTERMÜNZEN GMBH
Foto z aukce :

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Registrovaný uživatel
To právě nevím. Zakládání nových témat to nevyřeší.
Takže se nakonec našla. Chudák ten, kdo jí koupil jako repliku od AP.
Nová věc a co lidí a času jsme s tím strávili, než jsme našli.
Anderovi a dalším děkuji za nový poznatek.
Registrovaný uživatel
Moc děkuji všem za určení a hluboce smekám!Strávil jsem na netu několik hodin a nenašel jsem to.Pouze ty rakouské punce a přejímací značku-holubí křídlo.Taubenflügel jak tomu Rakušané říkají.Což již správně určil Stator.
http://www.lickl.net/2h/punzen.pdf
http://www.silvercollection.it/austriansilverhallmarks.html
Sledoval jsem i tu švýcarskou stopu,jak už ji Ander zmińoval,ale asi špatně,protože jsem nic nenašel.
Jinak věřím,že i vás to hledání zaujalo,tak jako mě.Mám rád záhady a ty vyřešené obzvláště!
Registrovaný uživatel
Prosba
X hodin a variant hledání a nic. Medaile z roku 1976 - Adenauer - Erlau 1976 - 100 let. 55 mm, asi poAg tombak. Výročí vandru :) . Na límci to dělá dojem signatury, ale...
Děkuji za případné nálezy či rady

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já bych se prubnul optat tady
http://www.sammler.com/medaillen/wandermedaillen.htm
Registrovaný uživatel
Děkuji. Asi tam nebude volný vstup, registrace.....
Registrovaný uživatel
To je asi pravda.Napadlo mě ještě optat se na úřadě v Erlau,ale ono těch Erlau je moc!I když bych typoval Bavorsko.Ale myslím,že by stejně nic nevěděli.Tyto medailky se vydávají k nějaké sportovní,turistické akci,většinou v přiměřeném nákladu.Tz.dle popularity akce..Není to nic drahého a neznám u nás ani nikoho ,kdo by to sbíral.V Německu sběratelé budou.
Registrovaný uživatel
Je to k nějakému vandru ke 100 narození. Není to úplně "odfláknutá medaile", což mi přijde divné.
Možná, že časem narazím na nějakou knihu prezidentských medailí v Německu.
Registrovaný uživatel
Ahojte rád by som tu s pomocou skúsenejších trochu zapátral. Nedávno som videl v jednej aukcii medailu, ktorá ma zaujala. Je to medaila venovaná maliarovi A. Muchovi. Čo je zaujímavé je že ak som správne preložil franc. text by sa malo jednať o dar od jeho priateľov počas jeho života.

SOUVENIR . / DE . SES . AMIS
Dar od priateľov

Neuvádza sa prosím niekde v literatúre pri akej príležitosti mohla byť vyrazená?
Medailér: Wilhelm Kautsch

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
V roce 1903 se seznámil se svou budoucí manželkou. Kautsch jako medailér.
Ač neznám německy, tak se z toho dá ledacos vyčíst. Možná měl čas a nebo jen tak.
https://de.wikipedia.org/wiki/Heinrich_Kautsch
Registrovaný uživatel
Skôr rozmýšlam nad týmto vysvetlením. Mucha v Roku 1904 odišiel na cca 5 rokov do New Yorku, predpokladám, že sa s ním chceli priatelia rozlúčiť a spravili nejakú vernisáž či banket kde sa mohla podobná medaila rozdávať, avšak varím z vody...

http://www.muchafoundation.org/timeline#
Muchov životopis v rokoch
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Každopádně máte zajímavou medailku!Počítám,že Mucha i Kautsch se znali a Kautsch nejspíš mluvil i česky.To se domnívám vzhledem k tomu,že studoval v Praze.
Jen tak pro zajímavost sem dám další kousek,který patří k té medaili,kterou jste mě pomáhali určit.Tentokrát má pouze značku GL 900.Ta rakouská přejímací značka už tam není.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Stredo možné to je. Tenkrát lidé plánovali s předstihem. Jen doba na lodi....
Registrovaný uživatel
Prosba.
Doputovala ke mě tato medaile 63x43 a 62,79 g.
Existuje podobná medaile, která se liší opisem na líci a dole je signována Chritlbauer Wien.
Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Svaz rakouských chovatelů drůbeže-spolek.
Počítám ,že na zadní stranu se nechalo vyrýt jméno,eventuelně další data.Je to taková universální medaile pro chovatele drůbeže.
Registrovaný uživatel
paully děkuji.
Která byla dříve? Od Ch. a nebo bez signatury.
Registrovaný uživatel
Tento oříšek nebude lehce k rozlousknutí!Nevím o nikom kdo medaili má a vlastně i sbírá.I když je velmi hezká!
Registrovaný uživatel
Paully tvoj odhad, že sa Mucha a Kautch sa poznali bol správny. Musím sa veľmi poďakovať rodine pána Muchu, že boli ochotný so mnou komunikovať. Dostal som od nich informáciu

Vime take ze se pratelil s prazskym rodakem Jindrichem Kautschem v Parizi a navstevoval ho a jeho pani. O medaily pise Eduard Polivka ve svem clanku Alfons Maria Mucha v numismatickych pamatkach ktery otiskly Numismaticke listy v roce 1964, str.40 az 54.

Týmto by som Vás rád poprosil, nemáte náhodou tieto "Numismatike listy" ja sa k nim dostanem najskor o tyzden.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Tak záhada vyriešená...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Vyzerá to teda tak, že máš pekne vzácnu medailu v zbierke (gratulujem). Kto vie aká je jej hodnota keď v num.listoch sa uvádza veľmi vzácna. Skúšal som ju dohľadať niekde ale márne.
Moderátor
Mucha: v rychlosti jsem nasel toto:

Pol.2433:
http://www.numismatika.cz/web/CNS-Praha/P074_Katalog/074kat2401.htm

Pol. 2277:
http://www.numismatika.czwww.numismatika.cz/web/CNS-Praha/P076_Katalog/076kat2251.htm
http://www.nume.cz/salova-aukce/cns-praha-76oprava-2277

Haimann uvadi ve slovniku 3 velikosti: 95,80,40 mm
Registrovaný uživatel
Ano to som našiel, ale myslím si že nikto nevedel, čo je tá medaila zač. S týmito informáciami jej podla mna jej cena X násobná.
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Stolní medaile a plakety

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1