Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Stříbrná mince - tmavé fleky a čištění

Vykupminci.cz
Numisargo

Stříbrná mince - tmavé fleky a čištění

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

mám problém na těchto dvou stříbrných mincích. Čistil jsem je sodou, resp. použil trochu kypřícího prášku a těchto dvou vznikly jakési fleky - viz. foto. Dá se to něčím odstranit? Můžete mi poradit nebo je to nenávratně poničené? Mince byly silně znečištěné, je i možné, že tam fleky už byly, to si nejsem jistý. Díky Honza

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Jenda007 v 1. 4. 2012, 23:58. »
Registrovaný uživatel
Troubím to tu pořád dokola, mince nečistit. :evil:
Leda snad kopané a to ještě pouze pokud opravdu vím jak na to.
Správně by Ti mělo být napohlavkováno a mince odebrány.
;)
Registrovaný uživatel
Turtle: tak mu dej pohlavek a já mu mince odeberu... ;)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Cisteni sodou je dobre tak akorat na nejake nalezene spatne mince. Ona totiz soda je dost agresivni (defacto kase z ni funguje jako jemny smirgl). Mozna ted pomuze je dat do citronky nebo radsi do nejakeho specialniho cisticiho prostredku na stribro, nicmene i kdyz fleky pusti, tak prijdes o jakoukoliv patinu.
Registrovaný uživatel
Ahojte, beru vaše vítky. Jsem pako. :-) Co byste tedy doporučili? Mám zkusit kyselinu citrónovu nebo něco speciálního? Co to něco speciálního je a kde to seženu? Doporučíte mi prosím něco? A v případě kyseliny citrónové, jak dlouho to v ní má ležet? Někde jsem četl, že i několik dnů...

Díky Honza
Registrovaný uživatel
nech to "odmočit" v citronovce, nic se tomu nestane a fleky zmizí
Registrovaný uživatel
doba je přímo úměrná koncentraci lázně...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Jenda007 napsal
Ahojte, beru vaše vítky. Jsem pako. :-) Co byste tedy doporučili? Mám zkusit kyselinu citrónovu nebo něco speciálního? Co to něco speciálního je a kde to seženu? Doporučíte mi prosím něco? A v případě kyseliny citrónové, jak dlouho to v ní má ležet? Někde jsem četl, že i několik dnů...

Díky Honza


Jedná se o modernu o celkem slušné ryzosti, jestli čistit nebo ne, na to se názory liší, ale ve Vašem případě bych použil čistič na stříbrné šperky z drogerie (prodavačka poradí), cena asi 23,- a doba, jak je potřeba ;)
potom jen minci omýt mýdlem... a utřít (ne drhnout)
_______________
Le Corbusier: „Buď tím, kým jsi“
Registrovaný uživatel
Dracek napsal
doba je přímo úměrná koncentraci lázně...


Ta citronka mi doma nikdy nefungovala... nějakej příklad? koncentrace a doba?
_______________
Le Corbusier: „Buď tím, kým jsi“
Registrovaný uživatel
Podle těch fotek to ale nevypadá na žádnou nečistotu ale že na povrch vylezla měď. :roll:
Registrovaný uživatel
Nebo lokální sloučeniny jodidy/bromidy/chloridy stříbra. Ty jsou na světle nestálé.
Registrovaný uživatel
ZAJÍMAVOSTI / Čištění mincí / Stříbro
http://www.richtera.cz/numismatics/loadframe.html?interest/cleaning_cuni.html

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Stříbrná mince - tmavé fleky a čištění

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1