Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Vykupminci.cz
Numisargo

> STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
no to je oboustranny haler Ludvika, u ktereho se ale ne vsichni shodnou, ze je skutcne ceskou razbou. celkem dobra vec, kdyz si najde kupce.
Moderátor
tady jeste info z Nechanickeho:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji moc
Registrovaný uživatel
Ahoj všetci. Mám tu ešte jedného ,,okúsanka" s ktorým si neviem rady. Ak by niekto vedel, vopred ďakujem za určenie!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
ja nenasel nic rozumneho, jsem zvedavy, kdo to rozlouskne. neco podobneho je zde, ale ono to neni:
https://www.acsearch.info/search.html?id=374352

kazdopadne skoda toho olamani, byla by to hezka mince
Registrovaný uživatel
Vladislav I. Jindřich, denár fenikového typu, Cach 877
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
https://livebid.cz/auction/aurea_82/detail/476
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Moderátor
trapas :D tak u nas jsem fakt nehledal :D
Registrovaný uživatel
Ďakujem za určenie. Nj, stav je žalostný.
Registrovaný uživatel
Ahojte, je to viedenský fenig?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
vypadá to na uherskou napodobeninu feniku Přemysla II. Otakara (CNA B178 ).
V CNA je tato napodobenina vyobrazena z nálezu Mihályfalva pod označením XIX (avers) a 32 (revers - neurčitelný).
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
ďakujem
Registrovaný uživatel
Nevěděl by někdo co je to za fenik?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rakouské interregnum (1246-1251), fenik CNA B150, viz 5. foto odshora:
http://www.numismatik-cafe.at/viewtopic.php?f=38&t=5260
_______________
Ostatně soudím že EU musí být zničena.
Registrovaný uživatel
Díky
Registrovaný uživatel
Pomozte mi, dokážete, prosím, na té tmavé minci něco rozeznat? Jedná se o falzum? Je očividně z jiného kovu, než je ten vídeňský fenik... je to takové šedavé, leze z toho měděnka. Děkuji moc předem za pomoc s určením!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Připadá mi to na brněnský peníz s orlicí a písmenem. Máš ho vzhůru nohama.
Registrovaný uživatel
Ajo, uz to tam vidim i ja :)))) Moc dekuju!!! A muzu poprosit vysvetleni ohledne kvality toho kovu. je mozne, ze to razili z tak nekvalitni slitiny, nebo je to spis falzum? A taky prosim o pomoc s urcenim toho malyho pulcika. dekuju!
Moderátor
Ten malej je půlfenik Vilém a Albrecht IV., Vídeň, Koch Fa3a
Moderátor
moc kvalitni ty mince obecne nebyly, falza jsou tez znama, ale z te fotky si k tomu nic rict nedovolim. je potreba to vyfotit bez blesku, pak mozna pujde neco rici. aktualne nevidim nic, co by mne vedlo k presvedceni, ze to falzum je.
Registrovaný uživatel
je to focene mobilem pri umelem svetle. Zkusim to vyfotit za denniho svetla fotakem. Je to ale urcite jiny kov, nez to klasicke fenikove stribro. Leze z toho medenka, je to az olejnate nafialovele. Kazdopadne dekuju moc za urceni!
Moderátor
z te fotky neumim posoudit, zda to je nalepene nebo zda je to pod stribrem. spis to ve mne budi dojem, ze nekdo neprilis vhodnym zpusobem od sebe rozdeloval slepenec, nez ze bych to - jak uz jsem psal - podezrival z toho, ze by to melo byt falzum. pockejme si na dalsi foto, treba se dozvime vic. jinak u mobilu je lepe blesk zakazat a fotit se "stativem". za "kvalitu" vetsiny fotek z mobilu nemuze mobil, ale operator.

ukazoval jsem zde nekolikrat, jake fotky lze poridit s mobilem, doporucuji misto cekani na Godota trosku cist a zkouset, pokud clovek vi, ze sem obcas necim prispeje, vyplati se to:

https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/ako-fotit-mince-_post_-388802#post388802
Registrovaný uživatel
blesk byl vypnuty, jestli to byl slepenec nevim, dostalo se to ke mně takto. Zkusim to lépe vyčistit a vyfotit. V každé volné chvíli dočítám všechny diskuse, co se tu projely, podařilo se mi sehnat doporučenou literaturu, která je na cestě.. až tedy na Kocha. U techto dvou minci jsem ale nerozeznal zprvu nic. Prostě to nemám ještě tolik v oku. tak díky za trpělivost.
Moderátor
sehnat Kocha da trochu prace. me to trvalo celkem dlouho a zadarilo se az letos. a nebylo to uplne levne (i kdyz zase cena byla na Kocha slusna - chybel prebal a v knize je par poznamek predchoziho majitele)

a s tim nakoukanim - ono to pomuze, samozrejme, cvik a praxe svoje udela, ale nekdy je to i o stesti

urcite bych to zatim necistil. pokud to je falzum, neprospeje to tomu
Registrovaný uživatel
ok, zkusim to lepe vyfotit. diky

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 137 138 139 140 141 142 143 144 145 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > STŘÍBRNÉ MINCE - BEZ LETOPOČTU <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1