Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Věděl by někdo? Průměr cca 13 mm
Registrovaný uživatel
Prosím o určení tohoto jednostranného prcka o pr.10mm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ak je z druhej strany štít tak by to mal byť parvus Žigmunda Luxemburského
Registrovaný uživatel
Zdravim Vas priatelia. Mam tu s jednym mojim znamym maly problem ohladne tejto mince. Co vieme je Karol I. Róbert z Anjou,to by bolo zatial v poriadku,ale problem nastava nevieme sa dalej pohnut,nakolko tento dvoj - riadkovy nadpis nevieme nikde na ziadnej jeho minci najst,prehladal som katalogy,internet a nic neviem najst.Minca ma 2,9g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
S Borkom?
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/karol-i-robert-z-anjou-1307-8211-1342-_post_-507308#post507308
:)
-s-
Registrovaný uživatel
stani napsal

Super,len mi mohol povedat,ze to sem dal. Dakujem a admin nech zmaze,tento prispevok.
Registrovaný uživatel
stani napsal
S Borkom?


...a taktiež s Martinkom ;)
Registrovaný uživatel
Toho som neuvádzal... :)
-s-
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, poprosím o určení denáru

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vladislav II. (jako cesky kral I.), Cach 600
Registrovaný uživatel
Je to opravdu Cach 600
Registrovaný uživatel
Poprosím o ocenění
Registrovaný uživatel
Zalezi na stavu po docisteni .Od 2000 do 20000
Registrovaný uživatel
Byl by k mani?
Registrovaný uživatel
Cach 600 je docela vzácnost. Ale záleží na tom, jaký bude po vyčištění. Před očistou se dá cena těžko odhadnout.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Moderátor
Doporučují si ji nechat vyčistit u šperkařů, hodináři.... kvalitní ultrazvukovou čističkou, které mají zpravidla k dispozici....pak uvidíš po té popř. krátkou lázeň v kyselině citronové a jemně dočistit sodou opatrně ať nepraskne....
Já platil 200stovky,za čištění ag. krejcarů a byl jsem spokojen....
Registrovaný uživatel
[quote=barbar]
krátkou lázeň v kyselině citronové a jemně dočistit sodou opatrně ať nepraskne....

No nevím. Masáž sodou není dobrý způsob :roll:[/quote=barbar]
Registrovaný uživatel
Ten ultrazvuk na túto mincu by som nepoužil,mám s tým zlé skúsenosti.
Moderátor
bossi napsal
[quote=barbar]
krátkou lázeň v kyselině citronové a jemně dočistit sodou opatrně ať nepraskne....

No nevím. Masáž sodou není dobrý způsob :roll:


Pokud ultrazvuková čistička nedotáhne nánosy špíny a silné patiny Ag.do spokojenosti.
Trocha chemie neuškodi kvalitnímu stříbru, reakce sody s kyselinou.citr.uvolni zbytky a doladí minci.Problém je s křehkosti těchto mincí u samotného čištění (masáže),velmi opatrně..
Ale to si musí majitel shodnotit sám v jaké reálné kondici je mince....
Osobně mám zkušenosti různé ag.krejcary.
Poslední mé foto s nálezovych a poté čištěnéch kousku najdeš v chlívků Ferdinanda II.....
Před čištěním by jsi nepoznal co to vlastně je.. :)jen černý špinavý flek...[/quote=bossi]
Moderátor
zuzi napsal
Ten ultrazvuk na túto mincu by som nepoužil,mám s tým zlé skúsenosti.


Mince se rozpadla?
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Doporučují si ji nechat vyčistit u šperkařů, hodináři.... kvalitní ultrazvukovou čističkou, které mají zpravidla k dispozici....pak uvidíš po té popř. krátkou lázeň v kyselině citronové a jemně dočistit sodou opatrně ať nepraskne....
Já platil 200stovky,za čištění ag. krejcarů a byl jsem spokojen....


