Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Stříbrný tác A. Roesner 800 Dresden

Vykupminci.cz
Numisargo

Stříbrný tác A. Roesner 800 Dresden

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,prosím, nevíte někdo něco o značce A. Roesner 800 Dresden a jeho výrobcích?
Mám tác s tímto označením a puncem, navíc na spodní straně je nápis Weihnachten 1912 (Vánoce 1912), průměr tácu je 24 cm, nevím jestli se jedná o celostříbný tác či pouze postříbřený a zda-li je to něco "vzácného" :) .
Obdobný tác i s cenou jsem našla na netu https://www.ebay.de/itm/gr-A-Roesner-Tablett-Silber-800-punziert-42x32cm-970g-Handarbeit-Dresden-/142131351197 nebo https://www.worthpoint.com/worthopedia/antique-roesner-german-silver-plate-245733878, ale o samotné značce jsem se téměř nic nedozvěděla. Moc díky za každou informaci

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Nemá tácka niekde ešte punc? Pokiaľ by bola strieborná mala by ho niekde mať.
Registrovaný uživatel
Za číslom 800 je značka koruny v polmesiaci a to celé v štvorci. Či je to nemecký punc, alebo značka výrobcu ťažko povedať. Takýto tvar nie je bežný. Po roku 1909 puncovanie v Nemecku nebolo povinné, ale puncovalo sa.

Alfred Roesner to asi nebude. Bol klenotníkom a dodávateľom kráľov Saska. Známa je jeho diamantová tiara. Zhotovoval rády a železné kríže, ktoré označoval písmenom R.

Mohol by to byť Achim Roesner. Značka polmesiaca a koruny na jeho výrobkoch je tiež akási čudná. Bol klenotníkom ale aj predajcom, distributor Vertreiber. Predával výrobky firmy M. H. Wilkens & Söhne.

Či je podnos strieborný neviem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Děkuji Vám za informace a pomoc. Za číslem 800 je opravdu ve čtverci půlměsíc s korunkou, prohlédla jsem znovu, žádný punc jsem však nenašla. Zkusím tedy zaběhnout do klenotnictví a nechat udělat zkoušku, zda-li by se jednalo o stříbro či pouze o kov.
Ještě jednou díky.
Registrovaný uživatel
Zdravím všechny, dnes jsem byla ohledně určení, zda se jedná o celostříbrný či postříbřený tác. Zkouškou se jednoznačně prokázalo, že se jedná o celostříbrný tác. Dále jsem zjistila z brožury, vydané Puncovním úřadem ČR, že, a to cituji: "V Německu existovalo státní puncovnictví přibližně do roku 1909, po té bylo ukončeno a nahrazeno garancí výrobců a obchodníků, kteří zboží označují svojí výrobní (odpovědnostní) značkou a ryzostním číslem." Připojuji ještě obr. s nafoceným textem vč. značek pro zlato a stříbro.
Wiki

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Wiki napsal
kteří zboží označují svojí výrobní (odpovědnostní) značkou


Takže už treba len nájsť tu výrobnú značku.
Registrovaný uživatel
Wiki napsal
Zkouškou se jednoznačně prokázalo, že se jedná o celostříbrný tác.
Wiki

Úplne vážne sa pýtam,ako to urobili...Zabrúsili do nej? Ja totiž neviem zistiť,či mám striebornú,alebo postriebrenú mincu.Možno skôr repliku.To je jedno.Ale z čoho je?
Zabrúsenie,prípadne autogén mi navrhol miestny klenotník s tým,že postriebrenie zhorí... :roll: :P
-s-
Registrovaný uživatel
stani: při těhlech test u zlatníků se jedná většinou o "destruktivní" zkoušku, což v případě nepostříbřené mince by tě mohlo krapet mrzet.
Registrovaný uživatel
Veď práve to..
-s-
Registrovaný uživatel
Osvědčenou metodou je kombinované vážení předmětu (voda a vzduch). V případě zájmu vysvětlím.
Registrovaný uživatel
Když máš analytické váhy.
Registrovaný uživatel
Dělám to úspěšně už mnoho let na váze digitální 500g/0,1g. Samozřejmě u velmi drobných věcí je chyba větší a nejdou dělat duté a kombinované předměty.
Registrovaný uživatel
Pozabudol som...Mám tu toho toľko rozrobeného.. :)
Viem ako to zugar myslíš,už si to sem písal,niekde v medailách,pred tromi rokmi,pozrel som si Tvoje príspevky.
Ja o tej metóde viem,ale neskúšal som ju,lebo nemám váhy.Len také na múku.
Včera som hľadal,kde som o tom predtým čítal.Myslím,že tu,v 3signa.
http://3signa-zliatky-mince.sk/overenie-pravosti-
-s-
Registrovaný uživatel
Tak až bude větší kus, půjde to i na té kuchyňské váze.
Registrovaný uživatel
stani napsal
Wiki napsal
Zkouškou se jednoznačně prokázalo, že se jedná o celostříbrný tác.
Wiki

Úplne vážne sa pýtam,ako to urobili...Zabrúsili do nej? Ja totiž neviem zistiť,či mám striebornú,alebo postriebrenú mincu.Možno skôr repliku.To je jedno.Ale z čoho je?
Zabrúsenie,prípadne autogén mi navrhol miestny klenotník s tým,že postriebrenie zhorí... :roll: :P
-s-


Na spodní hraně resp. lemu klenotnice jemným pilníčkem udělala zábrus a kápla na něj kyselinu (nevím však jakou). Když se zbarví do zelena, jedná se kov, nikoliv o stříbro. Zábrus je tak jemný, že není okem na povrchu nějak viditelný.
Jinak zkus ještě mrknout sem:http://zlatnictvi.net/jak-poznam-stribrnou-minci-jak-se-urcuje-zkousi-stribro-jak-poznam-stribro/
Registrovaný uživatel
Dík
-s-

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Stříbrný tác A. Roesner 800 Dresden

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1