Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » stříbrná lžička

Vykupminci.cz
Numisargo

stříbrná lžička

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj, chtěl bych požádat o názor na lžičku, kterou jsem si koupil na blešáku.
Investoval jsem 250 Kč. Je vyrobena asi podle předlohy dřívější ruské mince. Jestli je to starožitnost, tak je hezká, jestli je to šikovný podvrh, tak je to taky " hezké".
Přikládám pár fotek.
Díky a přeji pěkný den.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hmm, tak jsem to už našel. Podvrh to asi nebude, ale Rusove podobné prodávají za 1/3 - 1/2 mnou zaplacené ceny, když se vezme více kusů. Jsem zase jeden z těch co naletěl překupníkovi.

https://www.google.cz/search?biw=1280&b ... YI#imgrc=
Registrovaný uživatel
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/dotaz-na-puncovni-znaceni-znacku-33089

...ako by ich jedna mater mala...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Aha, tak to nebude ani stříbro, takže jen hezké falzo. Až toho chlápka na burze znovu potkám, udělám mu pěknou reklamu!
Registrovaný uživatel
Pokud ji neprodával vyloženě jako Ag, tak je to jeho věc,za kolik prodaval. V opačném případě by se jednalo ale o klamání spotřebitele a to už je žalovatelné. Pokud tam jen ležela a vedle ní cenovka 250kc,vy jste koupil,měl z toho radost a ted jste naštvaný že nevýhodně,tak byste nebyl sběratel ale zrovna takový špekulant jak on ;) ..
« Poslední úpravu provedl(a) Fenix188 v 10. 6. 2019, 6:31. »
Registrovaný uživatel
slonslon napsal
Aha, tak to nebude ani stříbro, takže jen hezké falzo. Až toho chlápka na burze znovu potkám, udělám mu pěknou reklamu!


"Peknú reklamu" si skôr urobíte sám sebe! Na blšáku môžte kúpiť niečo trebárs za desatinu skutočnej ceny. Ale tiež naopak! O tom je blšák... A vedieť by o tom mali všetci, ktorí tam nakupujú. Je to proste nákup bez záruky pravosti a kvality. Inak poznám mnoho prípadov /potvrdzujú to aj skúsenosti na tomto fóre/, že vo svoj neprospech sa poriadne sekol predávajúci. A sotva potom kupujúci protestuje.
Inak tomu je, prirodzene, pri nákupe v starožitníctve, alebo v aukčnom dome. Tie nielen v zmysle zákona si nemôžu dovoliť niečo ponúkať bez záruky pravosti a kvality, ale aj z princípu udržania dobrého mena.
Registrovaný uživatel
Prodejce tvrdil, že lžičku sám vyhrabal ze země a zaručoval, že se o stříbro určitě jedná.
Registrovaný uživatel
Na další akci ten samý prodejce prodával sadu zajímavých "stříbrných mincí ".

Jen tak nenápadně, když tam nebyl nikdo jiný, jsem se zeptal, jestli dnes stříbrné lžičky neprodává? Okamžitě mne poznal. Ne dnes ne.

No ( zase já ) oni ty lžičky nebyly vyrobeny ze staré stříbrné mince - jak jste říkal, nebyly stříbrné a ani nabyly staré, jen historizující. Podíval se zase na mne a povídá, dnes už se moderními prostředky dá vyrobit všechno ( orosilo se mu čelo )
......ale zajímavá práce, viďte? To máte pravdu, velice zajímavá a rozloučil jsem se.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » stříbrná lžička

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1