Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
1,2 Přemysl II. Otakar, Vídeň Koch B177
3 Fridrich Sličný, Vídeň Nové Město B228
4 Uh. napodobenina feniku Přemysla II. Otakara z Vídně Nového Města B180. Zde Koch nález Mihályfalva č. XXI
5,6 Přemysl II. Otakar, Vídeň B166
7 Tady Váhám mezi Přemyslem II. Otakarem, Vídeň B162 a Fridrichem Sličným, Vídeň B213. Moc toho vidět není. Takže přesně to nebude
8,10 Uherské napodobeniny Koch nález Mihályfalva č. VIII
9 Salzburg fenik
11 Přemysl II. Otakar, Vídeň B165
12 Bavorsko, Ludvík a Rudolf, fenik, Bierlein č.63
13 Přemysl II. Otakar, Vídeň B168
14 Přemysl II. Otakar, Vídeň B175

Co je uh.napodobenina, a co origo fenik je těžké. Podle mně 1,2,3,5,6,7 origo vídeňáci. 4,8,10,13 pravděpodobně uh. napodobeniny. 11 a 14 spíš origo vídeňáci, ale trošku okrájený.

Ale radši to po mě někdo sjeďte.

Jinak Dula77, pokud máš o té knížce nějaké info, a bude alespoň trošku zajímavá, tak bych měl zájem. Na feniky toho moc není. Určitě bychom se domluvili.
Moderátor
ja myslim, ze dula77 mel na mysli toto (povedlo se mi stahnout z netu par ukazek). mam to doma, skoda zes nerek, moh sem to vzit na ukazku (to bych ja ale musel vedet, ze Ty to nemas a Ty vedet, ze ja to mam). ja to zatim nezkousel realne pouzit, ale chtel bych. nevim, jak to nadchne Tebe, protoze Ty ses samozrejme na tyhle veci uplne na jinym levelu (btw. co ta moje falza?)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pavelgregor napsal
1,2 Přemysl II. Otakar, Vídeň Koch B177
3 Fridrich Sličný, Vídeň Nové Město B228
4 Uh. napodobenina feniku Přemysla II. Otakara z Vídně Nového Města B180. Zde Koch nález Mihályfalva č. XXI
5,6 Přemysl II. Otakar, Vídeň B166
7 Tady Váhám mezi Přemyslem II. Otakarem, Vídeň B162 a Fridrichem Sličným, Vídeň B213. Moc toho vidět není. Takže přesně to nebude
8,10 Uherské napodobeniny Koch nález Mihályfalva č. VIII
9 Salzburg fenik
11 Přemysl II. Otakar, Vídeň B165
12 Bavorsko, Ludvík a Rudolf, fenik, Bierlein č.63
13 Přemysl II. Otakar, Vídeň B168
14 Přemysl II. Otakar, Vídeň B175

Co je uh.napodobenina, a co origo fenik je těžké. Podle mně 1,2,3,5,6,7 origo vídeňáci. 4,8,10,13 pravděpodobně uh. napodobeniny. 11 a 14 spíš origo vídeňáci, ale trošku okrájený.

Ale radši to po mě někdo sjeďte.

Jinak Dula77, pokud máš o té knížce nějaké info, a bude alespoň trošku zajímavá, tak bych měl zájem. Na feniky toho moc není. Určitě bychom se domluvili.


Velmi pekne dakujem, klobuk dolu. Ak by si nieco z toho chcel do zbierky napis mi urcite sa dohodneme, som tvojim dlznikom. Uz minule si mi pomohol s urcenim...
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
Měl bych zájem o tu 12. Je to lepší věc a v tomto případě i zajímavost z hlediska oběhu v Uhrách. Dej mi ji zatím stranou. Dneska už toho mám plný brejle. Pak Ti pošlu mail. Dík
Registrovaný uživatel
ta knizocka nevyzera zle,
ale tie ocenenia, v rozmedzi 100-250 eur,
to ma byt ako co ??
madari sa kompletne zblaznili ?
_______________
Moderátor
Ceny nerealne i na zahranicnim trhu, Pavel k tomu asi rekne vic..
Registrovaný uživatel
Zdravim, chtel bych poprosit o urceni teto mince. Chtel bych poprosit i o oceneni. Dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Řím -republikánský denár Tita Carisia z roku 46 př.n.l.
Registrovaný uživatel
Mockrát děkuji
Registrovaný uživatel
Presne ako piše kolega,len doplnim-Crawford 464/3 a zopar na porovnanie
https://www.acsearch.info/search.html?similar=1274990
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravím,

