Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
šlo by identifikovat tento fragment?
nevím jak to mám otočit, díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Otočiť jemne po smere hodinových ručičiek a je to...
https://www.acsearch.info/search.html?id=1044247
Registrovaný uživatel
A mne pomôžete s týmto?
Bolo to v kôpke špinavých solidusov Gustav a Christina (tie už poznám :) ),ale toto je iné.Bude to asi niečo príbuzné,možno niečo podobné tomuto..?
Tipujem to len podľa toho erbu na jednej a 27(?) na druhej strane.
Neviem nájsť...
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
https://fortresscatalogue.com/index2.php?cat=1627PL00500&page=Coin_Details&details_menu=no
Registrovaný uživatel
Ďakujem mitom007.Je to presne ono.Takže je to z inej sorty.Nahľadal by som sa.
Aj tak by som nenašiel.U Künkera síce nezblednú závisťou,ak to tu sledujú,ale aspoň viem čo to je.... :P Bolo to také špinavé,že ani nebolo jasné,že je to minca.Snáď dve min. v "citronáde" a zliezlo to.
Ešte raz dík.
-s-
Registrovaný uživatel
Tak som"odmočil" ďalšie.A myslím,že som ich aj našiel.Už to bolo ľahšie keď som vedel,že to bude nejaký Zygmund.. ;),vďaka mitom007-ovi. :)
https://www.fortresscatalogue.com/index2.php?cat=1624PL02000&page=Coin_Details
To stredné koliesko je tam preto,aby som vysvetlil (ukázal), prečo som to namočil do citrónky.Uvidím,čo z toho vylezie...To blato je na niečo aj dobré.Aspoň boli zakonzervované detaily mince.Tá tretia sa zviezla spolu s nimi,keď už som skenoval.To je zrejme toto:
https://en.numista.com/catalogue/pieces67053.html
Ani z tej nebolo vidieť takmer nič.Vlastne vôbec nič.Má parádne písmená v opise na reverze,hlavne v spodnej časti.Ako nové.. :D
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Z toho špinavého stredného kolieska vyššie vyliezlo toto.
Zase niečo iné.Ale to je v stave asi "scrap."Ani zakonzervovanie nepomohlo...
Mohli to takéto už vyraziť?
Materiál tam nechýba,dobre sa to dá vidieť na strane s orlom.Skôr ho je tam viac.
Viditeľné v strede mince.Ale prečo na tom vyvýšenom mieste nevidieť vtáka mi nie je jasné.Aj z koňa chýba.Jedine,že by po vyrazení obrúsili ten hrb ak už bol na strižku... :roll:
A našiel som len tento odkaz.
http://direct.coinshome.net/en/coin_definition-2_Denarius_1_Solidus-Billon-Grand_Duchy_of_Lithuania_(1236_1791)-ZdAK.GJAjvQAAAEu0KoFin_0.htm
Asi to bude ono.Tak denarius alebo solidus ?
-s-

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je aj v tom odkaze od mitom007,stačilo napísať rok a hľadať..
-s-
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím Vás můj kolega má dvě mince, které našel asi před deseti lety v podlaze pražského domu. Groš Karla IV a tu druhou (1524-1540) jsem nemohl najít. Mají prosím nějakou hodnotu? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
První je bezcenná cetka, nejspíše nějaký žeton, ražený pro turisty.
Registrovaný uživatel
Druhá není o moc cennější - Wittenberg z dob NDR, alpaka. Nabízená např. tady.
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Registrovaný uživatel
děkuji za reakce - tak snad někdy přístě : )
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mohl bych poprosit o určení těchto dvou mincí pro kamaráda? Nemám na tohle literaturu a ani se v této době neorientuji. Díky moc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Curych a pulgros Svidnice za Ludvika Jag.
Registrovaný uživatel
Díky moc za rychlé určení.
Registrovaný uživatel
dobrý den. turto minci jsem kdysi zařadil jako Belu III, teď jsem zjistil,že to není tak. prosím o určení. děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je aj druhá strana?
Registrovaný uživatel
ano je ,jenom nedopatřením jsem ji nenasadil hned,omlouvám se

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podľa čoho usudzuješ, že to nie je uhorská medená minca arabského typu? Hmotnosť, priemer, háky-báky?
Registrovaný uživatel
porovnej u Huszara 73,písmo je jiné.Unger taktéž.
Registrovaný uživatel
1. Pri tejto minci existuje veľa rôznych variánt hákov-bákov. Tieto mince len napodobujú arabské razby, ale "opisy" nedávajú absolútne žiadny zmysel.
2. Mám dojem, že arabské mince, ktoré sú predlohou, boli zlaté prípadne strieborné, ale nie medené.
3. Porovnaj štýl puncovania na denároch 12.storočia a na tejto minci (paličky s hlavičkou, krúžky, oblúčiky). Veľmi podobný štýl.
4. Rezači mali často problém okopírovať klasický uhorský denár s opisom v latinke. Okopírovať takúto haluz bol pre nich iný oriešok, preto viacero aj podstatne odlišných variánt.
5. Ak si stále myslíš, že to nie je uhorská razba, rád tú mincu od teba odkúpim. ;)
Registrovaný uživatel
děkuji za odpověď,na můj mail mi nabídni cenu a dohoda bude jistá.janulek1@seznam.cz
Registrovaný uživatel
To skoro vypadá, že Sigurovi nevěříš, že je fakt uherská :mrgreen:

Je pravda, že Unger tuhle variantu (nebo typ ?) neuvádí ale u Huszára to je 73a i když bez vyobrazeni, ale s odkazem na CNH I. V CNH I. je vyobrazená pod číslem 103.

Nověji se těm variantám věnuje práce :
Tóth Csaba - Kiss József Géza - Fekete András: III. Béla kufikus jellegű rézpénzeinek osztályozása (Classification of the Cufic-like Copper Coins of Béla III); Numizmatikai Közlöny CVI-CVII (2009-2010).
Ta rozlišuje 3 základní typy právě podle „nápisů“ na AV, přičemž se to kombinuje s 3 variantami RV. Navíc se tam rozlišuji ještě sigla a tam to jde do stovek variant.
Přidám sem pérovky z té práce, které asi nejvíc odpovídají tvé minci.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod
Registrovaný uživatel
ale no tak. Věřím ,proč bych nevěřil. A díky za vynaložený čas.Ještě tady mám denárek Bely IV.Pokud si najdeš čas,zkus na něho kouknout a popsat. Děkuji velmi

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám dve varianty tohto denára - s krúžkom a bez krúžku nad dvojkrížom, obidva majú taktiež odlišný typ písma, podľa čoho ich rozlišuje Dolenec. Mám ich pod Belom IV. ako Unger Sz.2. a Dolenec 25, 26.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1