Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Stříbrný reliéf sv. Dominik

Vykupminci.cz
Numisargo

Stříbrný reliéf sv. Dominik

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, prosím o určení období popř. ceny stříbrného reliéfu sv. Dominika na dřevěné desce, velikost 47x40 cm, viz fota. Děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na aukre ste ho nepredali za cca 20 tisíc. Pokiaľ chcete vedieť cenu, je rozhodujúce aj to, či materiál je naozaj striebro. Máte nejaký doklad z puncového úradu? A pokiaľ ho chcete predať za hranice, myslím, že sa nato vzťahuje povolenie o vývoze.
Registrovaný uživatel
Dargor6: Špatně jste se podíval, na aukru se prodal a já jsem kupující:). Jestli je to Ag si opravdu zjistím na puncovním úřadě, to je mě známo. Dohledal jsem, že se jedná o zobrazení sv. Dominika a pouze jsem vznesl dotaz, zda k tomu bude vědět někdo více, než to že to bylo na prodej v Aukru. Prodávat nemíním a to ani v ČR a ani do zahraničí.
Registrovaný uživatel
Tož si nejdřív doběhni na puccovní úřad, jeli to stříbro a máli punce, budeš mít přibližné období raz dva.
Registrovaný uživatel
Gorila: tvá rada nebo pomoc je ke dvěma věcem, na nic a na ho...Ale přesto děkuji za tvůj názor a čas.
Registrovaný uživatel
První věc kterou jsi měl udělat, bylo hledat punce - pokud si myslíš že je to stříbro.

Asi takhle - byly to tvé peníze.
Registrovaný uživatel
Některé starožitné předměty nejsou puncované:)
Registrovaný uživatel
To je pravda,taky jsem se setkal s nepuncovanym stříbrem. Ale mirnete se trochu v nastvanych odpovědích, zrovna Gorila a Dargor se v tom trochu vyznají..za mě byla blbost to nejdřív koupit a pak pátrat.
Moderátor
Pominu diskuzi. Mně se to líbí, ale řekl bych, že to je postříbřené. stříbro to by byla jiná barva v této ploše a jsou tam výrazné světlá až žlutá místa. Je však pravda, že by to klenotník dokázal ihned zjistit. Třeba se pan kolega chlubí( já bych se chlubil)
Registrovaný uživatel
Inak aj mne sa to páči, ako práca je to fakt pekná vec. Myslím si, že keby to bolo strieborné, tak by tam síce nemusel byť punc, ale pochybujem, že zlatník by na takúto rozsiahlu prácu nepoužil svoju značku. Hlavne pri prácach väčšieho rozsahu (a to táto plastika určite je), by sa určite rád pochválil svojím označením:-) Inak áno, je pravda, že nie všetko, a hlavne staršie veci, sa puncovalo. Tiež mám doma striebornú krabičku, ktorá punc nemá. Takže ak tam nie je punc, skúsila by som hľadať aj nejakú značku. Inak bez tohto je fakt ťažko určiť obdobie. A tiež je možnosť, že punc resp. značka boli just na tej chýbajúcej časti plastiky, aj to sa stáva.
To s aukrom nebolo myslené v zlom, práveže som si ju všimla, lebo sa mi páčila:-) Druhá vec je, že aukro je zase špecialita na barokové fejky a treba dávať fakt pozor.
Registrovaný uživatel
V oblastech kde puncování bylo vyžadováno cechem, panovníkem či státem se mohlo objevit "zboží" bez puncu - obvykle bylo vyrobeno pro vlastní potřebu.

Z neocejchované zboží se neplatily poplatky (jedno komu).
Registrovaný uživatel
Všem děkuji za pomoc, jen pro Vaši informaci, byl jsem s tím na puncovním úřadě, nejednalo se o Ag. Pouze o postříbřený povrch.
« Poslední úpravu provedl(a) Pekett v 29. 3. 2018, 11:03. »
Registrovaný uživatel
Škoda, ale aj tak ďakujeme za info:-) Práca je to však veľmi pekná a vyzerá, že aj dosť stará.
Registrovaný uživatel
Snad prý možná zhotoveno někde ve klášteře sv. Dominikánů??

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Stříbrný reliéf sv. Dominik

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1