prosím o určenie tohoto strieborniaku - podľa môjho odhadu sa jedná o mincu z 13.storočia... Pravdepodobne je jednostranná, aj keď na reverse sú badateľné stopy razby...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Odhad je dobrý- oboustranný fenik-interregnum.Bohužel chybí druhá strana..
Moderátor
m1234 napsal
Presne ako piše kolega,len doplnim-Crawford 464/3 a zopar na porovnanie
https://www.acsearch.info/search.html?similar=1274990


K tomu je ale dobré doplnit, že pro cenu je zcela zásadní stav mince a v tomto případě je téměř po smrti, takže i cena bude minimální.
Registrovaný uživatel
Priatelia,chcel by som Vas poprosit o identifikaciu tejto mince/zetonu,udajne by to malo byt obdobie anglo-saxon ale viac ani tuk som sa nedozvedel.Material - Ag,priemer-33-34mm,hmotnost 6,51-55g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Material - Ag,priemer-33-34mm,hmotnost 6,51-55g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Anglo-sasové zcela jistě ne.
Nikdy jsem to neviděl,ale pokud bych si měl tipnout,tak bych zvolil nějaký"němý" podomácku odlitý přívěšek/amulet/žeton z doby Petra I. Velikého.
Ale snad ví někdo víc..
Registrovaný uživatel
I když koukám car má delší vlasy,tak to bude nějaké samodomo ala rubl Petra II.z let 1727-29.
Registrovaný uživatel
Dal som otazku aj na spriatelenom webe(burza-minci) a tam jeden tvrdil ze to bude sever alebo anglo-sasovia,dalsi nazor bol ze je to nejaky hybrid,keby to bol privesok.by tam bola dierka,ta tam nieje.
« Poslední úpravu provedl(a) William v 5. 1. 2017, 13:54. »
Registrovaný uživatel
Tak že dotyčnému na burze vzkazuji at se na numismatiku vykašle,a sbíra raději kaktusy,nebo staré kamna.
Dírku mít tento výrobek nutně nemusel,ale mohl-místa v chybějících částech na ní bylo dost-také mohl mít ouško,nebo vůbec nic..
Zde přikládám foto rublu,který byl negramotnému autorovi zřejmě předlohou,porovnejte dobře(ten samý kříž zakončen na všech ramenech carskou korunou,s pokusem výrobce zdůraznit náboženský motiv),více nemohu udělat:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Uf,to bola zdvrujca kritika :) Dakujem za velmi zaujimave a cenne informacie,konecne mam klud na dusi.Co ste napisal,je omnoho viac ako som cakal.Myslim si ze sme sa pomali dostali do ciela,ohladne urcenia :) este raz dakujem za informacie.Viliam.
Registrovaný uživatel
Do ciela sme sa ešte určite nedostali,pretože stale nevieme čo to je.Som toho nazoru že sa niekto snažil napodobnit mince Petra I,ako poznamenal Lopez.Žiadna oficialna minca a ani medaila Petra I ale takato nie je,takže možno nejaka snaha o napodobnenie .Podoba na Petra I je velka,Peter II ale určite nie.To spominane anglo-sasko,no neviem aj ked ten križ použivali aj u nich.
https://en.numista.com/catalogue/pieces1454.html

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
No,já jsem zase sice zastáncem Petra II.,ale na tom už kulový sejde-je tam rozdíl dvou let.

Pro případné zastánce anglo-saských ražeb (tedy zhruba do poloviny 11 věku)bych jen doporučil návrat ke hmotnostním údajům a rozměrům,pokud tedy nepostačí samotná vizuální stránka..
Registrovaný uživatel
Mozno ze ho zmiatli tie kruhy v krizi,neviem ale asi nam uz nebude sudene sa dopatrat,povod zetonu/minca ? Pridavam link,tiez je tam urcita podoba : https://cngcoins.com/Coin.aspx?CoinID=288538
Registrovaný uživatel
Doplnim hrubka je 1,1mm,
Registrovaný uživatel
Inu,jak myslíte přátelé...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 111 112 113 114 115 116 117 118 119 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1