Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Stříbrné plníci pero

Vykupminci.cz
Numisargo

Stříbrné plníci pero

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Všechny Vás zdravím a chci požádat o Vaše názory.
Mám stříbrné plnící pero:punc 900,hlava zajíce a číslo4,ve čtverečku malé p a vyraženo S1P. Na hrotu je vyraženo ripedium point 60.
Nemůžu nikde vypátrat původ,stáří a hodnotu.Teoreticky to může byt značka Barclay 1301
Díky za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zajíc 4 a 900 dohromady moc nejde. Buď je tam Zajíc 3 a 900 nebo Zajíc 4 a 800.
S1P - Safina Praha
P - puncovní úřad Praha.

Zajíc 3/4, období 1949-1953/6 (z hlavy)
Registrovaný uživatel
Omlouvám se,je tam zajic 3 :D
Myslite,že bude mit Safina Praha nejaké katalogy,kde by se dalo pero zařadit?
Registrovaný uživatel
Dohnal napsal
Všechny Vás zdravím a chci požádat o Vaše názory.
Mám stříbrné plnící pero:punc 900,hlava zajíce a číslo3,ve čtverečku malé p a vyraženo S1P. Na hrotu je vyraženo ripedium point 60.
Nemůžu nikde vypátrat původ,stáří a hodnotu.Teoreticky to může byt značka Barclay 1301
Díky za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Zajíc 4 a 900 dohromady moc nejde. Buď je tam Zajíc 3 a 900 nebo Zajíc 4 a 800.
S1P - Safina Praha
P - puncovní úřad Praha.

Zajíc 3/4, období 1949-1953/6 (z hlavy)


Oprava, období je po 1953...
Registrovaný uživatel
Dohnal napsal
Omlouvám se,je tam zajic 3 :D
Myslite,že bude mit Safina Praha nejaké katalogy,kde by se dalo pero zařadit?


Safina stále existuje, zkus je kontaktovat, sama jsem zvědavá na výsledek. Obecně se drobné stříbrné zboží - "ne šperky" - vyrábělo do roku 1982.
Registrovaný uživatel
Diky za doplnujici info,pokusim se s nekym spojit,jestli mi reknou neco blizsiho.Dam vedet,jak to dopadlo.Zatim.
Registrovaný uživatel
Safina bude asi jenom výrobcem stříbrného pouzdra. Výrobce pera je nejspíš Centropen. Na vašem peru chybí taková ta "pacička", kterou se pero mohlo uchytit v kapse. A právě na ní asi byla značka a typ pera. Nejspíš to bude některý z typů Centropen Barclay 130x.
Takže pokud nepochodíte v Safině, můžete se ještě obrátit na Centropen Dačice. Ale doporučoval bych vznést dotaz na některém foru specializovaném na plnicí pera. V češtině existuje http://www.penforum.cz/. V AJ pak http://www.fountainpennetwork.com/forum/. Na tom druhém můžete po zaregistrování vyhledat a kontaktovat uživatele s nickem khufu. Je to sběratel per z ČR a řekl bych, že hodně fundovaný.
Registrovaný uživatel
Ok diky za tip,jak neco zjistim,dam vedet. :P
Moderátor
Hlavně to neukazujte Klausovi.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
Hlavně to neukazujte Klausovi.

:mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Všechny zdravím,tak jsem se konečně rozhoupal a kontaktoval jsem jak Safinu,Tak i Centropen Dačice.Klausovi jsem nepsal,pač bych byl asi bez pera :mrgreen: Uvidím co mi odpoví,jestli vůbec.
Všem pekný večer.
Našel jsem asi to samé na eBay,jestli se chcete podívat je to na:eBay.co.uk a do vyhledavače dáte číslo 370809044462 a entr.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,děkuji za informace.Mě se podařilo kontaktovat lidi s Centropenu a odepsaly mi,že by se mohlo jednat o pero Centropen barclay 1304,což je podle dostupných fotek uplný nesmysl.Dale jsem kontaktoval Zlatnickou firmu Safina Praha,chtěly poslat vice fotek,ale zatím se neozvaly.Tak budu po chvílích pátrat dál,škoda,že nevím,kde sehnat nejakou dokumentaci či katalogy.Děkuji Dohnal :P
Registrovaný uživatel
Tak už nevím kde hledat bližší informace dál,nikde nic,ani na forech v Evropě Asi smula.
Registrovaný uživatel
Hurá,tak už vím co to je,přeposílám info:

To je vlastně nejmenší Centropen Barclay 1306, č. klip. Barrell z jednoho kusu bez samostatné koncovky.

To znamená, že toto pero byl vyroben koncem roku výroby. Tyto pera byly provedeny v letech 1953-1964 (spolu s 1304 a 1305), a tahle je z novějších verzí.

I také standardní velikosti stříbrný 1304 s Barrell v jednom kuse - to bylo dekadentní technické řešení při ukončení výroby před továrna byla uzavřena v roce 1964.

Mám malý stříbrný 1306 pero ve své starší verzi s koncovým uzávěrem a Barrell ve dvou různých kusech. Mám ji také v BHR. Skvělé malé pera zejména starší verze.
Registrovaný uživatel
No vida.
Registrovaný uživatel
vubec jsem netusil,ze jsme vyrabeli takova luxusni pisatka.....gratuluji.
Registrovaný uživatel
Dnes ještě přišly doplnující informace:
Jedná se o Centropen / Barclay 1306
vyroben okolem roku 1962/3 v Pardubicích, jedna z posledních verzí, ktera ma uz stříbrnou násadku Jen z jednoho kusu. Hrot NENÍ puvodni, Byval tam o cislo mensi Ripedium 50, případně zlatý Ripet, nebo ocelový Centropen 42.

Chtělo by to tam dát puvodni hrot, ktery má správnou velikost.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Stříbrné plníci pero

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1