Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý deň, prosil by som o určenie a ocenenie nasledovných mincí (foto som spravil najlepšie ako to len išlo)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A co takhle ty mince oříznout, aby zabíraly co největší plochu? Tyto nezabírají ani 5% plochy fotky, kdo by si s tím kazil oči ...
Registrovaný uživatel
sú to bežné mince,
denár Žigmunda Lux.
poltorák Žigmunda III. 1617
denár Karola Róberta
denár Márie
denár Rudolfa II.
obol asi Interegnum
2x denár žigmunda Lux.
denár Ľudovíta I.
nejaká asi akča, turecká minca
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
sú to bežné mince,
denár Žigmunda Lux.
poltorák Žigmunda III. 1617
denár Karola Róberta
denár Márie
denár Rudolfa II.
obol asi Interegnum
2x denár žigmunda Lux.
denár Ľudovíta I.
nejaká asi akča, turecká minca



A nevedeli by ste určit približnú hodnotu jednotlivých mincí ?
Moderátor
Fukiwara: A musí to být nutně regulérní ražba? ;)

Ten drak je až příliš podobný vídeňskému feniku z mincovny Enže z období Rudolfa Habsburského (1276-1282). Koch B188. Ten to však být nemůže, protože Tvůj má perlovec, a ten vídeňské feniky tohoto období neměly.

Další podobný je uherská napodobenina víd. feniku (právě Koch B188 ) uváděná, jako MK11. Tam je však rub nedoražený. Takže to nám taky nepomůže.

Stylem provedení mi to sedí na Uhry, ale nezvyklé je použití liliového žezla a žezla s křížem. Toho jsem si všiml pouze u Bély III. a IV. Čímž mimo jiné také zapadá do druhé poloviny 13.stol. Ale naopak mi tam nesedí tvar koruny. Takový se mi nepodařilo v daném období najít.

Otázkou je, jestli to je koruna??? Nemůže to být biskup?

Ale zpátky k myšlence. Připadá mi, že by se mohlo jednat o uherskou napodobeninu (ve smyslu, že výroba probíhala v Uhrách). Vzorem byl právě fenik Koch B188. Strana s panovníkem/biskupem je čistě uherský motiv. Zařazení do období vlády Bélů, nebo krátce po nich.

Víc už z toho asi nevykoukám.
Registrovaný uživatel
Pavle, ďakujem za tvoj vhľad. V tejto oblasti sa absolútne neorientujem a môžem sa iba spoliehať na oko skúsenejších čo to majú napozerané.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mohu poprosit o přibližné ocenění grošíku? Děkuju za váš čas.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry den, chcel by som vas poprosit o identifikaciu a priblizny odhad ceny mince v tomto stave. Podla mna by sa malo jednat o obol Mateja II. 1616, K-B. Avsak neviem si rady pri odhade ceny mince v tomto stave.

Velmi pekne dakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
cena sa ťažko určuje, je to ako by ste mal 2/3 mince, takže cena nebude vysoká. Pekný má cenu 300 eur, tento 30-50?
Registrovaný uživatel
Issue za 30 by som toho Mateja vzal aj v tomto stave,ak by ste sa rozhodol ho predat,oboly zbieram.Dakujem
messerschmitt@centrum.sk
Registrovaný uživatel
Prosím o určenie niečoho čo neviem identifikovať ale pripomína viedenský fenig. Za každý vhľad budem vďačný. ospravedlňujem sa za zlé fotky, také som dotal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Uhorská "orezanina" viedenského fenigu. Viac snáď zrána...
Registrovaný uživatel
Foto otočiť o 90° (counterclockwise) a je z toho korunovaný lev hlavou otočený dozadu. Mal by to byť orezaný fenig Přemysla Otakara II, B178.
Moderátor
Sigur ho určil správně> já jen dodám, že je pěkně zachovalej. :P
Registrovaný uživatel
Ďakujem páni.
Registrovaný uživatel
Vedel by niekto čo je to za mincičku? Na averze niečo ako komiksový šabľozubý tiger? reverz kríž.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A blběji už to vyfotit nešlo? :roll:
Registrovaný uživatel
Prosím o určení.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
fukiwara napsal
...šabľozubý tiger?


Škoda slabej fotky... okolo zvieraťa sú ako keby (pol)kruhy, čo mi asociuje baránka božieho (Agnus dei), jeho svatožiaru a prapor, ktorý je jeho atribútom. Je to tam nedorazené, ale vyzerá to, že by pri hlave mohol byť tento objekt. Aj tie nohy sú skorej od kopytníka ako od šelmy. Taktiež by mi tento motív pasoval ku krížu na averze. Viac nevypotím :)
Registrovaný uživatel
to není žádné zvíře, to je hlava vpravo
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Díky chlapi za vaše vklady do diskusie, aj keď sa to nevyriešilo. Sorry za nízku kvalitu foto - také som dostal a lepšie to asi nevie.
Registrovaný uživatel
denar napsal
to není žádné zvíře, to je hlava vpravo


Tvoj názor som vždy rešpektoval, ale hlavu tam neviem násjť. Ale agnusa asi tiež nie. Vedel by si načrtnúť, kde hľadať prvky hlavy? Oči, nos...možno to treba pootočiť...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ta fotka je asi focena pres krk a zevnitr tesne sevrenym analem ven, jinak nevim, jak jde neco takoveho dobrovolne vytvorit. to chce fakt talent.

ten kriz jsem videl kdysi na nejake holandske razbe z nekde cca 11. stoleti, ale te predloze neodpovida. od toho jsem se odpichl, nejpodobnejsi, co jsem nasel je toto:

https://www.acsearch.info/search.html?id=1049666

ovsem bez muceni priznavam, ze to neni ono. na strane druhe, mince je to jak seredna, tak rozmanita, takze provedeni je spousta:

https://www.acsearch.info/search.html?similar=1049666

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
No,snad by stálo za to zvážit možnost že se jedná o denár pomořanského vévody Barnima I. ze 13.věku..
Reverz by souhlasil,a pokud otočíme líc vzhůru nohama,lze vysledovat podobnost(ovál hlavy atd.) i navzdory kvalitě snímku..kde své určitě dělá odlesk na minci,a zkresluje..
Foto:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Lopez1506 v 20. 2. 2019, 20:47. »
Registrovaný uživatel
kutilka napsal
Prosím o určení.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem



Co se týká tehle ražby je zde zajímavé spojení keltského motivu na straně jedné,a byzantského/barbarizujícího(období stěhování národů) motivu na straně druhé .
Obé dělí od sebe několik staletí..a obé je provedeno neuměle.
Domnívám se i navzdory nálezu(snad)že jde o novodobější záležitost.
No,rád se nechám rozumnými argumenty přesvědčit o opaku

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘEDOVĚKÉ MINCE <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1