Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o určení mince.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím o určení mince.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím o určení mince.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím o určení mince.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím o určení mince.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prosím o určení mince.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
vitaj - při opravdu jen troše hledání zde (asi s výjimkou jedné mince) vše snadno naleznete
shora
- haléř lev/ orlice z let 1376-1383 takže konec vlády Karla IV. a začátek vlády Václava IV.
- parvus Václava II.
- uherský denár Ludvíka Jagellonského 1526
- vídeňský fenik - dále nehledám
- bílý peníz Vladislav II. Jagellonský
- nějaký 1 krejcar - dále nehledám, lze-li vůbec
- bílý peníz Ferdinand I. Habsburský

vesměs běžné mince ve strašném stavu, jen první haléř je o něco cennější a v trochu lepším stavu - i když k ideálu má také dost daleko
Registrovaný uživatel
Super, díky!
Registrovaný uživatel
Ahoj. Môžte mi pomôcť s identifikáciou tejto mince?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Polsky pulgros Alexandr I. Jagellonsky, podobny napr. zde:

https://www.acsearch.info/search.html?id=4526871
Registrovaný uživatel
Ďakujem o identifikáciu predošlej mince :) ale mám tu ďalšiu. Našiel som o nej že to je Vidensky fenik ale našiel som aj toto: Existuje však ojediněle dochovaný exemplář “dvouštítného feniku” solnohradsko-gorického typu se znakem habsburským a štýrským, letopočtem 1520 a písmenem “W”, jehož původ není jasný. Podle výše zmíněné logiky věci by mělo jít o ražbu vládní, ale místo jejího vzniku není z dochovaných pramenů zřejmé.
Môźe sa jednať o tú mincu? pri tom texte bol aj kresleny obrazok ktory sa podobal na tu mincu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Numizmatik09 v 10. 4. 2019, 15:29. »
Moderátor
na tohle, pokud se nechytne nekdo jinej, bude asi dobrej greggy, takze pokud do dne ci dvou nezereaguje, doporucuju mu napsat email.
Moderátor
jinak nasel jsem toto:

https://www.acsearch.info/search.html?id=421368

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Numizmatik09 - nazory na tento fenik nejsou v literature zcela jednoznacne. Uvedena citace "Existuje však ojediněle dochovaný exemplář “dvouštítného feniku” solnohradsko-gorického typu se znakem habsburským a štýrským, letopočtem 1520 a písmenem “W”, jehož původ není jasný. Podle výše zmíněné logiky věci by mělo jít o ražbu vládní, ale místo jejího vzniku není z dochovaných pramenů zřejmé" pochazi z prace Petr Vorel: Reforma videnskych feniku Maxmiliana I. na pocatku 16. stoleti a jeji vliv na menovy system ceskych zemi - Theatrum historiae 8 (2011).
Katalog W. Hahn, vydani 2011: "Die Münzprägung der Habsburger im Österreichischen Reichskreis" prirazuje tuto razbu (obdobne jako Lanz - viz odkaz od olivera) konsorciu Wiener Hausgenossen (v katalogu Nr. 16).
Omlouvam se za vstup do vasi probihajici diskuse.
Moderátor
neni proc se omlouvat, super prispevek, jsem se hned trochu ochytril
Registrovaný uživatel
Aku má cenu táto minca?
Moderátor
Ražby Vídeňského konzorcia z let 1519-1521 by měly vypadat jako na obrázku.

Na druhé straně ve Vorlově článku je zmínka, že mincmistra Schwarze obvinili za padělání vládní mince. A tou by po stránce ikonografické mohl být právě výše uvedený fenik.

To, co mi ale nesedí je to, proč bych se snažil vyrábět falzum z kvalitnějšího stříbra (pod hrozbou přísného trestu), když můžu legálně razit minci ve výrazně horší kvalitě se zaručeným ziskem. A navíc, proč bych ji ještě navíc označoval písmenem mincovny? Aby na mně přišli, a uvařili mně v oleji???

Uvedený fenik z roku 1520 by mohl být napodobenina, a písmeno W neznamená Vídeň, ale je to otočené M jako Maxmilián. Pro lidi, co neuměj číst je to stejně jedno a navíc mám alespoň trošku alibisticky naznačeno, že se nepokouším o falzum, ale je to vlastní ražba. Známe přeci jisté zahraniční mincovny, které produkovaly napodobeniny mincí obíhajících na jiném území z této doby, ne? ;)

Tolik asi má narychlo sestavená teorie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak že chápem to správne že je to dobové falzum? Tak že to nemá žiadnu cenu?
Moderátor
Tak jsem to nemyslel. Jen jsem nastínil další možnost vysvětlení ročníku 1520 s písmenem W. Protože nějakou drobnou minci mimo výše uvedené prokazatelně konzorcium bez povolení razilo. Ale jestli to byla právě tato s W, není prokazatelné.

Pravděpodobně to bude vládní ražba. Pokud si porovnám provedení štýrského znaku, na obrázku od Olivera s kouskem z roku 1527 z vídeňské mincovny, tak je zcela totožný. Takže to asi bude produkt legální mincovny. Pouze na vysvětlení písmene W si ještě budeme muset chvilku počkat. ;)

Jinak u dobových falz, či napodobenin nemusí platit, že jsou bezcenná. Je to věcí záliby sběratelů. Takže cena někdy může být i vyšší než u originálu.

Vzhledem k tomu, že ročník 1520 je vidět podstatně méně, než ročníky po roce 1526, tak bych ho určitě ve sbírce ponechal a pustil ho, až si najdete lepší.
Registrovaný uživatel
Ďakujem za vysvetlenie. :)
Registrovaný uživatel
Zdravím, je možné určit období ražby a mincovnu?
Díky a jaru zdar, V.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě data 41 mm, 28 g.
Moderátor
tahle mince má letopočet - 1780
zde sekce: stříbrné mince bez letopočtu
Registrovaný uživatel
Ventrikulin napsal
Zdravím, je možné určit období ražby a mincovnu?
Díky a jaru zdar, V.


Na určování tolaru Marie Terezie je docela vhodná tabulka na této straně:
http://www.theresia.name/en/svariants.html
Registrovaný uživatel
K omluvě = mince má sice letopočet 1780, ale byla ražena v mnoha dalších letech beze změny letopočtu, takže letopočet víceméně nic neříká.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1