Nedalo by se tomu člověku nějak zabránit, aby sem psal ty svoje nesmysly? To se fakt nedá..
Moderátor
TomL napsal
barbar napsal
Doporučují si ji nechat vyčistit u šperkařů, hodináři.... kvalitní ultrazvukovou čističkou, které mají zpravidla k dispozici....pak uvidíš po té popř. krátkou lázeň v kyselině citronové a jemně dočistit sodou opatrně ať nepraskne....
Já platil 200stovky,za čištění ag. krejcarů a byl jsem spokojen....


Nedalo by se tomu člověku nějak zabránit, aby sem psal ty svoje nesmysly? To se fakt nedá..


Starý, všiml jsem si už dříve s čím máš problém, pokud se mnou můžeme si do vysvětlit soukromně...!!!!
Nevím co jsi za ma.ora.,ale zachaziš daleko!!!!!
Moderátor
boze muj... prosim - zcela vazne a slusne - barbara at si precte neco o kavitaci a o dusledcich kavitace na KOMPAKTNI (!!!) kov. zkuste domyslet, jak muze dopadnout krehky a naruseny strizek po pouziti ultrazvuku. ja na vlastni oci videl tolar, ktery nekdo dokazal znicit ultrazvukem. do ultrazvuku mince nestrkam (a to mam ultrazvuk k dispozici). ono staci vzit Al folii a presvedcit se na vlastni oci (jde to i vygooglit).

zprzneni nejakych takrka bezcennych krejcaru zlatnikem = smutna prihoda s malym skolnym pro pobaveni plena.

totalni zniceni krasne denarove mince (byt klidne i beznejsi) ultrazvukem diky "dobre" rade = zkusenost k nezaplaceni.

nasledne bych pozadal tez moderatora sekce, at to tady kdyztak zamkne, protoze tu trochu smrdi zbytecne emoce.
Registrovaný uživatel
Barbar,nerozpadli sa,ale ich to dosť poškodilo,na tie novšie je to v pohode ale tieto staré a hlavne keď sú niektoré miesta na minci porovité, tak tie miesta vypadnú.Mám vlastnú kvalitnú ultrazvukovú čističku a skúšal som rôzne mince.
Moderátor
oliver napsal
boze muj... prosim - zcela vazne a slusne - barbara at si precte neco o kavitaci a o dusledcich kavitace na KOMPAKTNI (!!!) kov. zkuste domyslet, jak muze dopadnout krehky a naruseny strizek po pouziti ultrazvuku. ja na vlastni oci videl tolar, ktery nekdo dokazal znicit ultrazvukem. do ultrazvuku mince nestrkam (a to mam ultrazvuk k dispozici). ono staci vzit Al folii a presvedcit se na vlastni oci (jde to i vygooglit).

zprzneni nejakych takrka bezcennych krejcaru zlatnikem = smutna prihoda s malym skolnym pro pobaveni plena.

totalni zniceni krasne denarove mince (byt klidne i beznejsi) ultrazvukem diky "dobre" rade = zkusenost k nezaplaceni.

nasledne bych pozadal tez moderatora sekce, at to tady kdyztak zamkne, protoze tu trochu smrdi zbytecne emoce.


Ok pokud je mince mrtvola nepomůže ani svěcená voda!!!!!!!
Myslím,že také jako detektorař,nejen numismatik, mám v praxi pravděpodobně více zkušeností
Než mnozí z vás včetně nejmenovaného šaška....
Moderátore praxe a teorie jsou daleko od sebe.....
Nevadí pohoda nehodlám do dále komentovat, jinak by mě zajímalo jak by jste si poradili momentálně s bezcennou mincí.....
Polovička s vás nedržela minci s pole a pokud si někdo myslí že ag.krejcar není podobný denárů při nálezu, zná velmi málo.....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 126 127 128 129 130 131 132 133 134 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1