Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Stříbrná lžíce a její cena !!

Vykupminci.cz
Numisargo

Stříbrná lžíce a její cena !!

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim, kolega mi přivezl stříbrnou lžíci a já nevím jakou má cenu, jestli to někdo sbírá, jsou tam 2 punce rakousko-uherska váží cca 20g. Nevíte o nějakém katalogu, stránky a pod. kde by to šlo zjistit. Děkuji předem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Netuším, ale na sbírání.cz je pár profíků, kteří ti rádi pomůžou..... ;)
Registrovaný uživatel
keby mas komplet supravu to by malo cenu. ale toto ma cenu tak akurat za material :)
ked vidim dobre tak pri hlave Diany je nalavo 3 = striebro 800/1000 a napravo je C = Praha (?G? = Graz )
a kedze je pri hlave pismenko, lyzicka bola vyrobena po roku 1872 .
mozno to niekto upresni alebo ma opravi :)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Bohužel tyhle věci mají velkou cenu, jsou-li v kompletní sadě. Jednotlivě ji ztrácí, ale nejsem na tohle odborník. Snad ti někdo poradí.
Moderátor
Jsem v této branži sbírání naprostý laik, nicméně již jsem se na internetu setkal se zmínkami, že existují sběratelé "sólo" historických lžic a lžiček. Zřejmě se řada nejstarších a hodně starých servisů nezachovala v kompletní formě, takže se tito sběratelé možná řídí zásadou "Lepší lžícce v hrsti než kompletní servis na střeše";-) A taky to skladování... Kam by člověk nacpal třebas 150 a více kompletních servisů :P
Registrovaný uživatel
Na aukru se prodávají celkem slušně i po jednom kusu.
http://aukro.cz/listing.php/search?change_view=1&string=st%C5%99%C3%ADbrn%C3%A1+l%C5%BE%C3%ADce&search_type=1&shop=0&closed=1&exclude=&location_radio=1&selected_country=56&distance=1&postcode=&state=0&city=&price_from=&price_to=&category_radio=1&category=0&order=t&view=gtext&buy=0&listing_sel=2&listing_interval=7&pay=0
Registrovaný uživatel
staci prepocitat cenu a vysledok je taky ze sa tam plati prakticky len za striebro...
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
Ciste teoreticky by se o ni mohlo porvat nekolik lidi s nekompletnima soupravama kterym presne tahle lzicka chybi ;-)
_______________
elle34 (zavináč) upcmail.cz
Moderátor
Jano, už jsem tam viděl skutečně "luxusní" hodně hodně starožitné kousky, kdy šla cena dražby hodně hodně nad cenu stříbra... Ale u "běžného" sortimentu, máš pravdu, je to cena stříbra...
Registrovaný uživatel
Wjem napsal
.. A taky to skladování... Kam by člověk nacpal třebas 150 a více kompletních servisů :P


To by musel být nějaký milionář, protože řada těchto servisů, pokud jsou kompletní se klidně pohybují v cenových relacích třeba i kolem 200- 500 tisíc za komplet. Jsou i mnohem dražší, ale samozřejmě ty běžnější jsou levnější. Spíše je fakt to, co psal elle: Ciste teoreticky by se o ni mohlo porvat nekolik lidi s nekompletnima soupravama kterym presne tahle lzicka chybi ;-)

Stala se nám kdysi taková příhoda- prababička dostala svatebním darem vzácnou stříbrnou sadu. Kdysi sloužila na zámku a dostala ji od nějakého hraběte. Bohužel ještě za minulého režimu můj otec tuto sadu vzal a s vidinou zisku prodal po lžičce do bazaru za pár Korun!!! No, po letech jsem zjistila, že kompletní sada měla cenu něco kolem půl milionu... No, když je člověk b...
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 27. 4. 2011, 17:55. »
Registrovaný uživatel
A ještě bych doplnila jeden fakt- samozřejmě záleží na stavu- používané budou mít samozřejmě mnohem nižší cenu než nepoužité- ty v "ražebním lesku" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
děkuji za info, jsou od kamaráda, když to tady čtu asi je budu sbírat.
Registrovaný uživatel
Jen aby nedošlo k nějakému omylu, to co jsem psala já o cenách, platí především hlavně pro ty vzácné a hodně cenné sady. Myslím, že pokud je začneš sbírat, určitě se dají sehnat i zajímavé běžnější stříbrné sady za přijatelné částky, ale jak jsem už psala, mé informace jsou hodně povrchní, jsem v tomhle jen laik. Pokud je budeš chtít sbírat, možná že někde na internetu budou o tomto i stránky. Uvidíš :-)
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
prosím o radu co je to za lžičky (z pozůstalosti po staré paní). Mají být z Vídně, údajně stříbrné, ale nenašla jsem na nich nikde punc-nebo nevím, kde ho hledat. Možná je to alpaka....prostě nevím. Hledala jsem dlouho na internetu i v aukčních a na serverech se starožitnostmi, ale nikde nic podobného. Děkuji za radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kdyby byly stříbrné a z Vídně, byla by na nich přílušná puncovní značka. Mášli poblíž nějakého zlatníka, zaskoč k němu aby se na to podíval.
Registrovaný uživatel
Pokiaľ je tam nejaká značka , tak bude na opačnej strane.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Stříbrná lžíce a její cena !!

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1